SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przepuklina rozworu przełykowego (żołądka)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7932

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam!

Dowiedziałem się ostatnio z gastroskopii, że mam przepuklinę żołądka, niedługo będę miał wizytę u lekarza i on ustali jak będzie wyglądało leczenie.
Już trochę poczytałem o tym, podobno koniec z ciężkimi ćwiczeniami podczas których mocno pracuje brzuch (przepona), ale zostają mi zawsze ćwiczenia z masą ciała i jakieś izolacje z ciężarami.

1.Czy pas do podciągania i dipów będzie miał zły wpływ na zdrowie (ściskał narządy czy robił coś co będzie złe po wyleczeniu przepukliny) ?
Dodam że na serie siłowe zakładałem jakoś koło 30-50kg, ale mówmy tutaj o większych w miare progresu.
2. Czy ćwiczenia z gimnastyki, takie jak wagi przodem, tyłem, flaga itp będą miały zły wpływ na zdrowie po przepuklinie?

Oczywiście zacznę trenować jak wyleczę całkowicie przepuklinę , ale chciałbym znać odpowiedzi na powyższe pytanie.

Dodaję zdjęcie pasa o jaki mi chodzi.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Pierw trzeba ustalić przyczynę przepukliny oraz warto zapoznać się między innymi z terapią wisceralną wykonywaną przez osteopatów która może być pomóc przy tego typu problemie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przyczyna to słaba stabilizacja mm brzucha, podczas treningu źle pracowałem brzuchem i dlatego mam przepuklinę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jak to obecnie wygląda , ogromne znaczenie ma tu choćby przepona i prawidłowe ciśnienie w jamach ciała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 20241 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171132
Stosowanie pasow w obrebie jamy brzusznej bedzie wplywac negatywnie na Twoja przepukline bo podnosi cisnienie w tym obrebie

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
BPL-G

Obecnie mam mdłości podobno przez przpukline, ale to też jakas bakteria i zapalenie blony sluzowej chyba zoladka. Biore leki na tą bakterie i zapalenie.

Chirurg powoedzial mi, ze przepuklina powinna minąć sama, ponieważ jestem jeszcze w takim młodym wieku ze "rosnę".

Marcelq

Ale jak pas bardziej wisi na biodrach, w ten sposob jak na zdjeciach to nie sciska tego brzucha chyba ?
Jak uważasz?





Zmieniony przez - yuri987 w dniu 2017-12-07 07:40:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
takie nie powoduje zwiększenia bo tu nie chodzi o usztywnienie przy którym dochodzi do wzrostu jego tylko na doczepienie obciążenia zewnętrznego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli bez obaw moge doczepiac spore ciężary??

A wyciskanie lezac silowo moge czy lepiej nie??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Może to nasilać dolegliwości i zwiększyć częstoś występowania to co proponowałbym to wybrać się terapię do osteopaty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam pytanie, chirurg powiedział mi że jestem jeszcze w takim wieku że rosnę i przepuklina sama powinna minąć. Odpocząć od treningów na dłuższy czas czy lepiej iść do osteopaty?

Fizjoterapeuta nie pomoże mi tak samo jak osteopata? Podobne zawody
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Pracują z podobnymi rzeczami ale w inny sposób oraz osteopatia w szerszym zakresie jak choćby wspomniana właśnie terapia wisceralna , część fizjoterapeutów oczywiście też ktoś może sobie poradzić z tym zakresem jeśli był on ich tematem zainteresowania i doszkalali się w tym temacie lub pracujących odpowiednimi metodami. Daj znać skąd jesteś może będę mógł kogoś polecić sprawdzonego.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

probiotyki, maślany i laktoferyna

Następny temat

PECTUS CARINATUM

WHEY premium