SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proteinowa pianka truskawkowa

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4217

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
makrosięzgadza Kuchnia Dzika
Ekspert
Szacuny 375 Napisanych postów 423 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 13988
https://www.sfd.pl/art/Fitkuchnia/Proteinowa_pianka_truskawkowa-a2151.html
korzystajcie z ostatnich chwil na truskawki.
ps. z morelami też zaj**iste :)







1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
wygląda OBŁĘDNIE !!!! <3
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
makrosięzgadza Kuchnia Dzika
Ekspert
Szacuny 375 Napisanych postów 423 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 13988
i tak też smakuje :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 28 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1716
Zrobiłem podwójną porcję i mega sztos - tylko spód wyszedł trochę gorzkawy bo posypałem za dużo kakao. A i polecam trochę więcej żelatyny jak robicie większą ilość - ja robiłem z dwukrotności składników, ale żelatyny potrzebowałem 3 razy tyle.
Świetne makro, wielkie dzięki za przepis, szkoda że o truskawki coraz ciężej.


Zmieniony przez - Storfugl w dniu 2018-08-27 20:41:38
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
makrosięzgadza Kuchnia Dzika
Ekspert
Szacuny 375 Napisanych postów 423 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 13988
Storfugl
Zrobiłem podwójną porcję i mega sztos - tylko spód wyszedł trochę gorzkawy bo posypałem za dużo kakao. A i polecam trochę więcej żelatyny jak robicie większą ilość - ja robiłem z dwukrotności składników, ale żelatyny potrzebowałem 3 razy tyle.
Świetne makro, wielkie dzięki za przepis, szkoda że o truskawki coraz ciężej.



Zmieniony przez - Storfugl w dniu 2018-08-27 20:41:38


właśnie poleciał kolejny przepiś do redakcji z serii sernik na zimno, tym razem w wersji brzoskwinie/morele/nektaryny, wypatruj, niebawem będzie. wszystko zależy od wodnistości owoców, faktycznie czasem trzeba więcej żelatyny :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 28 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1716
makrosięzgadza
właśnie poleciał kolejny przepiś do redakcji z serii sernik na zimno, tym razem w wersji brzoskwinie/morele/nektaryny, wypatruj, niebawem będzie. wszystko zależy od wodnistości owoców, faktycznie czasem trzeba więcej żelatyny :)


Czekam z niecierpliwością, bo jak na razie przepisy rządzą, nie straszą poziomem trudności, no i - co najważniejsze - makro całkiem fajne.
Miło że większość z nich nie zawiera pszenicy.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
makrosięzgadza Kuchnia Dzika
Ekspert
Szacuny 375 Napisanych postów 423 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 13988
Storfugl
makrosięzgadza
właśnie poleciał kolejny przepiś do redakcji z serii sernik na zimno, tym razem w wersji brzoskwinie/morele/nektaryny, wypatruj, niebawem będzie. wszystko zależy od wodnistości owoców, faktycznie czasem trzeba więcej żelatyny :)


Czekam z niecierpliwością, bo jak na razie przepisy rządzą, nie straszą poziomem trudności, no i - co najważniejsze - makro całkiem fajne.
Miło że większość z nich nie zawiera pszenicy.


generalnie ma być prosto by nawet początkujący w kuchni sobie poradził. Pszenicy też używam, ale oszczednie ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Najlepszy blog czerwca 2018-głosowanie

Wiecej