SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przepisy na domowe batony na lowcarb

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 32477

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
Almond brownies

skład:
-1/4 filiżanki oleju kokosowego
-1/4 filiżanki masła
-3 łyżki stołowe czekolady do pieczenia (gorzka)
-1/4 filiżanki oleju z orzechów macadamia/ olej migdałowy
-1 łyżeczka do herbaty wanilli
-1/3 filiżanki 100% czystej roślinnej gliceryny "now food" (spożywczej)
1/2 łyzeczki do herbaty gumy xanthan ( http://www.lsbu.ac.uk/water/hyxan.html) 
-2 łyżki stołowe masła migdałowego
-1 łyżeczka do herbaty lecytyny (lub 3 kapsułki)
-1 filiżanka izolatu baiłka serwatkowego (smak naturalny)
-1 filiżanka izolatu białka sojowego

Rozpuśc masło i olej kokoswy, dodaj czekoladę, nastepnie top wszystko na małym ogniu. Dodaj do oleju wanilię lecytynę glicerynę i masło migdałowe.Wymieszja dobrze, po czym posyp miksture gumą xanthan.Znów wymieszaj wszystko. Nastepnie dodaj białka i kolejny raz dobrze wymieszaj. Jeśli nie mieszanka nie bedzie wystarczajaco słodka dodaj gliceryny ( lub innego słodzika o b. niskiej zawarości ww.) Następnie na 15 minut włóż miksture do lodówki, po wyciągnięciu uformuj w kuleczki dodaj na górę prażone migdały.Możesz również przełożyć masę na kwadratową formę wysmarowana olejem i zamrożić a następnie pociąć na batony.
Wszelkie nietypowe składniki można dostac w lokalnym sklepie ze zdrową żywnością, jeśli czegoś nie będą mieli na składzie poproś o zamówienie.

Są one bardzo podobne do migdałowo-czekoladowych brązowych batonów Atkinsa.

Możesz upichcić tańszą domową wersję batonów, używając waniliowej proteiny zamiast bezsmakowej. Naturalnego masła orzechowego "teddies" lub tehini (pasta sezamowa http://encyclopedia.thefreedictionary.com/Tehini )i dodajac odrobine ekstraktu migdałowego.


Dodawaj do proteiny mieszająckolejne składniki do momentu uzyskania właściwej faktury.
Masa będzie dośc sucha gdyż nie będzie tam gliceryny (ukryte ww. ) która absorbowałą wodę i dawała konsystencję jaką mają firmowe batony.
Traci się także polidextrozę i litoze ( http://www.bellaonline.com/articles/art12534.asp )które są ukrytymi źródłami ww.
Można obtoczyć ostatecznie w pokrojonych migdałach by zapobiec przyklejaniu sie ich do rąk.


BATON BIAŁKOWY nr 2

skład:
-2 łyżki stołowe tehini (pisałem wczesniej co to)
-1 miarka proteiny białkowej o smaku waniliowym
Smakuje to nieźle. następnie dodaję jedną łyżeczkę do herbaty ekstraktu migdałowego, który ma być dominujacym smakiem w batonach "macademia toffe crunch".
Jedynym minusem jest to że kleją się one bardzo do podniebienia. Ma ktokolwiek jakis pomysł jak to zmienić ? Następnym razem mam zamiar dodać trochę kremu (chodzi o serek kremowy) również zastanawiałem się nad dodaniem gumy spożywczej (xanthan lub guar) mogło by to pomóc, lub cos higroskopijnego jak gliceryna lecz niskoww.
Czekoladowa otoczka jest problemem gdyż prawdziwa czekolada zostaje na palcach, sadzę że mieszanie z woskiem mogłoby to wyeliminować.


BATON BIAŁKOWY nr 3

skład:
- 1/2 filiżanki serka kremowego
-1/4 filiżanki masła
-1/2 łyżeczki do herbaty Stevia ( taki słodzik poczytajcie tu: http://www.stevia.net/ )
-1 łyżeczka do herbaty ekstraktu migdałowego
-1 i 1/2 filiżanki białka serwatkowego (używam o smaku naturalnym - 0 ww.)
- 4 uncje dobrze posiekanych migdałow ~ 120g
- 6 łyżek stołowych masła orzechowego

