SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przenoszenie sztangielki w lezeniu w poprzek lawki (klata) : czy warto?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15907

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 593 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7992
oczywiście ważne jest oddychanie, ale najważniejsze w tym cwiczeniu jest to że aby weszło na klatkę to musimy się psychicznie nastawić i wykonując ruch łapkami muszą być one ugięte w łokciach - wtedy wejdzie na klatkę, natomiast aby weszło na najszerszego to ręce muszą być wyprostowane - i ot cała tajemnica tego ćwiczenia.

bez masy nie ma klasy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1614 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11462
Pompers - dokładnie tak. Łokcie musza być ugięte ani nie w przod wni nie na boki, tylko tak miedzy tym a tym. Wtedy l;atwiej wyizolowac miuęsnie, ale takjak pisałem wcześniej. W tym ćwiczeniu NAJWAZNIEJSZE jest oddychanie, baaardzo głebokie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 275
witam

ja gdzies wyczytalem ze przenoszenie idzie na doł klaty i na piora i jest to cwiczenie ktore powoduje rozbudowe klaty (wpływa na rzebra ...)
moj kumpel robi to caly czas na klate i jakos mu wszystko idzie (przy ok 80kg wagi robi to 40kg)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 199
mnie przy Tym cwiczeniu bola ramiona :P. nie wiem czy za mocno wysuwam w dol albo zle ukladam rece... opiszcie jeszcze raz dokladnie i bez literowek jak powinno sie ukladac rece? bo np. gdy lokcie mam zgiete tak ze tricepsa mam przy glowie, to nie bola ramiona(rece blisko glowy), ale czuje bardziej wtedy plecy ;/. A gdy mam bardziej odchylone na bok bola ramiona... czy moze za duzy ciezar? :( nie wiem ooo co kaman :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 326 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20967
witam, a ja mam pytanie co do tego ćwiczenia, w jakim zarkesie ruchów powinno się wykonywać to ćwiczenie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 32 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 189
Witam,
Z góry przepraszam za odkopanie starego tematu i wypowiedź w dziale dla zaawansowanych ale mam pytanie do tego ćwiczenia:
Jaka jest różnica w działaniu ćwiczenia wykonując w poprzek ławki a leżąc wzdłuż niej? Czy lepsza jest jest wersja w poprzek?


Zmieniony przez - majuck1 w dniu 2018-05-20 11:12:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
w poprzek lepiej Ci zaangażuje i rozciągnie klatkę a wzdłuż zapewne można trochę więcej zaangażować najszersze a mniej wcześniej wymienione, największa jednak różnica w samym rozciągnieciu klatki...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Na pewno bezpieczniej leżeć wzdłuż ławki, gdyż nie ma takiego obciążenia na kręgosłup piersiowy i szyjny.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
w sumie tak, bo robiąc bez wyczucia można sobie zaszkodzić, jednak trzeba by wtenczas chyba znacznie przesadzić z tym rozciągnięciem... ale ludzie potrafią więc uczulać trzeba i wyjaśniać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Dla mnie samo położenie się w poprzek ławki sprawia lekki ból w odcinku piersiowym kręgosłupa. Dodajmy do tego szyje, która jest poza ławką. Pozycja do komfortowych nie należy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

10x10 -eksperymentalny plan

Następny temat

Trening 3 dniowy

WHEY premium