Puchar Świata niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów - wyciskaniu leżąc Dubai 14-23.02.2018 r.

Aktualności - Sporty Siłowe

Ilość wyświetleń tematu: 4248

...
gregorterm Moderator
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
A tu kategoria 65 kg, gdzie Sebastian znalazł się na ósmym miejscu.

gregorterm

...
W Z O R EK Moderator
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
Nowy Rekord Świata w tej kategorii ....IMPONUJĄCY !!!
221kg !!! przy wadze 63,79kg !!!
RESPECT !!!
...
Wynik masakra w tej kategorii wagowej. Lepszy od drugiego zawodnika prawie o 40 kg.

gregorterm

...
Ostatni z naszych reprezentantów Michał Salwa/Start Wrocław uplasował się na wysokim szóstym miejscu zaliczając podobnie jak Justyna i Sławomir Świtoński wszystkie trzy podejścia. Pierwsza próba zaliczona na ciężarze 156 kg, następnie 160 kg i ostatecznie w trzeciej próbie 163 kg w kategorii wagowej 107 kg.

gregorterm

...
Wyniki kategorii 107 kg seniorów.

gregorterm

...
Udany start reprezentantów Polski na początku sezonu podczas Pucharu Świata w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych, który odbywał się w dniach 17-22 lutego. Do Dubaju wybrała się pod wodza trenera Mariusza Oliwy czteroosobowa reprezentacja Polski, która wywalczyła 3 medale po jednym kolorze z każdego krążka.
Złoto wywalczyła niezawodna Justyna Kozdryk/Start Radom, która wygrała kategorię 45 kg. Nasza reprezentantka zaliczyła wszystkie trzy podejścia zaliczając w pierwszym podejściu 86 kg w drugim 88 kg oraz w trzecim podejściu 90 kg.
Brązowy medal wywalczył Sławomir Szymański/Start Wrocław w kategorii wagowej 49 kg. Były rekordzista Europy juniorów zaliczył ciężar 123 kg i podobnie jak Justyna zaliczył wszystkie trzy podejścia. Pierwsza podejście do 116 i drugie do 118 kg.
Krótkie podsumowanie startu.

Doskonale spisał się Sebastian Świtoński/Hałas Team Strzelin, który wywalczył drugie miejsce w kategorii wagowej 65 kg wśród juniorów i ósme wśród seniorów podnosząc sztangę ważącą 118 kg. W trzeciej próbie Sebastian podchodził jeszcze do ciężaru 126 kg, ale niestety próba została nie zaliczona. Wynik jaki uzyskał zawodnik, jest dużo odbiegający od jego rekordu życiowego, ale niestety sędziowanie na zawodach IPC jest bardzo rygorystyczne i nawet minimalne błędy techniczne zostają wyłapane przez sędziów.
Ostatni z naszych reprezentantów Michał Salwa/Start Wrocław uplasował się na wysokim szóstym miejscu zaliczając podobnie jak Justyna i Sebastian Świtoński wszystkie trzy podejścia. Pierwsza próba zaliczona na ciężarze 156 kg, następnie 160 kg i ostatecznie w trzeciej próbie 163 kg w kategorii wagowej 107 kg.
Tak więc nasi ciężarowcy niepełnosprawni zapoczątkowali udany początek sezonu wracając z Pucharu Świat w Dubaju z 3 medalami. Gratulujemy wszystkich zawodnikom i trenerowi Kadry Mariuszowi Oliwie za dobry początek sezonu.