SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przepisy Low Carb z "fotorelacją" wykonania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 68031

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
Przepisy na Low Carb

Jako ze dieta tłuszczowa z pozoru może wydawać się monotonna, postanowiłem pokazać że tak nie jest i zachęcam wszystkich do wklejania swoich przepisów które nadają się na wszelkiego rodzaju diety Low Carb

Tylko taka prośba, aby nie wpisywać tudzież wklejać, przepisów skopiowanych z jakiejś strony, a tylko takie które sami wykonaliście i opiewają zdjęciami (minimum przedstawiającymi efekt końcowy)
Topiców z wklejonymi przepisami jest od groma, i ten temat ma na celu ukazanie tylko tych które sami wykonaliście, polecacie, i dokładnie opisujecie jak się robi, no i zdjęcie efektu końcowego, co by smaka narobiło bądź nie narobiło

No i rzecz jasna przepisy nadające się na Low Carb to nie tylko wysokotłuszczowe ale również niskotłuszczowe, i wysoko węglowodanowe, w zależności od rodzaju diety (np.: ładowania, po treningowe) więc proszę wrzucać i takie i takie

A więc zacznę



TORTILLA


Na początek fotka potrzebnych produktów








Sos , ja użyłem meksykański, ale wiadomo może być dowolny, kto komu jaki smakuje
Papryka (pół, cała się nie zmieści do tortilli)
Cebula
Kurczak
Ogórek kwaszony
Tortilla

Następnie kroimy wsjo w kostkę paski jak tam kto woli.

Przyprawiamy też w zależności jak kto lubi ja dodałem pieprzu cayene i czarnego, przyprawe do grila i sól





Wszystko zalewamy wodą i dusimy aż wyparuje woda, i chwile jeszcze podsmażamy, znów dolewamy trochę wody i dodajemy sosu, gotujemy jeszcze pare minut i włala





Na tortille nakładamy





Zawijamy





i szamamy





Kaloryczność i gramatura jeszcze

SKŁADNIKI
Sos 100g
Papryka 100g
Cebula 50g
Kurczak 100g
Ogórek kwaszony 50g
Tortilla70g

Kalorie: 416
Białko: 32
Tłuszcz: 9
Węglowodany: 44

P.S. Ciasto na Tortille jest trochę drogie ale można wykonać je samemu (ja nie próbowałem jeszcze) ale nic trudnego
Kilka przepisów znajdziecie tutaj:
http://kuchnia.o2.pl/przepisy/obiekt_int.php?id_p=773
http://gotowanie.onet.pl/19952,0,1,ciasto_na_tortille,ksiazka_przepis.html
http://www.uwielbiam.pl/przepisy/przegladanie/ciasto-na-tortille-meksykanskie.html

Zmieniony przez - buby77 w dniu 2007-08-25 10:11:08
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
ZAPIEKANKI z PAPRYKI

A więc potrzebujemy paprykę. i coś z czego zrobimy farsz, można dodać w zasadzie wsjo co się chce.

Ja dziś dodałem takie składniki:
Kurczak:210g
Ser żółty: 70g
1 Jajo
Kapusta kwaszona 100g
Koncentrat pomidorowy 60g
no i Papryka 350g

Całość ma:
Kcal: 655
Białko: 78
Tłuszcz: 26
Węglowodany: 37

Papryke kroimy na pół wzdłuż tak jak na zdjęciu






Potem kroimy w kostkę jajo i kurczaka (ja miałem pieczonego, ale można dodać ugotowanego, usmażonego itp, byle nie surowy bo nie zdąży się upiec)

Dodajemy koncentrat pomidorowy (i jak ktoś lubi ostro to dużo pieprzu)

Ścieramy ser na tarku







Faszerujemy paprykę, na górę dajemy starty ser i posypujemy pieprzem cayenne albo papryką ostrą






Pieczemy około pół godziny i włala





Smacznego

w następnym tygodniu nowa wersja pizzy low carb

Zmieniony przez - buby77 w dniu 2007-08-25 10:13:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44469
Bubu77 Fajny pomysł z tym :) Wkleję coś napewno!

a co do tortilli to wszystko ok ale ten sos i sama tortilla mi nie za bardzo odpowiada!

Ale i na to sposób :D
Robimy własną TORTILLE
-na 1 tortille wystarczy ok 50g mąki RAZOWEJ
-1 łyżeczka soli (ja uzywam takiej specjalnej dla diabetyków)
-1 łyżeczka smalcu (wiadome)
-50 ml wody (gorącej wody)

-TERAZ JUŻ Z PRZEPISU-
Przesiać mąkę. Dodać sól. Mąkę rozetrzeć ze smalcem i stopniowo dodawać wodę do utworzenia miękkiego, elastycznego ciasta. Ciasto dokładnie wyrobić, tak by było gładkie. Przykryć wilgotna ścierką i odstawić na jakiś czas.

Następnie oderwać porcję ciasta, rozwałkować cienko ma stolnicy posypanej mąką i wyciąć duży okrąg przy pomocy talerza. W tym czasie resztę ciasta należy przykryć ścierką by nie wyschło.

Tortille ułożyć w stos, posypując mąką i przykryć ściereczką. Rozgrzać patelnię o grubym dnie. Tortille smażyć na suchej patelni 10-15 sekund z każdej strony. Następnie ponownie ułożyć w stos i przykryć. Nadziewać na różne sposoby. Smacznego!!!