Stopić razem serek kremowy masło i masło orzechowe. Wymieszać ze stevia i ekstraktem. nastepnie znów wymieszaj z białkiem serwatkowym i posiekanymi migdałami. Przełóż na plastikowy talerz i wsadź do lodówki do momentu stwardniecia. Ze zrobionej masy wychodzi przecietnie 14 batonów, to z powodu dodatkowej ilości serka kremowego i masła orzechowego.
Jak mówiłem batony przypominaja mi ciasteczka z masła orzechowego.
Z moich wyliczeń wychodzi że każdy baton ma około 2 g ww.
Używałem tylko proteiny naturalnej bo tylko taką miałem. Nie miałem także tehini dlatego używłem wiecej migdałów. Równiez użyłęm wiecej stevia i ekstraktu gdyż nie miałęm syropu "Da vinci's", dodałem także trohę więcej serka kremowego dla zwiększenia wilgotności. Tylko raz próbowałem tej receptury, więc jeśli wszystko było by za suche proponuje dodać troche wody ub serka. Jeśli bedzie zbyt wilgotne to oczywiście należy dodać proteiny. Jeśli chce się nadać bardziej orzechowy smak należy dac więcej masła orzechowego.



BATON BIAŁKOWY ORZECHOWY

Mikee'go orzechowy baton białkowy, około 2 g ww. każdy

-2 łyżki stołowe masła orzechowego ( moje ma ok 3g ww na 2 łyżki)
-2 łyżki stołowe stopionego masła ( stopienie jest kluczem, najlepiej powolne)
- 1pk equal (znów jakiś słodzik http://www.equal.com/Products/) 
- 2 krople liquid sweet & low (tez wyglada mi na jakis słodzik http://shop.store.yahoo.com/brooklynpremium/sweetlowliq8.html )
- 1 łyżeczka do herbaty wanilii
- 1/4 filiżanki białka serwatkowego ( samk naturalny 0g ww, moja jest mieszanka białka mlecznego i jajecznego)

Dobrze wymieszać w misce masło orzechowe masło equal, sweert & low i wanilię. następnie dodać proteinę. Uformować na jednolita mase, możliwe że bedziesz musiał dodac więcej zależnie od tego jak precyzyjne i hojne byłao dawkowanie masła i masła orzechowego, lecz nie dawaj za dużo, mikstura powinna byc konsystencji miekkiego ciasta chlebowego.
Pozwijać w kuleczki i rozgnieść troszeczkę, następnie rozdzielić na 2 ówne porcje, po czym zwinąc lub spłaszczyc jak wolisz. Ja zwinałem moje do prostokątnej formy po czym spłaszczyłem, dzieki temu były jak prawdziwe batony, należy jeschłodzic do momentu stwardnięcia, zajmuje to około 10 min.




BATON BIAŁKOWY CZEKOLADOWY


Mike'ego czekoladowe batony ( smakuja dobrze, lecz byłyby z wieksza iloscia czekolady, lecz nie chciałem dodawać dużo ww., wymaga ulepszenia)
-3 łyżki stołowe stopionego masła
-1 łyżeczka do herbaty kakaa sproszkowanego = 1 g ww.
-2 łyżki stołowe masła orzechowego
-1 łyżeczka do herbaty wanilii
-1 pk equal (j.w)
-2 krople liquid sweet & low
-1/4 filiżanki + 1 łyżka stołowa białka serwatkowego

Wymieszaj kakao razem z masłem dokładnie. Następnie dodaj kolejne ciekłe składniki, dobrze wymieszac, nastepnie dodac proteine. Zwinac i schłodzic dokładnie jak w poprzednim przepisie.
Sądzę że z tego wyjdą 3 batony. Po eksperymentuje, dam znać. Może można dać więcej kakaa bez dodawania dodatkowych ww.



BATON BIAŁKOWY CZEKOLADOWY ulepszona formuła


Na poczatek należy przygotować 34 foremki papierowe (jak na babeczki) na dużej brytfannie.
Ciasto:
- 10 oz ~ 290 g masła (zmiekczać za pomoća funkcji rozmrażania w mikrofali, ale nie topić)
- 10 oz ~ 290 g masła orzechowego
- 11 łyżeczek do herbaty wanilii i liquid ( lub podobnie 6 łyżek stołowych cukru)
-1 i 1/4 filiżanki białka serwatkowego
-1 mały młyneczek do kawy wypełniony siemiem lnianym powiedzmy 4 łyżki stołowe
Meiszam to wszystko dopóki nie będzie miało konsystencji sztywnego ciasta lub b miekkiego ciasta na ciasteczka.
Do każdej papierowej foremki daj po łyżeczce ciasta.
Wsadź do lodówki na czas robienia czekolady.

