SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przejście ze splitu na FBW.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 676

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez rion10 z działu Plany treningowe.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1031
Witam wszystkich.

Chciałbym przejść z 3 dniowego splitu na 3 dniowy FBW. Ćwiczyłem splitem od początku mojej przygody z siłownią czyli 1 października 2016r. Jednak od jakiegoś czasu czuję, że split po prostu nie jestem dla mnie. Siła nie idzie już tak gładko, nawet ostatnio jakbym odczuwał lekkie spadki. Oprócz tego split nie sprzyja moim treningom w dniach wolnych od siłowni typu: skakanka, bieganie, sprinty, wyskoki, interwały itd. Dlatego przyszedłem tutaj zasięgnąć rady jak ułożyć 3 dniowy FBW. Szukałem w całym internecie informacji i dalej nie wiem jak dobrze to zrobić. Czy zastosować FBW A i B czy możę A, B i C? Czy na jednym treningu mogę robić tylko 1 ćwiczenie na dany mięsień czy może 2? Nurtuje mnie też pytanie czy nie będę miał jakiś spadków siły albo w wyglądzie jeśli zmienię plan. W końcu w splicie w ciągu tygodnia pewnie wychodziło ze 100 serii na wszystko, a w typowym FBW wyjdzie lekko ponad 50... tak, tak wiem, więcej nie znaczy lepiej, ale chcę się upewnić. Czy jest ktoś, kto może mnie ukierunkować jak zrobić FBW?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Tego nie wiadomo czy zyskasz na tym bo wygląd jeszcze zależy od wielu czynników.

Ale jeśli masz już jakieś doświadczenie to dwa zestawy będą ok. Na podstawowych ćwiczeniach wielostawowych.

Na największe partie jak grzbiet czy nogi mogą być dwa ćwiczenia. Ale nie na wszystkie bo trening stanie się bardzo długi czasowo.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Spadków na pewno nie będziesz miał. Siła powinna pójśc lepiej niż na splicie.
Weź jakiegoś gotowca z tematu pierwszy rok treningów.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1031
Okej dziękuję bardzo za odpowiedzi właśnie zauważyłem, że w FBW siła idzie bardzo fajnie w górę już 2 dni temu w ciężkich ćwiczeniach poczyniłem progres o 5kg w górę. Jeśli mniejsza objętość nie spowoduje spadków to nawet bardziej podoba mi się FBW niż split :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1031
Jeszcze tylko zastanawiam się czy traktować martwy ciąg jako ćwiczenie na plecy czy dwugłowe...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zależy:
- np RDL bardziej na dwugłowy
- np klasyk na plecy (prostownik)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1031
Skoro inny mięsień pobudzę to pewnie wyniki siłowe będą się trochę różnić w RDL od klasyka, prawda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Martwy traktuj jako ćwiczenie całościowe podobnie jak przysiad.

Oczywiście można go traktować jako ćwiczenie grzbietowe ale to ograniczenie jego wartości.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
joseph.pl
Skoro inny mięsień pobudzę to pewnie wyniki siłowe będą się trochę różnić w RDL od klasyka, prawda?



W klasyku lub sumo zawsze będziesz brał najwięcej.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Łączenie partii mięsniowych

Następny temat

Trening 4 dniowy na masę do oceny dla was

WHEY premium