Wyjdzie ciemna ale coś za coś

SOS
Mozna użyć gotowego, jednak zawiera on sporo chemii

Własny robimy na podstawie Jogurtu Naturalnego np "ZOTT" lub "DANONE" dodając do neigo np. przecier pomidorowy lub jaki nam się widzi :)

Pozdrawiam

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
king <cool>
podałem parę linków do tortilli jak zrobić samemu chyab anwet taki sposób jest
co do sosu masz rację, można się pobawić w przyrządzenie własnego

Zachęcam do wklejania tylko tak jak prosiłem z fotorelacją
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
fajny pomysł.
Muszę wypróbować to ZAPIEKANKI z PAPRYKI
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44469






KURCZAK z papryką na ostro + ryż

Dobry posiłek przed lub po treningu
Ja zawsze robie więcej gdyż po treningu nie mam ochoty bawić się w kucharza a tu mam gotowy pyszny wartościowy i odżywczy posiłek


Składniki:
Pierś z kurczaka
2 papryki (kolor dowolny)
1 papryka chili
1 cebula
Przyprawy (pieprz, sól, oregano lub koperek, vegeta)
Cytryna
Oliwa z oliwek lub kawałek smalcu
Inne warzywa (w przepisie użyte były marchew, groszek, brokuły) lecz tutaj co kto lubi
+
RYŻ,KASZA,MAKARON RAZOWY, itp
Sos
Jogurt naturalny
przecier pomidorowy


CZAS TRWANIA ok 45 min
Wartość energetyczna jest zależna od proporcji jaką sobie każdy dobierze!

Przygotowanie:
Kurczaka kroimy w paski, posypujemy vegetą i sokiem z cytrynki.

Cebule podsmażamy na słoninie, dodajemy kurczaka, (smażymy ok 33 min z każdej strony)

Dodajemy warzywa posiekane w plastry (z papryką chili radzę uważać! najlepiej dać ją bez pestek) podlewamy wodą i dusimy ok 10 min pod przykryciem

Robimy SOS
Każdy może dać jaki lubi ale ja zazwyczaj robie pomidorowy!

Do jogurtu dajemy przecier i trochę gorącej wody i mieszamy! wlewamy na patelnie i gotujemy ok 5 min

Przed dodaniem sosu posypujemy oregano lub inna przyprawą (może być sól i pieprz) wszystko zależy co lubimy!

Musimy obserwować kiedy warzywa i mięso będą ok wtedy odkrywamy i czekamy aż odparuje woda, gdy odparuje większość wtedy dodajemy sos!

Między czasie gotujemy ryż

Wykładamy wszystko i szamamy

Ja zawsze daję więcej Kurczaka niż warzyw (65 kurczak, 35 warzywa) wtedy jest pycha, kawałki zależne są od nas, lubimy duże to wieksze kawałki, wtedy dłużej smażymy!

Jak ktoś nie lubi smażonego może wcześniej ugotować lub przygotować na parze i dodać do warzyw które dusiliśmy w wodzie

SMACZNEGO

Zmieniony przez - King89 w dniu 2007-08-25 19:33:48

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1669 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 52363
jak zawsze dobra robota

dzieki napewno cos ci podwedze z tych przepisow

pozdrawiam

"to jest ten co za kilka puszek bialka wytatuował sobie znak firmowy na plecach?" leże i kwicze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44469
Kurcze wkręciłem się :D teraz każdą potrawę którą będe robił postaram sie sfotografować :D

Jutro coś z Tuńczykiem!

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
junior korzystaj i wpadaj, bo będzie tego więcej

no i king widzę się wkręcił więc może być ciekawie w temacie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1965
Tortilla smakuje za***iście :) Spróbuję jeszcze sernika i wrzucę fotki jak mi wyszło :)

http://www.sfd.pl/R86_-_BLOG/SYLWETKA-t396397.html - moje postępy :) [HST]

'you can only get smarter playing a smarter opponent'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
PIZZA Low Carb

Składniki:





Jaja Kurze : 125g
Ser Gouda Tłusty: 50g
Piersi z kurczaka: 50g
Masło: 5g
Papryka: 50
Pieczarka: 100g
Koncentrat pomidorowy: 15g

Wartość odżywcza:
Kalorie: 454
Białko: 44
Tłuszcz: 29
Węglowodany: 8


A więc bierzemy się najpierw za pieczarki, kroimy w plastry i gotujemy kilka minut aż zmiękną, a w międzyczasie kroimy paprykę i ścieramy ser.

Wbijamy na patelnię jajka i dodajemy masła (może być smalec, ważne żeby się nie przypaliło) wszystko dokładnie mieszając. I smażymy na wolnym ognią z obu stron.




Na usmażony placek z jaj nakładamy koncentratu pomidorowego (nie żałować sobie, będzie smaczniejsze) i smarujemy (kto smaruje ten jedzie )





Nakładamy resztę składników, i jakieś dodatki co kto lubi (ja dodałem pieprz Cayenne, oregano i natkę pietruszki)





Na koniec wkładamy całość do mikrofalówki, bądź z powrotem na patelnię i smażymy pod przykryciem, tudzież do piekarnika

I wpierd..
jemy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prosze o ocene diety

Następny temat

Dietka do oceny - 75 kg, 180 cm, 18 lat

WHEY premium