SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Przepuklina rozworu przełykowego (żołądka)

Wysłana -
Witam!

Dowiedziałem się ostatnio z gastroskopii, że mam przepuklinę żołądka, niedługo będę miał wizytę u lekarza i on ustali jak będzie wyglądało leczenie.
Już trochę poczytałem o tym, podobno koniec z ciężkimi ćwiczeniami podczas których mocno pracuje brzuch (przepona), ale zostają mi zawsze ćwiczenia z masą ciała i jakieś izolacje z ciężarami.

1.Czy pas do podciągania i dipów będzie miał zły wpływ na zdrowie (ściskał narządy czy robił coś co będzie złe po wyleczeniu przepukliny) ?
Dodam że na serie siłowe zakładałem jakoś koło 30-50kg, ale mówmy tutaj o większych w miare progresu.
2. Czy ćwiczenia z gimnastyki, takie jak wagi przodem, tyłem, flaga itp będą miały zły wpływ na zdrowie po przepuklinie?

Oczywiście zacznę trenować jak wyleczę całkowicie przepuklinę , ale chciałbym znać odpowiedzi na powyższe pytanie.

Dodaję zdjęcie pasa o jaki mi chodzi.

Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Pierw trzeba ustalić przyczynę przepukliny oraz warto zapoznać się między innymi z terapią wisceralną wykonywaną przez osteopatów która może być pomóc przy tego typu problemie.
Wysłana -
Przyczyna to słaba stabilizacja mm brzucha, podczas treningu źle pracowałem brzuchem i dlatego mam przepuklinę.
Wysłana -
Jak to obecnie wygląda , ogromne znaczenie ma tu choćby przepona i prawidłowe ciśnienie w jamach ciała
Wysłana -
Stosowanie pasow w obrebie jamy brzusznej bedzie wplywac negatywnie na Twoja przepukline bo podnosi cisnienie w tym obrebie
Wysłana -
BPL-G

Obecnie mam mdłości podobno przez przpukline, ale to też jakas bakteria i zapalenie blony sluzowej chyba zoladka. Biore leki na tą bakterie i zapalenie.

Chirurg powoedzial mi, ze przepuklina powinna minąć sama, ponieważ jestem jeszcze w takim młodym wieku ze "rosnę".

Marcelq

Ale jak pas bardziej wisi na biodrach, w ten sposob jak na zdjeciach to nie sciska tego brzucha chyba ?
Jak uważasz?

Zmieniony przez - yuri987 w dniu 2017-12-07 07:40:16
Wysłana -
takie nie powoduje zwiększenia bo tu nie chodzi o usztywnienie przy którym dochodzi do wzrostu jego tylko na doczepienie obciążenia zewnętrznego
Wysłana -
Czyli bez obaw moge doczepiac spore ciężary??

A wyciskanie lezac silowo moge czy lepiej nie??
Wysłana -
Może to nasilać dolegliwości i zwiększyć częstoś występowania to co proponowałbym to wybrać się terapię do osteopaty.
Wysłana -
Mam pytanie, chirurg powiedział mi że jestem jeszcze w takim wieku że rosnę i przepuklina sama powinna minąć. Odpocząć od treningów na dłuższy czas czy lepiej iść do osteopaty?

Fizjoterapeuta nie pomoże mi tak samo jak osteopata? Podobne zawody
Wysłana -
Pracują z podobnymi rzeczami ale w inny sposób oraz osteopatia w szerszym zakresie jak choćby wspomniana właśnie terapia wisceralna , część fizjoterapeutów oczywiście też ktoś może sobie poradzić z tym zakresem jeśli był on ich tematem zainteresowania i doszkalali się w tym temacie lub pracujących odpowiednimi metodami. Daj znać skąd jesteś może będę mógł kogoś polecić sprawdzonego.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź