SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przepuklina kregoslupa-czego unikac?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5787

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 630 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 72865
Przepuklina dolnego odcinka kregoslupa 1.jakich cwiczen unikac? (Podobno podciagania i zwisania na drazku)
2.czy mozna uzywac rollera na plecy

Zyj,a nie istniej!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2577 Napisanych postów 5114 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78293
Cześć!
Też czekam na odpowiedź tych bardziej kumatych, ale dodam coś od siebie, ponieważ we wtorek miałem operację kręgosłupa właśnie na L5-S1.

Wszystko zależy gdzie Ci się dysk wysunął, co pokazuje rezonans. Zależy na co jest ucisk i w jakim stopniu jest ten dysk wysunięty.

Szczerze powiedziawszy, to przy prawidłowej technice to można wykonywać każde ćwiczenia.
Jednak ja bym już nie ryzykował.
Ciekaw jestem, w jaki sposób nabawiłeś się tej kontuzji.
Ja np. wiem, że to na siłowni przy przysiadach i martwym ciągu. Stąd już tego nie wykonam.

Po pierwsze mam już psychiczną blokadę.

Po drugie wiem, że dysk na L4 czyli piętro wyżej niż miałem operację jest w fatalnym stanie.
Jak go wybije, to wtedy mam śruby stabilizujące i mogę być dziadem.

Na razie ledwo żyję i dochodzę do siebie (dopiero 4 dni po operacji jestem) ale wiem że wioslowania też będę unikał na dużych ciezarach.

Musisz użyć wyobraźni kiedy źle technicznie trenujesz. Kiedy jest nacisk właśnie na odcinek lędźwiowy.
Na pewno łatwo o kontuzję przy przysiadach, martwym ciągu i wioslowaniu. I oczywiście mowa tu o złej technice o którą w tych ćwiczeniach nie trudno.
P.S. tak myśląc luźno to zapewne wyciskanie na barki powoduje ucisk.


Dodam dla przypomnienia. Piszę co myślę i mam niestety niemiła praktykę. Jednak nie jestem fizjo i mogę się mylić.


Zmieniony przez - tomaszS w dniu 2017-07-23 20:38:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1812 Napisanych postów 6182 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 64155
Jestem 4 lata po takiej samej operacji. Dzisiaj funkcjonuje normalnie ale wtedy ucisk na nerw i bol byly nie do wytrzymania. Dzis funkcjonuje calkiem normalnie i bolu prawie nie odczuwam wogole. Najwazniejsze to zaliczyc cala rehabilitacje i postepowac wg. instrukcji. Sam po 20h fizjoterapi ktora rozpoczalem 2tyg po operacji zaczalem cwiczyc w domu. Najpierw bieganie. Potem kupilem taki wielofunkcyjny drazek na ktorym sie podciagalem w roznych uchwytach, z jego pomoca robilem glebokie pompki, pompki na poreczach, gimnastyka dolu grzbietu jak i trening brzucha z pilka. Po ponad roku wrocilem do treningow na silowni i cwicze do dzisiaj. Po za klasycznym Martwym Ciagiem wykonuje wszystkie mozliwe cwiczenia i mam sie swietnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2577 Napisanych postów 5114 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78293
Cześć! Super czytać takie wiadomości.
Też zapewne wrócę choć już mc i przysiad z racji blokady psychicznej odpadają.

Proszę napisz mi o jakich wytycznych że szpitala piszesz?
Jakieś fizjo?

Ja nie dostałem nic prócz tam tego jak się schylac i no domowego treningu typu stopa góra dół itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1812 Napisanych postów 6182 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 64155
Wytyczne proste dosc, ze mam Ciagle wzmacniac mkesnie brzucha jakni grzbietu. Zestaw cwiczen dostalem os fizjo. Neurochirurg ktory mnie operowal powiedzial ze po 4 miesiacach moge wrocic na silke tylko z glowa. Do tego powiedzial mi ze cwiczyc musze do konca zycia co motywuje jeszcze bardziej bo sam wiesz nie cwiczony miesien to slaby miesien i kolejne ryzyko kontuzji. Jesli sie tak owa zdarzy grozi mi implant kregu. Jesli musisz dzwigac w pracy to popros o recepte na pas stabilizujacy, mi taki pomogl barszo noszony tylko w pracy. Zycie tez czasem ma pozytywne niespodzianki i po awansie siedze w biurze i nie musze juz dzwigac. Glowa do gory i szybkiego powrotu do zdrowia zycze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 630 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 72865
Ja nie mialem operacji bo podobno tragedii jeszcze nie ma choc bol czasami jest dosc mocny. Chodzi mi o opinie kogos kto podobnie jak ja ma zdiagnozowana przepukline. Czy mozna rolowac plecy, rozciagac sie w razie mozliwosci, nie pytam o wioslo w opadzie czy mc bo tutaj robie to minimalnym ciezarem z mega ostroznoscia. Bylem u 2 lekarzy i jeden tez mowil o zwisie i podciaganiu na drazku ale noe jestem jakos przekonany co do tego. Pasa tez uzywam tylko przy cwiczeniach stojac i pracy na wolnych ciezarach. Do tego jak koledzy pisali wzmacniam caly gorset miesniowy. Ogolnie nabawilem sie tego pracujac na chlodni 6lat i targania zelaztwa pare lat wstecz.

Zyj,a nie istniej!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1812 Napisanych postów 6182 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 64155
Predzej dobry fizjoterapeuta by cos powoedzial bo nikt tu lekarzem nie jest a wrozenie z fusow to nic przyjemnego. Miales rezonans robiony? Byled na konsultacji z neurochirurgiem? Inaczej ciezko cos powiedziec.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 630 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 72865
Rezonans robiony, konsultacje z 2lekarzami jeden mowi zeby nie cwiczyc drugi z kolei zeby cwiczyc jak najbardziej tylko z glowa. Nie mieszkam w pl i szczerze nie mialem czasu bardziej sie tym zajac.teraz przeprowadzilem sie do De wiec rzut beretem. Dostalem cwiczenia ktore wykonuje. Trenuje od kilku dobrych lat i ogolnie wiem co jest 5. Chodzi mi jedynie o cwiczenia ktorych powinienem nie wykonywac, dowiedziec sie czy moge walkowac powiezi na plecach i prostownikach. Ogolnie wiem ze mc to tylko delikatnie i wioslo w opadzie odpada. Zastepuje innymi cwiczeniami a chodzi zeby nie pogarszac sprawy bo chcialbym zanotowac jakis progres w najblizszym czasie

Zyj,a nie istniej!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak często trenowac abs?

Następny temat

[BLOG] Gugcio - Get ripped or die tryin.

WHEY premium