SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przemiana materii

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 14407

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak w temacie jak można zrobić aby mieć szybszą przemiane materii?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
poprawnie skonstruowane TAK.
staraj sie mieszac warzywa roznokolorowe (to najlatwiejszy sposob poprawnego budowania salatek)

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a po co chcesz miec szybsza przemiane materii: zeby wiecej jesc czy zeby schudnac ?

"Everything should be made as simple as possible, but not any simpler."

--Albert Einstein
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 106 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2140
A co zrobić, aby spowolnić przemianę materi ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Ja jestem normalny, to cały świat jest inny!!!

Trenuję Street Workout i Kalistenikę. http://workout-polska.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Nie shcudnąć ani nie więcej nie wiecej jeść ja mam wage ok. I mam normalną przemiane materii. Ale wolałbym mieć szybką aby nie przytyć za duzo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Jak w temacie jak można zrobić aby mieć szybszą przemiane materii?

czeste, male posilki
malo ww, wiecej bialka, nie za duzo tluszczy

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
A co zrobić, aby spowolnić przemianę materi

wrecz odwrotnie, do tego co pisalem powyzej, ale to nie jest dobra droga

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rozwijając jeszcze kwestię przyspieszenia przemiany materii:
1. Zachować właściwe proporcje. Prawidłowa dieta powinna składać się w 50-60% z węglowodanów, 20-30% białka i do 20% tłuszczu. Nie wiem jak to jest u kulturystów, ale w tym dziale to zdaje się hmm, "zwykli" ludzie tez są
2. Uważać na cukry proste. Powodują one bardzo szybki wzrost poziomu cukru we krwi, na co organizm reaguje gwałtownym wyrzutem insuliny. To z kolei hamuje metabolizm tłuszczu i sprawia, że organizm zaczyna go gromadzić.

3. Jeść mało a często. Pozwala to na utrzymanie stabilnego poziomu cukru we krwi i pomaga zapanować nad apetytem. To co już powiedział Biniu

4. Jeść tym mniej im późniejsza pora dnia. Metabolizm słabnie w ciągu dnia. Rano jego tempo jest najszybsze i wtedy powinno się zjeść solidny posiłek. Wieczorem organizm ma raczej skłonność do magazynowania niż do spalania, dlatego kolacja powinna być skromna i nie przekraczać 30% dziennego spożycia kalorii..

5. Ograniczyć spożycie tłuszczu. Spowalnia on trawienie i łatwo odkłada się w organizmie, lepiej spożywać więc produkty niskotłuszczowe.

6. Spożywać przekąski bogate w białko. Takie pokarmy pobudzają metabolizm. Dieta oparta głównie na proteinach może przyspieszyć metabolizm o 30%.

7. Przyjmować witaminy i minerały. Pomagają one zamieniać pokarm w energię, dlatego by poprawić metabolizm, należy systematycznie uzupełniać ich niedobory. Jest to szczegółnie wskazane dla osób na diecie odchudzającej, ale Ty zdaje się, nie chcesz schudnąć.

8. Zwiększyć aktywność fizyczną. Nie chodzi tu tylko o uczęszczanie na siłownię lub aerobik, ale o zwiększenie dawki ruchu podczas zwykłych czynności: spacer po obiedzie czy schody zamiast windy. Wtedy organizm na stałe "wskakuje" na wyższe obroty.

9. Znaleźć swój sposób na stres. Stres wywołuje podniesienie się poziomu hormonu kory nadnerczy - kortyzolu, który obniża poziom testosteronu i zwiększa magazynowanie tłuszczy. Warto więc od czasu do czasu zrobić sobie małą przerwę i rozładować stres.

10. Wysypiać się. Sen pozwala organizmowi na odzyskanie równowagi. Zbyt mała dawka snu prowadzi do obniżenia poziomu metabolizmu i utrudnia pozbywanie się zapasów tłuszczu.

11. Co do innych, mniej pewnych i sprawdzonych sposobów, to PODOBNO(hmm, podkreslam ) działa jedzenie łyżeczki cynamonu dziennie, ostre przyprawy, hermatka imbirowa, zielona herbata, ale to wszystko co chwile sie zmienia, więc mysle, że mozna spróbować, ale niekoniecznie czekac na konkretne efekty.



smoczek

Zmieniony przez - smoczek w dniu 2002-05-28 10:44:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hmm, dlaczego to sie tak szeroko napisało....

smoczek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 10494 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 50243
Smoczku to nie Twoja wina

czasem sie cos kopie i wychodzą takie krzaki

musze przyznac ze Twoja wiedza mi imponuje

udzielasz sie dużo i mądrze więc powinnas startowac
na pogrubienie, ja Cie popre

sog dla Ciebie


"no salvation, no forgiveness"

~~~~~~~~~~~
Moderator działu:
*Sporty Extremalne

"No SaLvAtIoN, no forgiveness"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 10494 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 50243
oj daleko musiałem jechać zeby dać tego soga
pozdrawiam

"no salvation, no forgiveness"

~~~~~~~~~~~
Moderator działu:
*Sporty Extremalne

"No SaLvAtIoN, no forgiveness"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421
smoQ namieszal :PP

"maly" termitek

... .. .

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Klatka piersiowa w domu.

Następny temat

Przytyć

WHEY premium