Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Pięć medali Śródmieścia w Skierniewicach.

...
Ocena zawodów.

gregorterm

...
W Skierniewicach do rywalizacji o Puchar Polski w Trójboju Siłowym klasycznym przystąpiło rekordowa liczba 84 zawodniczek i 162 zawodników, wśród których wystąpiła 20 osobowa reprezentacja Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza.
Zacznijmy od pań. Pierwsze złoty medal wywalczyła Klaudia Poszwa w kategorii do 57 kg juniorek do lat 18 oraz srebrny medal w kategorii seniorek do 52 kg. Klaudia zaliczyła w przysiadzie 105 kg w wyciskaniu leżąc 47,5 kg oraz martwym ciągu 130 kg co dało wynik w trójboju 282,5 kg/378,18 pkt. Zarówno przysiad 105 kg jak i martwy ciąg 130 kg to nowe rekord Polski w kategorii wagowej 52 kg juniorek do lat 18. W przysiadzie poprawiła rekord Polski o 2,5 kg a w martwym ciągu o 4,5 kg. Także wynik w cały trójboju 282,5 kg jest nowym rekordem Polski poprawionym o 12 kg. Klaudia tym samym otrzymała nominacje trenera kadry na Mistrzostwa Świata, które w dniach 6-17 odbędą się w Calgary/Kanada.

Dwa złote medale wywalczyła Paulina Szymanel w kategorii juniorek do lat 23 w kategorii do 63 kg oraz seniorek w najlżejszej kategorii wagowej do 47 kg. Paulina uzyskała w trójboju 286,5 kg. W przysiadzie zaliczyła 103,5 kg ustanawiając nowy rekord Polski w kategorii juniorek do lat 23. Także w wyciskaniu ustanowiła rekord Polski w tej grupie wiekowej zaliczając w pierwszym podejściu 60,5 kg a w drugim 63 kg. W martwym ciągu Paulina zaliczyła w pierwszym podejściu 120 kg a następne próby do rekordu Polski na ciężarze 129 kg były już nie udane. Ostatecznie uzyskała w trójboju 286,5 kg co jest także nowym rekordem Polski do lat 23 i uzyskała w punktacji Wilks’a. 390,07 pkt. Paulina zakwalifikowała się na Akademickie Mistrzostwa Świata, które odbędą się w czeskim Pilznie.

Anna Mikołajczyk Mikołajczyk po zmianie kategorii wagowej z 52 kg na 47 kg uplasował się tuż za podium. Niestety zawodniczka kilka dni przed startem rozchorowała się co także miało duży wpływ na końcowy rezultat. Ostatecznie uzyskała w trójboju 237,5 kg (75+47,5+115).

Bardzo dobry start zaliczyła Aleksandra Alexandra Szymczykowska, która niespodziewanie uplasowała się na trzecim miejscu w kategorii do 63 kg juniorek do lat 20 z wynikiem 265 kg (85+65+115). Wynik uzyskany w wyciskaniu 65 kg to nowy rekord Polski w tym boju do lat 23. Natomiast w kategorii seniorek do 52 kg uplasowała się na szóstym miejscu.
Pozostałe zawodniczki zajęły następujące miejsca.

Zuzanna Zuzia Zawadzka była piata w kategorii juniorek do lat 18 powyżej 57 kg z wynikiem 255 kg (95+40+120).

Pechowo zakończyła start Justyna Labun, która niestety spaliła wszystkie podejścia w przysiadzie i nie została sklasyfikowana. No cóż trochę szkoda, gdyż była wielka szansa na medal w kategorii juniorek do lat 20 w wadze do 63 kg. Laura Wild Wojtacha debiutantka uplasował się na 9 miejscu w kategorii wagowej do 63 kg juniorek do lat 23 i ósme w seniorkach w wadze do 52 kg uzyskując 222,5 kg (80+40+102,5).

