SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przejście z FBW do czegoś bardziej zaawansowanego, ale nadal dla początkującego?

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 2529

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1446
Witam,

Krótko o mnie - W 2018 roku będę mieć 21 lat. Wcześniej miałem nadwagę (w marcu ważyłem 84kg), więc zacząłem biegać (kwiecień-maj), a od czerwca chodzę na siłownię. Do grudnia robię obecny plan, czyli:

Trening A:
trucht 1,5 minuty -> bieganie 18,5 -> trucht 1,5/2 minuty
1) przysiady ze sztangą na barkach 5x5
2) wyciskanie leżąc 5x5
3) wiosłowanie sztangą 5x5
4) wznosy bokiem 3x8
5) biceps 3x8
6) triceps 3x8
7) łydki 3x8
8 ) uda robię dwa razy po 3x8 na dwóch maszynach (zginanie nóg na maszynie siedząc + zginanie nóg na maszynie leżąc)


Trening B:
trucht 1,5 minuty -> bieganie 18,5 -> trucht 1,5/2 minuty
1) Martwy ciąg klasyczny 5x5
2) Wyciskanie żołnierskie 5x5
3) Podciąganie wąsko 5x5
4) Wyciskanie wąsko 3x8
5) Biceps 3x8
6) Deska 3x
7) łydki 3x8
8 ) uda robię dwa razy 3x8 na dwóch maszynach (zginanie nóg na maszynie siedząc + zginanie nóg na maszynie leżąc)


Dzięki temu schudłem do 69-70 kg (mój wzrost 175/176). Diety nie miałem (wiem, ogromny błąd), ale zostawiłem śmieciowe żarcie i sztuczny cukier (moje dawne, złe nawyki). Przy okazji (chudnięcie było moim nadrzędnym celem) troszkę sobie wyrobiłem mięśnie, ale nie jestem napakowany (np. biceps robię na 14 kg, a wyciskanie na desce 2x20 kg+sztanga).

Zastanawiam się na co zmienić plan. Najchętniej robiłbym coś, aby wyrobić mięśnie brzucha (sześciopak to moje marzenie). Jednak może lepiej coś innego? Ludzie mówią, że najlepiej robić "partiami", a nie ogólnorozwojówkę. Najchętniej skupiłbym się na brzuchu, plecach i klatce piersiowej. Jaka dieta do tego? Ktoś może doradzić, bo jestem samoukiem (na profesjonalistów mnie nie stać, a znajomych z siłowni nie mam).



Zmieniony przez - CardioMan w dniu 2017-12-15 14:34:34

Zmieniony przez - CardioMan w dniu 2017-12-15 14:35:52
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Jeśli bf jest 14% to możesz delikatnie wchodzić na masę jednak nie szalej na początek z ilością jedzenia obserwuj i zmieniaj parametry w zależności od tego co będzie się działo z sylwetką.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Plany fbw nadają się do budowania formy jak każde inne jednak jeśli chcesz mieć "kratę" to to wiąże się z zejściem nisko z poziomem tkanki tłuszczowej. Masz jakieś fotki sylwetki aktualne?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14675 Napisanych postów 53178 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400639
Dokładnie, FBW nadaje się jak najbardziej
Natomiast jeśli chciałbyś zmiany, to naturalną kolejnością jest przejście na Split góra/dół lub push/pull

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
plan ktory masz jets ok, trzeba pewnie bedzie teraz odpowiednio podciagnac odzywianie, aby efekty czerpac z tego co masz zamiar robic

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1446
Dziękuję za szybkie odpowiedzi :)

rion10
Plany fbw nadają się do budowania formy jak każde inne jednak jeśli chcesz mieć "kratę" to to wiąże się z zejściem nisko z poziomem tkanki tłuszczowej. Masz jakieś fotki sylwetki aktualne?


Nie mam takich zdjęć. Moje ciało wygląda normalnie, tzn. przez to, że schudłem i nie mam nadwagi uważam się teraz za szczupłego, ale jeszcze mam tłuszcz na brzuchu i tzw "boczkach", który muszę zgubić. Ogólnie wyglądam lepiej, niż ci którzy nic nie robią, nie ćwiczą, ale ci, co coś robią to mnie przerastają. Czyli idąc dalej w ten FBW mogę osiągać dobre rezultaty w tym "kratę"?

georgu
Dokładnie, FBW nadaje się jak najbardziej Natomiast jeśli chciałbyś zmiany, to naturalną kolejnością jest przejście na Split góra/dół lub push/pull


Czy po 7 miesiącach, które już robię FBW, warto przejść na ten split, czy robić rok FBW?

TomQ-MAG
plan ktory masz jets ok, trzeba pewnie bedzie teraz odpowiednio podciagnac odzywianie, aby efekty czerpac z tego co masz zamiar robic


Czy jakaś dieta z takich przygotowany przez dietetyków (popularna) będzie dobra, czy muszę układać specjalną, dopasowaną do mnie dietę? Kiedyś miałem dietę norweską (dwa lata temu), ale po niej był efekt jo-jo i w ogóle ona nie jest zbyt dobra, ale w internecie pewnie są jakieś dobre diety, czy nie?


Zmieniony przez - CardioMan w dniu 2017-12-15 19:12:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14675 Napisanych postów 53178 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400639
Spokojnie możesz przejść na splita i kiedyś do FBW powrócić Nic nie stoi na przeszkodzie

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Co to jest dieta popularna, zależy też kto Ci ją ułoży, nie polecam facebookowych celebrytów itp. Jak nie umiesz to sobie ogarnij kontakt z moderatorami forum i Ci pomogą.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Fejsbukowi celebryci działają na zasadzie kopiuj wklej. Uderz do któregoś moderatora to dostaniesz dobrą rozpiskę.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1446
Dieta popularna, to chodziło mi po prostu o takie już spisane przez znawców/"znawców", że się wpisze w internet np. dieta 3000 kcal i coś się wyświetli (nie wiem, na ile oni są tymi znawcami, a na ile nie). Jeżeli piszecie, żeby podbić do moderatorów, to tak zrobię. W ogóle zapomniałem dodać, bo wiem, że tutaj jest wiele fanów kulturystyki, a to jednak coś innego, niż ja chcę osiągnąć. Mi zależy na czymś takim jak ma ten mężczyzna (na zdjęciu 173 cm i 68 kg). Czyli wyrzeźbione ciało, ale Sylvester Stalone to on nie jest :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Ale kulturytstyka to nie tylko ogromni zawodnicy na scenie. Możesz treningiem fbw osiągnąć taką sylwetkę tylko tutaj zawsze dieta musi być dobra, przez pewien okres buduj masę mięśniową na nadwyżce kalorycznej ale bez zbędnego zatłuszczenia a później zrobisz sobie szlif i sylwetka będzie ok. Jednak to na pewno nie jest rok pracy ale sporo więcej.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Diet gotowych nie stosuje, nie każda będzie pasowało pod Ciebie. mozesz czegoś nie lubić itp.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase

Następny temat

Końcówka treningu na mase ocena

WHEY premium