Czekolada:
stopic 1 oz ~ 29 g gorzkiej czekolady przy użyciu mikrofali, kiedy jest juz prawie stopiona dolewamy 3 1/2 oz ~powyzej 100g masła na górę i nastawiamy na pół minuty. Wyciągamy i dodajemy na to taką samą ilość (niestopionego) oleju kokosowego i nastawiamy na kolejne pół minuty. Jeśli nie wykonasz tego w tej kolejności czekolada zbije sie w kulkę zamiast wymieszac sie z masłem i olejem kokosowym.
Wymieszaj wszystko dobrze i płynnie po czym dodaj 1 łyżeczkę do herbaty wanilli i 4 łyżeczki do herbaty liquid( lub równoważnie 16 łyżek stołowych cukru)
Dodaj 1 deserową łyżeczkę pełną kakaa (oczywiście gorzkiego) kontunuuj mieszanie( najlepsza jest do tego miska)
do momentu otrzymania konsystencji gestego kremu. Powinno powoli twardniec. Można dodać jedną filiżankę wysuszonych płatków / wiórków kokosu jeśli lubisz (opcjonalnie).

Wyjąc foremki z lodówki polać polewą, kontynuowac dopóki nie zużyje się całej polewy.Można dodac posiekane orzechy.
Dobrze było by mieć do pomocy drugą osobę byzdążyć nim czekolada stwardnieje.
Dla najlepszych rezultatów użyj masła i oleju kokosowego bedacego poza lodowka, bedac miekkie nie potrabuje dodatkowego podgrzewania w mikrofali.
Sądze że dodawnie składników odpowiednio ciepłych lub stopionych jest sekretem zrobienia dobrej czekolady.
W każdym razie nalęży trzmać to w lodówce.

Wartości odżywcze:
Kalorie: 164
Białko: 4,7g
Ww. : 1,4g
Tłuszcze: 15,6g
Błonnik: 0,9g

mała ilośc ww spowodowane jest użyciem bezkalorycznego słodzika i szczegołnego rodzaju proteiny która ma w 100g 2,5 g ww
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
Vemord - traci , ale cóż zrobić :) mozesz uzyc specjalnych bialek przeznaczonych do obrobki termicznej ale nie musisz sie tym przejmowac...
Guitarlover - jasne

Zmieniony przez - PePoNeNt w dniu 2013-05-23 07:32:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
fajne sprobowalbym cos takiego zrobic, ale brak squadnikow chwilowo

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1089 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12061
Ciekawe, jak kupię składniki to spróbuję. Dam SOGa, jeśli wejdzie..

mundur niebieski, orzeł żelazny, zabiłeś dziecko, jesteś odważny...
nie odpowiadasz za swoje czyny, polska policja to sk***ysyny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3680 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36374
Pepo Czy wszystkie te batoniki maja tak bardzo niska ilosc ww ? czy tylko te ktore opisane sa - tzn sa podane ilosci ww ?
Nie ukrywam iz na ckd taki batonik to bylby rarytas jak sie patrzy

Sog oczywiscie, o ile wejdzie

Siłownia PROGRES - Bytom.

www.pajacyk.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 616 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10880
trzeba cos upichcic chyba
sog

...raz na worku, raz na sztandze, walcz walcz walcz Ty walczysz ja walczę...
www.therainforestsite.com ratuj lasy tropikalne

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
te nie opisane batoniki są na okres ładowania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3680 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36374
Ktory u mnie wypada bardzo rzadko wiec bede korzystal z tych opisanych dzieki jeszcze raz, naprawde duze urozmaicenie

Siłownia PROGRES - Bytom.

www.pajacyk.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 215 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 33350
wszystko fajnie ale mam wrazenie ze wiekszosc z tych skladnikow jest niedostepna na codzien w polsce. probowales juz to robic pep ? bo nie wiem czy tlumaczyles ten tekst czy jak bo jest w pierszej osobie :P ale o jakims Mike

The Past can't be washed away

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
w tym tkwi atrakcyjnosc tych batoników - trzeba sie postarac zeby je przygotować :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Sog sie nalezy
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
dzieki =]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

2-3tyg powrot do formy i od razu hst?

Następny temat

Prosze o Ocene.

WHEY premium