SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prosze P. Szukale i Ambroziaka

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2712

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bardzo bym prosil Panow o odp. co jest lepsze? Glutamina czy HMB? I dlaczego?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
i wszystko jasne........

pozdrawiam

ŻEBY ZWYCIĘŻYĆ TRZEBA BYĆ I LWEM I LISEM !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1455 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17898
dobra pytanie. tylko co masz na mysli pytajac co jest lepsze? to sa 2 rozne suplementy i maja odmienne dzialanie wiec nie da sie ich tak porownac ale zobaczymy co napisza eksperci...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Tak jak Axell pisze to są dwa róne suplementy. Domyślam sie że bedziemy omawiać apekt ich działania antykatabolicznego? Spróbuje to wytłumaczyc bez zbytniego wchodzenia w szczegóły. Otóż HMB jest specyfikiem hamującym działanie enzymów proteolitycznych (czyli rozkładajacych białka) - czyli zmniejsza nadmierną aktywność tych enzymów w stanach nasilonego katabolizmu ( np. po treningu czy w godzinach rannych).
W przypadku działania glutaminy jest trochę inaczej. Glutamina zawiera duży potencjał azotu, w efekcie czego powoduje poprawę bilansu azotowego. Jak wiecie, jeżeli wzrasta poziom azotu, nasila sie takze proces anabolizmu(zaprzeczenie katabolizmu). Ponieważ glutamina jest także końcowym produktem wysilkowego rozpadu białka, wysycenie tym katabolitem hamuje także reakcje kataboliczne. Glutamina oraz kwas glutaminowy posiadają ponadto takze w Osrodkowym Układzie Nerwowym specjalne receptory wiążące i wpływają na wzrost wydzielania somatotropiny.
Który jest lepszy? Nie można w zasadzie porównać ich działania, dlatego najlepiej stosować obydwa te suplementy. To tyle co mi na szybko przyszło do głowy. Sławek się pewnie bardziej w to zagłębi.

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1455 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17898
a moze dowiemy sie co jest lepsze(bardziej skuteczne) na rozwoj masy miesniowej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Tak jak powiedziłem, każdy z suplementów działa innymi drogami, wiec najlepiej stosować obydwa. Jezeli natomiast sa ograniczone fundusze, a dieta jest generalnie doborowa w bialko, to polecałbym bardziej HMB.

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1455 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17898
a jak polaczyc kreatyne z hmb zakladajac ze kreatyne bede bral rano 5g i po treningu 5g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
kreatynę polecłabym tylko po treningu, natomiast HMB rano, przed treningiem i przed snem

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1455 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17898
ale jak nie wezme 10g kreatyny dziennie to itego czego nie zuzyje bede musial wyzucic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Wiesz co nie bardzo wiem o co Ci w tym poscie chodzi. Ilośc kreatyny oczywiście może być 10g/dobę, jednak nie ma sensu stosowania takiej dawki (wystarczy 5-6g po treningu)

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1455 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17898
bo piszesz ze najlepiej kreatyne tylko po treningu czyli 5g. ja mam 500g i jezeli bede bral tylko 5g przez 6 tygodni to wyjdzie 210g na cykl a co z reszta, bede musial wyrzucic... to wole juz brac te 10g dziennie rano i po treningu skoro to nie zaszkodzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1455 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17898
chodzi mi jeszcze czy rano HMB mozna brac razem z kreatyna i glukoza
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do specjalistów...

Następny temat

DHEA

WHEY premium