SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przerost formy nad treścią, brak kondycji

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1599

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1232
Witam

Mam 20 lat, 173 cm wzrostu i 82 kg wagi. Ćwiczę od ponad 4 lat, jakiś mega wycięty nie jestem ale ulany też nie. Progres siłowy na bieżąco. Treningi 4 razy w tygodniu. Przyszedł maj miesiąc zaliczeń w wojsku i pojawia się problem. O ile podciaganie bieganie sprint, koperty skok w dal itp idzie ponad przeciętnie o tyle bieganie na 3km jest w przysłowiowej dupie. Dzisiaj zrobiłem 3km w 16 min gdzie 14 30 to jest maks. W połowie drogi spuchlem i wszystko siadlo. Przyczyn może być wiele przede wszystkim trening nóg - tego praktycznie nie robię. Cardio minimalne bo 4x w tygodniu z rana 3 km i to często wychodzi mniej. Jestem na redukcji obecnie 2150 kcal. Pytanie co robić jak to naprawić co jeść czego nie jeść ile biegać jak biegać żeby ten czas poprawić. Powiem tylko że pół roku temu miałem o prawie 2 min lepszy czas na te 3km.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 20241 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171132
Nie robisz zadnej formy aerobow i w tym jest problem, po treningu silowym dobrze by bylo abys wykonywal cokolwiek aerobowego, moze byc to rowerek, orbiyrek, bieznia. Raz w tygodniu dobrze by bylo przebiec te 3km na bierzni(400m) bedzie to 8 kolek.

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Na początku aeroby a później proponuję przerzucić się na interwały, które działają o wiele lepiej w kontekście poprawy kondycji.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1232
Zastanowiłem się chwilę nad sobą dokonałem kilku pomiarów porównałem wagę i pomiary z ostatnich lat, i przyszedł mi pomysł do głowy że po prostu przesadziłem lekko z budowaniem masy mięśniowej. Tłuszcz mam na poziomie 12-14 % a prawie 45 cm w łapie. Mało która koszula mieści się na mnie. Może problem leży w tym że po prostu mój organizm nie wyrabia z dotlenieniem tego całego mięcha? Może dobrą opcją byłoby zredukować trochę tych mięśni? Naprawdę nie zależy mi już na tym by być dużym czy wyglądać jak szafa.

Może by zmienić dietę? Zredukować ilość białka? Tylko teraz co dodać kosztem tego białka ww/tłuszcz żeby się z kolei nie zalać?


Zmieniony przez - muszaty w dniu 2018-04-28 11:53:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136781
Dobra, co zaszło takiego że pół roku temu dałeś radę 2 min szybciej niż teraz?

A na poprawę biegu jakiś dobry, sensownie ułożony plan biegowy z progresją. Inna sprawa że jak puchniesz na 3 km to tak szybko wyniku nie poprawisz i tutaj głodzenie się nie pomoże

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1232
Gats 2
Dobra, co zaszło takiego że pół roku temu dałeś radę 2 min szybciej niż teraz?

A na poprawę biegu jakiś dobry, sensownie ułożony plan biegowy z progresją. Inna sprawa że jak puchniesz na 3 km to tak szybko wyniku nie poprawisz i tutaj głodzenie się nie pomoże


5-7 kg mięcha więcej + wtedy te 2-3 razy w tygodniu biegało się na zajęciach tą samą trasą co na zaliczenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...jeśli dietę masz na ujemnynm bilansie kalorycznym to oprócz powyższych to mgło mieć wpływ na wynik, i to chyba znaczny, poza tym trening góry a zaniedbanie dołu, lepszy nawet -i w tym kontekście- byłby jakikolwiek trening niż żaden... masa ogólnie może i ma tu jakiś wpływ jednak nie aż tak znaczny, szczególnie, że nie chodzi tu o jakieś wielkie osiągnięcia...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 7987 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 99207
3k to już bieganie przez B, nie da się tego biegać bez treningu typowo biegowego, zakładam, że chcesz biegać na tyle by podchodzić do testu raz na rok - przy Twojej ogolnej dobrej sprawnosci 12 tygodni planu pod 3k bez problemu wystarczy.

Nie ważysz dużo, przy 102 kilogramach bez problemu biegałem ponad 3k w tescie Coopera bedac 2x starszym od Ciebie, bez biegowej przeszłości. Jedno jest pewne - o ile na silowni mozna notowac zadowalajace wyniki na ujemnym bilansie o tyle na dystansach mozesz o tym zapomniec, po dwoch tygodniach zajedziesz uklad.

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/_DT_Xzaar._Triathlon,_cel_Double_IronMan_2017_-t1018057-s340.html

Cele 2016:

1. Sieraków Triathlon dystans 1/4 IM - http://triathlonsierakow.pl - 28.05.2016 - 02:34:12
2. Challenge Venice dystans IM - http://www.challenge-family.com/challenge-venice/ - 05.06.2016 11:47:48
3. Challenge Poznań ME dystans IM - http://challenge-poznan.pl - 24.07.2016 11:35:22
4. Ironman 70.3 Gdynia - http://ironmangdynia.pl/pl/ - 07.08.2016

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 260 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24902
Na pewno mięśnie nie są problemem, po prostu organizm nie jest zaadoptowany do takiego wysiłku. Ile jesteś w stanie przebiegnąć stałym tempem bez zatrzymywania się?
Jak nie jesteś w stanie biec przynajmniej 30min to rzucanie się na interwały to będzie mocny skok w wodę. Wysiłek biegowy dzieli się na tlenowy i beztlen, tlenowy jest wtedy jak biegniesz stałym tempem, natomiast beztlen jak robisz mocne interwały (coś na zasadzie 15 sprint, 30 dobry trucht), są też jeszcze odcinkowe interwały, np. 200, 400 czy 800 metrów. Te oczywiście będą lepsze pod kątem przygotowania się pod bieg coopera ale bez dobrej bazy tlenowej robienie interwałów.. Najlepiej jest stopniowo przyzwyczaić organizm --> najpierw wybiegania (budujesz mocną bazę tlenową, zwiększasz kilometraż), potem wplatanie przebieżek (max prędkość przy której jesteś w stanie zachować 100% poprawną technikę biegu, poprawi twoją prędkość, technikę biegu i przygotujesz organizm do mocnych interwałów), a dopiero potem robienie interwałów.
Ile masz czasu na przygotowanie się? Oczywiście biegaj w terenie.

No i wracając do tych nóg, że spuchły -> pewnie nie masz solidnej bazy i poleciałeś zbyt mocno.
Na przykład tak jak ja. Biegałem systematycznie przez 1,5 roku po kontuzji, bez problemu kręciłem 3400 w 12 (nie było to moim priorytetem nigdy), biegać mogłem po 90 minut, 10x 800 odcinkowe z truchtem mocnym, interwały 15/45, 15/30 po 5x itp., potem przeskoczyłem na siłownie i jedynie biegałem po 20-30 min 2x w tygodniu przez 8 msc. Ostatnio zrobiłem 5 interwałów 15/45, nogi spuchły do tego stopnia, że przez 200 metrów szedłem jakby ważyły po 200kg xd
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opinie na temat takiego planu treningowego.

Następny temat

Procentowy udział włókien mięśniowych

WHEY premium