SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przerost lewej komory od ćwiczeń siłowych. Ponad 18 lat stażu

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4408

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Świeżynka.
Miałem już identyczne wyniki w 2013 r. przed zabiegiem artroskopii łokcia. Lekarz twierdzi, że to od treningu siłowego. Do 40 mam się tym nie przejmować. Po 40 zluzować, bo serce padnie. Z resztą sporo zgonów wśród sportowców 40+ jest, sam to zauważyłem. W przeszłości niby wszyscy ludzie mieli przerost, tylko że średnia życia wtedy wynosiła 46 lat. Mój znajomy ma podobnie. Jest się czym martwić?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9951 Napisanych postów 30296 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728260
Warto się jeszcze skonsultować z innymi lekarzami.

Trudno coś tu doradzać-w końcu nie jesteśmy lekarzami.


Ale taka ciekawostka-też miałem kiedyś powiększoną lewą komorę z tego samego powodu.
Parę lat temu w związku z innymi badaniami-miałem także badane serce-wszystko jest ok-nie ma żadnego przerostu- co mnie mocno zaintrygowało :)

Dopytywałem się lekarzom-czy tak to samoistnie się zmienia-odpowiedzi były iście wróżbiarskie :)

Ale jeden powiedział-w czym problem ?-przecież wszystko jest ok . :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1180542
masti
Warto się jeszcze skonsultować z innymi lekarzami.

Trudno coś tu doradzać-w końcu nie jesteśmy lekarzami.



podpisuję się,
ja bym dodatkowo celował w konsultacje u lekarzy-kardiologów, którzy mają doświadczenie ze sportowcami
bo to zupełnie inna bajka, serce "Janusza" co umiera przy wejściu na kilka stopni i wysportowanego gościa z tętnem spoczynkowym 40-50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przy najbliższej okazji wezmę skierowanie od rodzinnego do kardiologa, by mnie wysłał na echo serca. Generalnie wszyscy mnie uspokajają, że to normalne pośród sportowców z takim stażem siłowym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9951 Napisanych postów 30296 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728260
Ale tak na codzień odczuwasz jakieś dolegliwośći?
Czy poprostu jedziesz na maxa i nie czyjesz żadnych negatywnych objawów?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130561
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
masti
Ale tak na codzień odczuwasz jakieś dolegliwośći?
Czy poprostu jedziesz na maxa i nie czyjesz żadnych negatywnych objawów?
Niczego nie odczuwam negatywnego. Trenuję ile chcę i co chcę i czuję się świetnie. Tyle że kazano mi zrobić to rutynowe EKG przed zawodami sportowymi i jego opis dał mi trochę do myślenia.

ojan
Dzięki

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konkursy ,dyskusja,,zwiększanie frekwencji,czyli Wasze propozycje,opinie,uwagi

WHEY premium