SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przeskakująca szczęka.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 51482

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 190
Cześć. Od dłuższego czasu mam problem. Otóż podczas jedzenia, ziewania a teraz nawet mówienia strzela mi lub przeskakuje szczęka. Czasami jest tak, że kiedy otworze szerzej usta to później cieżej mi jest je zamknąć i coraz częściej towarzyszy temu niewielki ból, jakby się włączała jakaś blokada i na siłę miałbym zamknąć usta. Ostatnio, tzn. kilka tygodni, słyszę niewielkie strzelanie podczas ruszania ustami, nawet mówienia. Słyszałem, że coś takiego może prowdzić nawet do wyskoczenia szczęki z "zawiasów" i że to usuwa się wyłacznie operacyjnie. Kilka dni temu dowiedziałem się również, że jest jakiś aparat korygujący to schorzenie ale nic więcej na ten temat nie wiem. Do jakiego lekarza powinienem się zgłosić? Myślę o wizycie u lekarza rodzinnego żeby jego o to zapytać i ewentualnie poprosić o jakieś skierowanie. Ale może ktoś z Was miał coś podobnego i opisze jak to się leczy i u jakiego lekarza. Z góry dzięki.

"W życiu chodzi o to by być trochę niemożliwym."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Witam


Szczęka albo kość szczękowa jest kością parzysta, która stanowi ważną część składową twarzoczaszki. Kość szczękowa składa się z trzonu (corpus) i czterech wyrostków:

-czołowego,
-jarzmowego,
-podniebiennego
-zębodołowego.


Co do samego przeskakiwania: strzelanie czy przeskakiwanie szczęki najczęściej pojawia się u osób, u których występuje nadmierna wiotkość tkanki łącznej objawiajaca się nadmierną wiotkością stawową. Nie da się niestety tego wyleczyć. Możemy jedynie stosować profilaktyke, którą jest między innymi unikanie ruchów granicznych szczęką, czyli na przykład maksymalnie szerokiego ziewania. Należy też unikać zbyt długiego żucia gumy.

Pozdrawiam





Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-01-20 10:35:09

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
było w tym miesiącu - no najdalej 2 połowa listopada !

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 6469 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 39130
Sory za odswiezenie ale mam ten sam problem co kolega. Moze to byc spowodowane sterydami? Kurde dzisiaj to musialem ze strzelic porzadnie w twarz zeby zeskoczyla z zawiasu bvo sie zaciela
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Podejrzewam, że z nadmiernego napięcia mięśniowego, co jest pewnie pochodną cyklu i intensywnego treningu. Być może jeszcze stresu i przesiadywania przed kompem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 6469 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 39130
da rade cos z tym zrobic?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mi kiedyś lekko się zachodziła, ale to było z 10 lat temu, teraz chyba wszystko się spasowało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 186 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
notowitam w klubie, mi nieraz jak łupnie jak jem to aż się wystraszam i czaj to że jak ktos jest w tym samym pomieszczeniu to to słyszy!
ale ja mam bruksizm niestety
może też to masz, będzie mi raźniej
1

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 113 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4889
też to miałem i nie raz powraca (ostatnio uderzenie boczne w szczęke), trzeba po prostu nie otwierać jadaczki za szeroko i pamiętac o tym w czasie jedzenia, mi to samo przeszło tylko trzeba pamiętać o tym.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 340 Wiek 46 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8239
dawno temu jak jeszcze bylem niegrzeczny i bilem sie czesto to szczena tak mi przeskakiwala ze podczas posilkow np w restauracji czy pizzeri, ludzie siedzacy obok przy stoliku mysleli ze mam ryjek polamany i chcieli mnie wiec na urazówke, to byla tragedia bo czesto szczena nie chciala wracac na swoje miejsce i chodzilem po chalupie z rozdziawiona gambarą teraz juz luzik naszczescie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 6577 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25581
ten sam problem.za mlodszego troche zaczepek i zaczelo skakac to robilem nastawianie jak mi spadalo z sierpa w bok i bylo okej.To samo co jakis czas,pozniej na cyklu to wogóle pare razy dziennie,nawet w trakcie rozmowy mialem ten problem.Teraz cykl nie cykl i nie mam tego problemu bo przestalem ja nastawiac recznie i mysle,ze samo powrócilo do normy.
Zdr.

sprzedam biznes w calosci.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1
Ja też mam podobny problem. Przeskakuje mi szczęka w lewym stawie żuchwowo szczękowym. W sumie teraz mam ją tak jakby zablokowaną i nie umiem zbyt szeroko otwierac ust chyba że sobie ucisnę ręką w pewnym miejscu przy stawie, wtedy mogę otworzyc normalnie. Byłam u chirurga szczękowego, który ma zrobic mi szyne którą wkłada się na noc. Okazało się że to co mam to bruksizm. Bierze się to z nadmiernego stresu i w efekcie zbyt mocno zagryzam zęby. Zaobserwujcie czy sami nie macie bardzo zgryzionych zębów kiedy macie tak zwyczajnie zamknięte usta. Raczej nie powinno się dotykac zębami o zęby. Ta szyna ma uniemożliwic ten ucisk i ma hmmm... przyzwyczaic mięsnie żeby tego nie robiły. Mam nadzieję że pomoże... Lekarz powiedział mi też że gdybym tego nie leczyła, to potem mogą dopaśc mnie bóle głowy itp. Ludzie czasami mają różnego rodzaju migreny i nie wiedzą, że to może byc wlasnie z bruksizmu związanego z tym stawem. Szyna kosztuje 300 zł bo leczę się prywatnie. Aha... radzę iśc do dentysty żeby zaplombowac wszystkie ząbki zanim wybierzecie się do chirurga jeśli nie chcecie stracic pieniędzy, bo lekarz nie może wam zrobic odlewu bo potem ta szyna może nie pasowac. Szkoda kasy za wizytę...:) Ja popełniłam ten błąd i straciłam 200zł...
3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak dbać o oczy ?

Następny temat

Szycie skóry

WHEY premium