SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przeciążenie kręgosłupa / Rwa kulszowa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18789

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez QUEBLO z działu Trening dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 98 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7185
Witam.

Na początek napisze coś o sobie:
wiek: 17 lat
wzrost: 171 cm
waga: 65 kg
sporty:
-na przełomie październik 2009 - styczeń 2010r siłownia z zadowalającymi wynikami, przerwałem ponieważ znudziło mi się 'robienie masy'
-od małego gram w piłkę w klubie

A o to mój problem:
No więc w marcu 2010r normalnie po treningu piłki nożnej przyszedłem do domu, wypakowałem się, zasiadam przed kompem i tu nagle, poczułem ból jakiego nigdy nie czułem. Bolały mnie plecy w odcinku lędźwiowym, na dole, w obrębie kości ogonowej. Pierwsza noc była trudna do przespania, ale następną już dobrze spałem i postanowiłem chodzić na treningi dalej (teraz już wiem że to był błąd). Po każdym treningu było tak samo (ból -> przechodziło na drugi dzień więc trenowałem i grałem dalej). Po kilku tygodniach jednak ból już tak chętnie nie przechodził więc już odpuściłem treningi. Poszedłem do lekarza pierwszego kontaktu, dostałem jakieś leki i do widzenia. Leki jednak nie pomogły. Drugim razem poszedłem do innego lekarza i tam dostałem odrazu 3 skierowania (RTG, Rehabilitant, Neurolog). Zrobiłem RTG.
Następna w kolejności była pani rehabilitantka (ponieważ do niej łatwiej jest sie zarejestrować). Zdiagnozowała Rwę kulszową przepisała mi rehabilitacje na którą idę dopiero pod koniec lipca.
Następnie niedawno (dopiero miałem wizytę) byłem u neurologa (ponoć najlepszy w okolicy). Ten po oględzinach stwierdził że jest to zwykłe przeciążenie kręgosłupa, powinno przejść niedługo, przepisał leki przeciw zapalne i rehabilitacje (na tą muszę się jeszcze zapisać)
Muszę powiedzieć że mi te leki nie pomagają, wstaje z łóżka z przeszywającym bólem pleców (czuje jakby nawet żebra z tyłu mnie bolały), ale ten ból po przejściu parunastu kroków przechodzi.
Dodam że po każdym wysiłku fizycznym (praca w domu, bieganie) ból nasila się i czuć go cały czas.

Wynik badania RTG:
RTG kr. L-S ap, boczne:
"Śladowe, lewo łukowe skrzywienie. Wyprostowanie fizjologicznej lordozy. Ostre ustawienie kości krzyżowej z dyskretną retrolistezą kręgu L5. Nieznaczne zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1 bez wtórnych radiologicznych cech dyskopatii. Poza tym obraz rtg w granicach normy."

I tu kilka moich pytań:
-co może być powodem tych bóli
-co to może być za schorzenie, dodam że na żadną noge raczej ból nie promieniuje, czuje tylko jak przejde spacerkiem kilka kilometrów zmęczenie/kujący ból w łydce, oraz czasem mam skurcze w nogach (pewnie przez to że przerwałem treningi)
-no i czy po tej rehabilitacji mi przyjdzie (pożyjemy zobaczymy)


Dodam że bardzo prosiłbym o pomoc. Przepraszam że się tak rozpisałem, ale jeśli ktoś chciałby pomóc to przeczyta.Ból ten cały czas występuje nawet jak teraz siedzę i zakładam ten temat i pogarsza się komfort życia przez taki ból.
Bardzo by mi zależało na opini p. o nicku Kardam, czytałem że jest on znawcą od kręgosłupów

Zmieniony przez - Umr3k w dniu 2010-07-17 01:00:56

Zmieniony przez - Umr3k w dniu 2010-07-17 01:09:16

Zmieniony przez - Umr3k w dniu 2010-07-17 01:16:19

'Bo życie chcę brac tylko w systemie All Inclusive'

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 98 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7185
No więc jestem już po rehabilitacji. Można żec że czuję śrędnią poprawę. Dalej podczas wstawania czuję mały ból/npięcie w lędźwiach. Chciałbym zapytać czy jest możliwe że ten ból powodują mięśnie, czy jest to raczej spowodowane jakimiś napięciami w kręgosłupie. Mój fizjoterapeuta powiedział że mój kręgosłup nie powinien dawać oznak bólowych, ale coś je daje. No i razmyślam co to może być, wykonując ćwiczenia które mi zalecił. Robie je co drugi dzień bo powodują one mały ból ale na drugi dzień budzę się i wstaję za to bez bólu. Najbardziej boli podczas siadania, wstawania, kładzenia się i takich czynności. Nie moge siedzieć 'luźno' na miękkim fotelu bo czóję ból cały czas, natomias gdy siedzę na twardym krześle z oparciem prawie nic nie czuć poza takim dyskomfortem że coś tam jest.

Aha, jak myślicie, czy sępić od lekarza rodzinnego skierowanie na rezonans magnetyczny ? Na pewno było by to dokładniejsze badanie, skoro ból nie przechodzi w dalszym ciągu może jednak spróbować ?

Zmieniony przez - Umr3k w dniu 2010-08-13 02:21:46

'Bo życie chcę brac tylko w systemie All Inclusive'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Coś Ci chyba już pisałem, że w 2 tygodnie to sobie można "rehabilitować".
Poczytaj sobie "Kręgosłup w stresie", to dowiesz się co jest przyczyną bólu.
Jak zrozumiesz co autor tej książki ma do przekazania to może oszczędzisz na rzadko przydatnych badaniach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 98 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7185
Nie rozumiem co miałbym robić z tym fizjoterapeutą, ponieważ przez ten okres miałem po 5 zabiegów dziennie. Jeśli na wszystko umówił bym się prywatnie miałbym wybrać sobie np. ćwiczenia na materacu i masaż ? Po tych zabiegach czułem różnice.

