SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przepis na sernik na zimno!!!

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 106958

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 62 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 870
Witam,

Chciałem przedstawić przepis na sernik na zimno, który wydaje mi się znajdzie uznanie szczególnie jako posiłek przed snem, lub też jak alternatywa dla przysłowiowej kochy twarogu... Wiec do rzeczy.

Do przygotowania potrzeba:

1. 3 kostki zmielonego twarogu około 750g (ja daje półtłusty)
2. Jogurt naturalny mały
3. 2 galaretki rozpuszczalne
4. Żelatyna spożywcza
5. Aromat cytrynowy, waniliowy lub jaki kto woli (te w małych fiolkach)
6. Trochę słodziku

Przygotowanie:

Kochy twarogu ładujemy do pojemnika, dodajemy jogurt, aromat wg recepty na nim, słodzik do smaku. W garnku przygotowujemy galaretkę (BEZ CUKRU), dodając połowę wody czyli 250 ml i łyżkę żelatyny. Tak przygotowaną galaretkę schładzamy, po czym dolewamy do twarogu. Aby to wszystko połączyć najlepiej wlewamy do miksera ja mam taki 1,5l na dole z nożykiem, mieli wszystko na gładką masę, łączymy całość mielenie mieszanie. I tak przygotowana masę wlewamy do kształtnego pojemnika. Następnie przygotowujemy drugą galaretkę normalnie i wylewamy na wierzch naszego sernika. Wszystko trafia do lodówy na 2-3 godziny i proszę gotowe...

Nie wiem ile kalorii to ma i na ile przydatny przepis, ale produkty wydają się być ok.

Pozdro

Pewnie już coś takiego było.
1

Wzór na masę: m = p * V; Gdzie m = masa; p = gęstośc; V = objętość

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2032 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15756
Również trochę odkopię temat, ale może zaoszczędzi to komuś czasu na bieganie po sklepach w poszukiwaniu odpowiednich produktów.
Galaretkę bez cukru można dostać w auchan na dziale ze zdrową żywnością oraz piotrze i pawle, firma Celiko.

Twaróg najlepiej kupić mielony, wtedy nie ma grudek i zrobienie sernika zajmuje jakieś 10 minut. Ja używam "hula krasula" serek śmietankowy (15g T, 11g B) do kupienia w kauflandzie i piotrze i pawle, ale może wszędzie idzie dostać. Uważajcie na masy sernikowe, bo mają dużo cukru.

Szybki przepis:
2 kostki twarogu (0,5 kg)
1 galaretka (rozrabiamy w 250ml wody zamiast 0,5l jak podano na opakowaniu)
2 łyżeczki żelatyny, dla pewności, żeby się lepiej ścięło
1 jogurt naturalny (150ml)
Ja dodaję jeszcze odżywkę białkową do smaku (1 miarka, 20-30g). Nie lubię za bardzo słodyczy więc nie daję słodziku, czy stewii.
Ja nie zalewam tego dodatkową warstwą galaretki, szkoda mi czasu, smaku i tak to wiele nie wnosi (latem pewnie będę robił wersję z truskawkami wtedy się przyda).

Wrzucamy wszystko do blendera (galaretka i żelatyna wcześniej rozpuszczona w gorącej wodzie i ostudzona, odżywka najlepiej wymieszana w małej ilości wody/mleka), miksujemy minutę, wylewamy, do lodówki, gotowe. Dzięki odpowiedniemu twarogowi masa jest gładziutka, nie ma żadnych grud.


Zmieniony przez - Eoghan w dniu 2/11/2018 1:35:28 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 62 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 870
Myślę, że spokojnie można dodawać różne aromaty do smaku lub przyprawy, typu wanilia. Można do wierzchniej galaretki wrzucić trochę owoców, a do masy sernikowej sparzone ze 15 min rodzynki, orzechy. Myślę ze do masy serowej można również spokojnie dodać odżywkę białkową... Odradza się polewanie tego oliwa z oliwek
1

Wzór na masę: m = p * V; Gdzie m = masa; p = gęstośc; V = objętość

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4383 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43252
fotki? btw?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 62 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 870


Fotka pierwsza gotowy serniczek.

Wzór na masę: m = p * V; Gdzie m = masa; p = gęstośc; V = objętość

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 62 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 870


Fotka 2, kawałek na talerzu.
1

Wzór na masę: m = p * V; Gdzie m = masa; p = gęstośc; V = objętość

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 289 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7805
Mnie się podoba

"Na chvj mi kaloryfer, skoro mam kocioł grzewczy? "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4383 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43252
wygląda naprawdę apetycznie. Tak dla spokoju napisz jeszcze BTW i gites. Jutro chyba nie omieszkam zrobić :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 62 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 870
Tak, problem jest w tym, że ja użyłem galaretek z cukrem, ciężko jest dostać same bez cukru. 200g Porcja sernika z galaretkami z cukrem to: 30g - białka, 6g - tłuszczu, 25,4g - WW.

Wzór na masę: m = p * V; Gdzie m = masa; p = gęstośc; V = objętość

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 62 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 870
Jeżeli użyjecie galaretek bez cukru, a posłodzicie trochę do smaku słodzikiem, to 200g sernika będzie miało: 30b-białka, 6g-tłuszczu oraz 5,5g ww.
1

Wzór na masę: m = p * V; Gdzie m = masa; p = gęstośc; V = objętość

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4383 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43252
no i SOG !:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 122 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4547
Trzeba jutro zrobić bo sobota ;] SOG

As real as it gets

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dorsz w sosie jogurtowo-śmietanowym

Następny temat

DROBIOWE PLACKI .

WHEY premium