SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przemęczenie?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1319

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 196 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 940
Witam.

Trenuje siatkówke mozna powiedzieć zawodowo. Mam 17 lat 194cm przy 80kg wagi. Od 3 sierpnia (od momentu zmiany klubu) trenuje na bardzo poważnie. W sierpniu był obóz przygotowawczy 2 tygodnie:siłownia,bieganie,kajaki, a po nim taktyczny 10 dni z siłownią i treningiem siatkarskim. Od września trenuję z nast. częstotliwością : pon-siłka,wt-trening 2h, śr-wolne, czw-silka + trening razem 3h, piątek - trening 1,5h, sobota trening 2h, niedziela-wolne.

Chodzi mi mianowićie o "skakanie". Mamy dużo ćwiczeń na nogi(prostowniki,zginacze,przywodziciele,wstępowania, wypady, przysiad tylko z piłką za plecami i niewielkimi obciążeniami). Ja na siłowni robię wszystkie ćwiczenia, niczego nie odpuszczając. Zauważyłem jedną rzecz. Rok temu, grając w innym klubie(treningi 2,3razy w tyg, bez siłki) potrafiłem przy 190, 245 w łapie skoczyć 330cm. Teraz skoczyłem 10 cm mniej(to jest przepaść, bo wiem, że spokojnie powinienem łapać teraz 335-340) i nie wiem z czego to wynika.. Czy powodem może być "przetrenowanie nóg"?? (miałem od września 2 przerwy w związku z chorobą-pierwsza ok 15 dni(19.12-05.01), druga 5 dniowa niedawno. Może to te przerwy?
Istnieje jeszcze możliwość złej techniki naskoku(często lece w przód zamiast w górę). No i może dieta coś do tego ma i brak suplementacji?

Chciałbym prosić o pomoc i jeszcze 2 sprawy: czy ktoś doświadczony lub mający pojęcie mógłby mi podac jakiś art, temat, lub coś z neta pokazującego poprawną technikę naskoku i ćwiczenia polepszające tę technikę? a druga sprawa to: proszę o podanie mi tematu, bądż arta lub czegoś z neta na temat dobrego programu na wyskok(myslę o plyo - zbudowałem siłę nóg) co mógłbym sobie robić we własnym zakresie.

Aha... tak PS. czy mógłby ktoś opisać mi jak wykonywac te ćwiczenia na siłcę by polepszyc dynamikę, eksplozywność itp? chodzi mi czy wolno opuszczać, czy długo przytrzymywać nogę z obciążeniem i takie tak, mam nadzieję że wiecie o co chodzi:)

Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam:)

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 80

Wzrost: 194

Cel treningowy: dynamika

Staż treningowy na słowni: 6 miesięcy

Uprawiane inne sporty: siatkówka

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): w domu sztangielka 2-8kg,
w klubie siłownia 2 razy w tyg


Dieta: nie mam, staram sie jeść zdrowo, 6 razy dziennie, bez słodyczy, 2l wody dziennie

Przeciwskaznania medyczne: nie ma

Zażywane suplementy: l-karnityna,witaminy,cynk,wapno
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4921
na wyskok propoznuje super dunks 3 koledzy trenujacy koszykówke robili bo nie mogli doskoczyc a teraz z palcem w d..pie doskocza wiec polecam



ps jak sie przydalem daj mi sogasa:D:D:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1172 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5724
https://www.sfd.pl/Program_na_wyskok_Spudd_a_Webb_a-t204556.html

https://www.sfd.pl/O_wyskoku-_porównania_programów_i_porady_praktyczne_wg_Dudka-t69921.html

takie coś znalazłem, nie wiem czy się przyda, więcej Ci nie pomogę, trenując w takim klubie i mając treningi na siłce, na pewno macie ułożone odpowiednie treningi.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy dla początkujacego pomocy

Następny temat

Masa bez siłowni

WHEY premium