SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przepis na sernik na zimno!!!

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 106875

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 162 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8666
Super przepis.
Niestety nie mogłem znaleźć nigdzie dostać galaretki bez cukru więc sam ją zrobiłem.
Kisiel bez cukru + 2 łyżki żelatyny + słodzik wszystko wymieszałem i wylałem na ser. Wyszło super. Nadaje się na posiłek do pracy :)

Dzięki za przepis.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
juz od dawna sie nakrecam na sernik na zimno,takze sog za przepis
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 869
Bardzo fajny przepis :) Ja zrobiłem z 1kg półtłustego, niestety nie miałem galaretki niesłodzonej więc dałem zwykłe (1 do sernika i 2 na górę), no i na dół opakowanie biszkoptów - to było dla całej rodziny, która nie jest na diecie :) Więc żeby nie narzekali.

Fotki:
Przed zalaniem galaretką:


Gotowe:



Zmieniony przez - NavarioN w dniu 2012-06-17 12:05:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wygląda bardzo dobrze, jak się doszukam bezcukrowych galaretek wypróbuję przepis.
Sog poszedł, pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 2327 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 41508
Wygląda mega ten sernik tylko bez galaretki zrobie, bo na redu jestem ale będę musiał spróbowac sog

chodzi o to zeby byc ogromnym jak zwierz!chudzi moga isc na ryby!
wchodzisz na silke zakladasz na sztange 200 i cala silownia sika w majty i kazdy chce byc taki dzik jak ty!

Chcesz wyglądać jak kurczak- jedz kurczaka
Chcesz wyglądać jak byk- jedz wołowine
Chcesz wyglądać jak koń- jedz wołowinę z tesco

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 869
darioman7 - galaretka bez cukru ma ok. 60kcal (zalana wodą, czyli pół litra) więc nie sądzę żeby jakoś strasznie to zatłuściło :D
jeszcze dodam że galaretka którą dajemy do sernika (nie na górę) musi być brzoskwiniowa albo jakaś inna żółtawa żeby nie zmieniła koloru sernika na różowy ;) a 2 galaretki (1 do środka i druga na górę) to raptem 120kcal na cały sernik, więc dla mnie to nie problem nawet na redukcji (jem max. połowę sernika).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 355 Napisanych postów 1961 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 69021
MODYFIKACJA NA SMACZNIEJSZY:)
Wszystko wg orginalnego pszepisu tylko:
dajemy ok 120-150ml zimnej wody(poł szklanki) i dajemu bita smietane w proszku np śnieżka i ja ubijamy, nastepnie dajemy do tej smietany ubitej nasz jogurt z pszepisu i dalej ubijamy. Potem dajemy do sera i dalej wg pszepisu, galareka itd.

Majac galaretki bez cukru a dajac bita smietane w proszku to cukry, wegle duzo nie wzrosna bo taka smietana w proszku to ok 6-8g cukru, jak na cały sernik to znikoma ilosc:)
a Smak o niebo lepszy i jest puszysty serniczek i nie smakuje jak sam ser:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336117
Dołączę się

moja opcja zawiera

1kg chudego twarogu + 10g żelatyny
25g galaretki bez cukru czyli też z 20g żelatyny

razem jakoś 225g białka o około 30g ww
daje to około 1000kcal
słodzone stevia fluid











Zmieniony przez - Bull w dniu 2012-08-10 18:44:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93248 Napisanych postów 362737 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664002
gdzie dostałeś tą galaretke?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336117
tylko allegro szefie, nie ma w sklepach pl
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Wiecej