SFD.pl Kuchnia SFD

Dodaj odpowiedź

Przepis na sernik na zimno!!!

Wysłana -
Witam,

Chciałem przedstawić przepis na sernik na zimno, który wydaje mi się znajdzie uznanie szczególnie jako posiłek przed snem, lub też jak alternatywa dla przysłowiowej kochy twarogu... Wiec do rzeczy.

Do przygotowania potrzeba:

1. 3 kostki zmielonego twarogu około 750g (ja daje półtłusty)
2. Jogurt naturalny mały
3. 2 galaretki rozpuszczalne
4. Żelatyna spożywcza
5. Aromat cytrynowy, waniliowy lub jaki kto woli (te w małych fiolkach)
6. Trochę słodziku

Przygotowanie:

Kochy twarogu ładujemy do pojemnika, dodajemy jogurt, aromat wg recepty na nim, słodzik do smaku. W garnku przygotowujemy galaretkę (BEZ CUKRU), dodając połowę wody czyli 250 ml i łyżkę żelatyny. Tak przygotowaną galaretkę schładzamy, po czym dolewamy do twarogu. Aby to wszystko połączyć najlepiej wlewamy do miksera ja mam taki 1,5l na dole z nożykiem, mieli wszystko na gładką masę, łączymy całość mielenie mieszanie. I tak przygotowana masę wlewamy do kształtnego pojemnika. Następnie przygotowujemy drugą galaretkę normalnie i wylewamy na wierzch naszego sernika. Wszystko trafia do lodówy na 2-3 godziny i proszę gotowe...

Nie wiem ile kalorii to ma i na ile przydatny przepis, ale produkty wydają się być ok.

Pozdro

Pewnie już coś takiego było.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Myślę, że spokojnie można dodawać różne aromaty do smaku lub przyprawy, typu wanilia. Można do wierzchniej galaretki wrzucić trochę owoców, a do masy sernikowej sparzone ze 15 min rodzynki, orzechy. Myślę ze do masy serowej można również spokojnie dodać odżywkę białkową... Odradza się polewanie tego oliwa z oliwek
Wysłana -
fotki? btw?
Wysłana -

Fotka pierwsza gotowy serniczek.
Wysłana -

Fotka 2, kawałek na talerzu.
Wysłana -
Mnie się podoba
Wysłana -
wygląda naprawdę apetycznie. Tak dla spokoju napisz jeszcze BTW i gites. Jutro chyba nie omieszkam zrobić :D
Wysłana -
Tak, problem jest w tym, że ja użyłem galaretek z cukrem, ciężko jest dostać same bez cukru. 200g Porcja sernika z galaretkami z cukrem to: 30g - białka, 6g - tłuszczu, 25,4g - WW.
Wysłana -
Jeżeli użyjecie galaretek bez cukru, a posłodzicie trochę do smaku słodzikiem, to 200g sernika będzie miało: 30b-białka, 6g-tłuszczu oraz 5,5g ww.
Wysłana -
no i SOG !:D
Wysłana -
Trzeba jutro zrobić bo sobota ;] SOG
Strona 1 z 8
Dodaj odpowiedź