SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przeskakujące palce

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2656

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 32 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7851
Hej wszystkim, od dokładnie minionej środy mam problem z dwoma V palcami u ręki. A mianowicie cięzko mi je zgiąc i wyprostować ( w lewej jest to słabo odczuwalne, natomiast w prawej jest gorsza sytuacja). Zaczęło się od bólu w tych palcach wieczorem ( byłam po treningu gdzie wykonywałam sporo serii MC,mam malutkie dłonie i cięzko mi utrzymywac sztangę choc nie wiem czy to jest tez przyczyną) i stwierdziłam ze to po prostu przeciążenie i nic sobie z tego nie robiłam. Problem sie zaczął kolejnego dnia gdy palec zaczął "przeskakiwać"przy zginaniu i prostowaniu. nie towarzyszy temu jakiś mega ból, jest on sporadyczny. Wczoraj na siłowni praktycznie nie odczuwałam tego, nic mnie nie bolało, zadnych kłopotów mi to nie sprawiało. Jednak gdy dłuzej pozostaje w spoczynku i nie uzywam rak to wtedy się zaczyna - blokowanie, przeskakiwanie. Nie wiem czy po prostu panikuję i to zwykle obciązenie i leki oraz odpoczynek wystarcza czy faktycznie musze udac sie z tym do specjalisty, bo wyczytałam że to moze byc jakiś zespół trzaskającego palca... dodam ze ta "blokada" jest w miejscu miedzy paliczkiem srodkowym, a dalszym (tak to sie chyba nazywa) i dodatkowo odczuwam czasami bóle po zewnętrznej stronie nadgarstka w prawej ręce. Przyznam sie tez bez bicia ze jestem fanką strzelania palcami w sytuacjach stresowych i rozciagania ich w roznoraki sposob;/ Mam w domu tejpy i zastanawiam się czy moge ich uzywac czy całkowicie zrezygnować z cwiczen.


Zmieniony przez - lunax06 w dniu 2017-12-10 14:09:04
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jak ma przejść po maści jak ona nie działa na źródło problemu ? Niestety nie zawsze postępowanie u nas jest odpowiednie i zazwyczaj ma charakter objawowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Może też być taka sytuacja że nadwyrężyłaś stawy w palcach i się trochę rozciągnęły, dobrze udać się do lekarza i rtg zrobić.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Są przy tym obecne jakieś inne objawy jak np. drętwienia , mrowienia itp. ? Dobrze byłoby udać się na terapie do fizjoterapeuty / osteopaty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 32 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7851
Nic, żadnego mrowienia i drętwienia, tylko to uciążliwe przeskakiwanie, w rzadkich sporadycznych przypadkach bywa bolesne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 32 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7851
a jeśli już bym szła do lekarza, to nie zwlekac i iść prywatnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Idź na nfzet w ciągu dwóch dni sobie za darmo załatwisz.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 32 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7851
No na dzisiaj sytuacja wygląda tak,że w obu palcach jest coraz gorzej i w ogóle nie idzie ich zgiąc bo boli...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
To bez zastanowienia udaj się do lekarza, trzeba zajrzeć do środka co się stało.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 32 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7851
Tak z głupa poszłam dzisiaj na siłownię, wiem, czysta głupota,ale podczas ćwiczeń w ogóle nie bolały mnie te palce, a w zasadzie działały xD jak nowe..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Tak jest dość często że w ruchu / funkcji dolegliwości nie są obecne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 32 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7851
Kurcze, a już myślałam.. No nic, czeka mnie lekarz w tym tygodniu. Dzięki za rady;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bol zeba a trening

Wiecej