SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przenoszenie sztangielki w lezeniu w poprzek lawki (klata) : czy warto?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15899

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1614 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11462
Przenoszenie sztangielki jest ćwiczeniem JAK NAJBARDZIEJ na klatke piersiową.

Krzych666 - to że Tobie idzie to na plecy, nie znaczy ze jest to ćwiczenie na plecy, i nie znaczy to TYM BARDZIEJ ze nalezy to ćwiczenie krytykowac pod względem jego wartości w rozwijaniu klatki piersiowej. Na każdego (jak wiadomo mam nadzieje) działa co innego. Z tego co obserwuje na forum znasz sie na reningu, więc dziwie sie ze mówisz takie zeczy. Należy przy nim pamiętac o kilku zasadach dobrej techniki tego ćwiczenia. Np. takich że dłonie musza być ułocone w taki sposob jak to pokazane jest w atlasie. Należy tez wyizolowac mięsnie klatki maxymalnie, co automatycznie ograniczy częsciowo cięzar stosowany w ćwiczniu. Dodatkowo dodam (nie ma tego w atlasie) ze podczs tego ćwiczenia SZCZEGÓLNMIE ważne jest oddychanie. Wykonując to ćwiczenie mujsimy robic głebokie wydechy w fazie pozytywnej i głebokie wdechy w fazie negatyenej. Jest to kluczem w tym ćwiczeniu, ja osobiscie super czuje klatke jak głeboko pooddycham głeboko robiąc to ćwiczenie. Zawsze robie to ćwiczenie przed rozpiętkami, lub na koniec treningu, na dopompowanie klatki i odpręzenie organizmu, dzieki własnie temu głebokiemu oddychaniu. W dodatku ni ema drugiego tak efektywnego ćwiczenia jeśli chodzi o mięśnie zębate.

Pozdrawiam.

Zmieniony przez - PLŚ w dniu 2006-07-07 17:58:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
ja wykonuję przy plecach.
cześć/

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
jak robie klate + plecy
albo plecy po klacie
to wrzucam to cwiczenie jako przejsciowe

-World belongs to strong and brutal-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 360 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1892
Ja musze powiedziec, ze klatke tak srednio czuje, ale straszny mamy taki uscik w gardle jak to wykonujemy, ze ciezko sie oddycha i strasznie czerwony sie robie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4692 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22077
to ćwiczenie pływa na wypchnięcie klatki piersiowej do przodu...


ułóz inaczej głowę, PRZECIEŻ MUSISZ MIEĆ TLEN BO ZDARZYĆ SIĘ MOŻE ŻE ZEMDLEJESZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1117 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6057
pinS ale straszny mamy taki uscik w gardle jak to wykonujemy, ze ciezko sie oddycha i strasznie czerwony sie robie :), bo ci miesnie piersiowe uciskaja na krtan, ja tak mam jak wisze sobie na drazku a dłonie mam jedna przy drugiej

co do samego cwiczenia jest bardzo dobre na zebate , teoretycznie jakby pomyslec to faktycznie podczas cwiczenia pracuja najszersze ale dopiro teraz to zauwazyłem, zawsze to cwiczenie wykonywałem na klate bo ostra pompe na tym miałem, ale dawno nie robiłem, ciekawe jakbym teraz na nie zareagował, pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 198 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3745
HEhe, mi też na początku uciskalo krtan i robilem sie czerwony. Pewnie glowa Ci zwisa i dlatego. Postaraj sie troche wsunąć tak aby glowa mogla sie oprzec i byc w pozycji rownoleglej do podlogi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 360 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1892
Wlasnie glowe ukladam tak jak na obrazku, zemdlec to nie zemdleje spoko luz, juz dluuugo to robie i nigdy nawet mi sie w glowie nie zakrecilo, ale tak jak jak spuszczasz hante do tylu to lekko przyblokowuje sie gardlo ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 198 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3745
Hmmm, mi tez na początku przygody z tym cwiczeniem gardlo uciskalo, ale juz jest ok. Moze sprobuj sie nie napinac tak mocno. Nie rob "yyyyyyy"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 212 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5889
a ja to cwiczenia wykonuje lazac na lawce jak przy wyciskaniu i nie nazekam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

10x10 -eksperymentalny plan

Następny temat

Trening 3 dniowy

WHEY premium