'Bo życie chcę brac tylko w systemie All Inclusive'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 306 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2143
Drogi Umr3k :) (Skąd taki nick?
Rzeczywiście, prawdopodobnie dość niewinna kontuzja/nadwyrężenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, przerodziła sie w odczyn zapalny na twoje własne życzenie. To nie pozwoliło się zregenerować torebkom stawowym utrzymującym dyski międzykręgowe, dlatego wystapiły przesunięcia w okolicy ostatniego kręgu lędźwiowego (L5) i pierwszego kręgu krzyżowego (S1). Przez szczeliny między kręgami uchodzą włókna nerwowe, które potem w jamie miednicy tworza sploty budujące nerwy unerwiające nogi. Przesunięte dyski międzykręgowe uciskają te włókna nerwowe, i stąd bóle w okolicach miednicy, łydek i przykurcze nóg. Niestety, te same przesunięte dyski powodują uogólniony ból pleców. Twój rehabilitant zapewne zalecił ci ćwiczenia po pierwsze rozciągające kręgosłup, po drugie wzmacniające mięśniowo tą okolicę kręgosłupa. Na pewno, przydałoby ci się pływanie, solidne, po 2-3 godziny w tygodniu i żel przeciwzapalny. Bieg niestety nie jest dobrym sportem w czasie leczenia tego urazu, bo jak sam wiesz, bieganie najbardziej obciąża właśnie dolną część kręgosłupa i stawy kolanowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 98 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7185
Nick skąd to nie wiem, po prostu łatwo mi takie coś zapamiętać ;)
Myślę że żeby się dowiedzieć dokładnie co mi jest musiał bym zrobić jakieś dokładniejsze badania i na nich dopiero opierać jakieś dalej idące wnioski. Póki co wiem że boli i nie przestaje. Lekarz przepisał mi lek przeciwzapalny Dicloberl Retard (podobno najlepszy) ale tak mnie po nim żołądek napier*ala że nie mogę wytrzymać i na przynajmniej 2godziny muszę leżeć ze skulonymi nogami ;/ Co do żelu to mam fastum, staram się smarować. Wykonując zalecane ćwiczenia w domu ból powinien przejść ?

'Bo życie chcę brac tylko w systemie All Inclusive'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 306 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2143
Bierz ten Dicloberl po posiłku, popijając co najmniej 300ml wody. Poza tym, ćwiczenia zalecane do robienia nie mogą ale muszą pomóc :)
No i ten basen, pływanie - nie ma takiej niedomogi kręgosłupa na która by nie pomagało, no chyba że ktoś ma całkowicie połamany i po wrzuceniu do wody sie utopi
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 98 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7185
Staram się ćwiczyć, ostatnio zauważyłem że robiąc ćwiczenia na brzuchu to boli mnie lekko w krzyżach. Rehabilitant kazał nie robić ćwiczeń jeśli powodują ból. No i nie wiem robić je czy nie, bo ten ból nie jest znowu jakiś mocny, ale jednak jest.
1

'Bo życie chcę brac tylko w systemie All Inclusive'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 2274 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31242
maciekgdy, widzę że znasz się na rzeczy. Ja mam chyba coś podobnego jak kolega. Z tymże u mnie ból pleców w okolicach lędżwiowych jest niczym w porównianiu z biodrami :/ Z rana mam przykurcze w nogach i też jest to wszystko zapewne z mojej winy, trening mimo bólu zamiast odpoczynku zrobił swoje :/ Bylem u lekarza ortopedy prywatnie a ten cep stwierdził tylko ze mam lewą nogę krótszą od prawej i kazał mi kupic wkładkę ortopedyczną 1cm i mowi ze przejdzie po 2tyg noszenia wkładki... uwaga... zaczeło mnie napieprzać prawe biodro <lol> W tej chwili bolą mnie oba ale juz nie tak mocno. Będe musiał zacząć chodzić na ten basen noi zastanawiam się nad tym lekiem Dicloberl Retard. Pójdę i poproszę o receptę chyba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 98 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7185
Nie wiem czy dobrze doradzę ale na Twoim miejscu wolałbym pójść prywatnie do neurologa, chociaż mogę się mylić.

'Bo życie chcę brac tylko w systemie All Inclusive'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 275 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5029
Demien - stan przed lustrem, albo po prost stan prosto i ocen, czy z ktorejs strony nie 'wystaje' ci miednica - mozliwe, ze jest zrotowana i stad to stwierdzone skrocenie konczyny, a w rzeczywistosci sa rowne. W moim przypadku kazdy lekarz mowi co innego, wiec nie jest tak, ze sa nieomylni.
Jesli to rzeczywiscie krotsza noga to wkladka pomoze zniwelowac powstale napiecie i powinno byc lepiej - po jakis mniej wiecej 2-6 tygodniach. Gdyby nie bylo poprawy (tylko kto bedzie tyle czekal jak to cholerstwo boli?) - to raczej nie bedzie roznica w dlugosci. Trudno mi powiedziec jak to sie odbywa, bo mnie raz napitala jak nosze, a raz pomaga mi ta wkladka :/ Ja poszedlbym tak jak kolega radzi do neurologa - zleci jakies badania i oceni, pozniej do rehabilitacji. Ja do dzis tak latam to tu, to tam i zaczyna mnie to denerwowac, bo nie od dzis staram sie cos z tym zrobic, a nikt mi nie powiedzial na 100% co jest nie tak...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ból głowy

Następny temat

kolano po urazie

WHEY premium