W klasyfikacji drużynowej zawodniczki uplasowały się na drugim miejscu uzyskując 1703,73 pkt. Wielkie gratulacje dla zawodniczek i podziękowania za pomoc dla trenerów Tadeusz Tessmer, Krzysztof Wierzbicki, Rafał Szendera Albazi, Wojciech Polak.

gregorterm

...
Krótko o starcie mężczyzn reprezentantów Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza w Pucharze Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym, którzy pozazdrościli medali paniom i też przywieźli kilka medali.
Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy podopieczni mojego przyjaciela wielokrotnego rekordzisty i medalisty Mistrzostw Świata i Europy Krzysztofa Krzysztof Wierzbicki.
Pierwszy złoty medal wywalczył Dawid Król, który okazał się najlepszy w stawce dwunastu startujących zawodników w kategorii wagowej do 74 kg juniorów do lat 18. Dawid uzyskał w trójboju 600 kg uzyskując w przysiadzie 200 kg, w wyciskaniu 152,5 kg oraz martwym ciągu 247,5 kg. Wynik 152,5 kg w wyciskaniu, 247,5 kg w martwym ciągu oraz 600 kg w trójboju to oczywiście nowe rekordy Polski do lat 18 i 20. Ponadto w kategorii seniorów uplasował się na drugim miejscu wywalczając srebrny medal.

Także w tej samej kategorii wagowej i wiekowej brąz wywalczył Kacper Suchecki z wynikiem 481 kg (176+97,5+207,5). W przysiadzie 176 kg było chwilowo nowym rekordem Polski juniorów do lat 18 i 20, który później został poprawiony. W seniorach uplasował się na siódmym miejscu.

Patryk Romanowicz w kategorii plus 83 kg wśród juniorów do lat 20 wywalczył srebrny medal z wynikiem 632,5 kg uzyskując w przysiadzie 235 kg, w wyciskaniu leżąc 132,5 kg oraz martwym ciągu 265 kg. W kategorii 93 kg w stawce 19 zawodników uplasował się na jedenastym miejscu.

Pozostałe miejsca zawodników reprezentujących Stowarzyszenie Centrum Formy Dąbrowa Górnicza. Kosiński Kacper Kosiński, który wrócił po dłuższej przerwie spowodowanej chorobą był siódmy w kategorii wagowej plus 74 kg wśród juniorów do 18 lat z wynikiem 475 kg (175+95+205). Piotr Zawisza startujący w kategorii juniorów do lat 23 do 83 kg spalił wyciskanie na ciężarze 115 kg i nie został sklasyfikowany. Bardzo dobry występ zanotował Jakub Sarnicki plasując się na czwartym miejscu w stawce 22 zawodników startujących w kategorii plus 83 kg juniorów do lat 23. Jakub uzyskał wynik w trójboju 665 kg (240+145+280). Jeśli zaliczył by przysiad na ciężarze 255 kg byłby sklasyfikowany na trzecim miejscu. Mateusz Bagiński w tej samej kategorii był dziewiąty z wynikiem 587,5 kg (212,5+115+260. Wiele nie brakło, aby stanął na podium debiutujący w trójboju Mateusz Piórkowski w kategorii 83 kg wśród seniorów. Mateusz uzyskał w trójboju 612,5 kg (210+152,5+250) taki sam rezultat końcowy co zawodnicy na drugim i trzecim miejscu, ale był zawodnikiem cięższym od rywali. No cóż wielka szkoda, można było jeszcze dorzucić 2,5 kg w martwym ciągu i byłoby drugie miejsce na podium. Michał Kempys w silnie obsadzonej kategorii 93 kg seniorów był piaty z wynikiem 707,5 kg (242,5+175+290). Do medalu zabrakło 5 kg. Szkoda nie udanych podejść w trzecich próbach w przysiadzie do 247,5 kg, w wyciskaniu 180 kg i dwukrotnie w martwym ciągu 300 kg. W tej samej kategorii wagowej Dariusz Konopelski był siódmy z rezultatem 680 kg (275+152,5+252,5) a Wojciech Kotecki jedenasty z wynikiem 492,5 kg (167,5+120+205). Dobry start zaliczył Krzysztof Kluczny podopieczny Romana Roman Smorz, który uplasował się na siódmym miejscu w kategorii 105 kg z wynikiem 662,5 kg (230+155+277,5) poprawiając rekord życiowy w przysiadzie i martwym ciągu.

W klasyfikacji drużynowej na 26 drużyn uplasowali się na czwartym miejscu z 2125,62 pkt. Dziękuję wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za wspaniałe starty oraz trenerom, którzy przygotowywali zawodników do startu.

gregorterm

...
Puchar Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym.

gregorterm

...
Marcin Górka.

gregorterm

IV Puchar Europy w Trójboju Siłowym i Wyciskaniu Klasycznym - Oshimiany Białoruś 23-25.-03.1018 r.