SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o radę zawodowców :)

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1481

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez masti z działu Trening dla zaawansowanych.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 57
Witam.
Tworzę ten temat (znając mnie jak zawsze nie w tym dziale za co z góry przepraszam :]) ponieważ planuję się dostać do wojska czasu mam co prawda jeszcze troszkę (mam tu namyśli jakieś półtora roku), ale poprzeczkę postawiłem sobie bardzo wysoko, ponieważ będę celował do jednostki FORMOZA, bądź do 6 Brygady Powietrznodesantowej. A co za tym idzie przydała by się dobra tężyzna fizyczna, jestem osobą dość aktywną fizycznie, ale biegi na długie dystanse i podciąganie na drążku to jest dla mnie udręka. Prosił bym o podpowiedź co do przykładowego treningu, ewentualnej diety i suplementacji. Robić mogę wszystko, biegać, pływać, itd. :) Ale nie ukrywam że jak by się dało siłownię ograniczyć do minimum to by było fajnie w domu mam do dyspozycji hantel(10kg) i gryf łamany. Moja waga to: 80kg natomiast wzrost: 173cm. Tak więc masy szczególnie nie muszę robić :) Dodam jeszcze co do diety że nie jestem na nic uczulony. Z góry dziękuję za pomoc :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
daj ankietę w regulaminie znajdziesz dieta by się przydała rozumiem że celem jest zwiększenie siły i wytrzymałości tak ?? no troche mało sprzętu masz możliwość udać się na siłownie ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
napisz co masz do zrobienia na testach i jak obecnie wygladaja twoje wyniki

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 57
Możliwość udania na siłownię mam ale chwilowo max 2 razy w tygodniu niestety :( A co do sprawnościówki to może podam tą do formozy ponieważ jest bardziej wymagająca. Oczywiście moim celem jest zwiększenie siły i wytrzymałości, nie zależy mi bardzo na tym żeby wyglądać jak nie wiadomo kto, domyślam się i tak podczas treningu masa mięśniowa sama przybędzie, bądź się wyrzeźbi.

Część Wodna:
1.Pływanie na dystansie 50m stylem dowolnym poniżej 45sec.
2.Pływanie pod wodą 25m.
3.Pływanie stylem dowolnym na dystansie 400m poniżej 9min.
4.Utrzymywanie się na wodzie.

Z częścią wodną nie powinienem mieć większych problemów ponieważ jestem Ratownikiem WOPR więc z wodą i szybkim pływaniem jestem raczej zaprzyjaźniony :)

Ale tu już może być gożej:

Część Lądowa:
1.Bieg na 3000m poniżej 12min30sec.
2.Podciąganie się na drążku wysokim minimum 14 razy(największy problem).
3.Skłony tułowia w przód w czasie 2 min. minimum 70 razy.
4.Wspinanie się po linie 5 m max 9sec.(tu też może być spory problem)
5.Uginanie i prostowanie ramion na poręczach w podporze minimum 20razy (tu nie do końca wiem o co chodzi).
6.Bieg 100 m / 10 x10 m (zamiennie) 13 s / 29,5 s.
7.Walka wręcz.

Co do diety to została mi polecona dieta wysoko białkowa że się tak wyrażę, powiedziano mi żebym się nie ograniczał jakoś w ilości jedzenia, tylko patrzył na to żeby nie jeść rzeczy bogatych w tłuszczę i cukry, tylko wybierać takie które są bogate w białko. Jeżeli będę miał gotową listę przykładowych posiłków to ją umieszczę do skomentowania.


Zmieniony przez - Axilo93 w dniu 2011-12-27 23:28:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Powiem Ci co wiem na temat rekrutacji do wojska.

Dostać się na starszego szeregowego jest możliwość, jeśli celujesz do szkoły oficerskiej to z tym będzie problem, duży problem.


Co do treningu, FORMOZA bierze w swoje szeregi aktualnych najlepszych żołnierzy więc może być ciężko.

Co do treningu, siły na tym co masz nie zrobisz, potrzebujesz więcej sprzętu, polecam siłownie.
Trening FBW gdzie największy nacisk stawiaj na drążek.

Co do biegania, ile jesteś w stanie teraz przebiec w ciągu 12minut? Jaki masz czas na 1 kilometr ? I Ile jesteś w stanie przebiec maksymalnie?


Zmieniony przez - peepeek w dniu 2011-12-28 01:46:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 57
Teraz nie jestem w stanie dokładnie podać, ale dwa lata temu a przez te dwa lata troszkę więcej biegam więc może będzie lepiej w 12min przebiegałem 3200 na kilosa czas miałem 3:26 maksymalnej odległości nigdy jeszcze nie sprawdzałem. Wiem że dostać się będzie ciężko, ale jestem osobą która nigdy się nie poddaje. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
ułóż FBW do tego bieganie dieta
więcej na temat wojska itp. możesz znaleźć tutaj https://www.sfd.pl/Combat_/_Samoobrona-f130.html swego czasu było parę tematów o tym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
To dobrze, ale do FORMOZY jest kwestia tego, że musisz/wypadałoby zdecydowanie już być zawodowym żołnierzem z doświadczeniem(Afganistan, Irak). Czasy masz dobre, po prostu biegaj raz w tygodniu max'a/ 3dni później 1km najlepszy czas. I dodaj do tego aeroby w któryś dzień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
nie chce cie straszyc ale troche pozno wziales sie za trening
jak ci to obecnie wychodzi?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 57
Przykładowo obecnie drążek wychodzi mi około 4 podciągnięć ;/ Bieganie jako tako chcę zacząć biegać po lesie teraz, umieszczę tu plan treningowy napisany niby przez Formozę chciał bym jak byście mogli go ocenić


Najłatwiej będzie jak podam link: http://www.formoza.wp.mil.pl/pl/11.html
Plik nazywa się PRZYKŁADOWY PLAN TRENINGU PRZYGOTOWUJĄCY DO ZALICZENIA SELEKCJI
Drugi od góry.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
trening wyglada calkiem ok, jest on typowo pod zaliczenie, wiec trudno mi wypowiadac sie co do clow osiagnietych dzieki niemu

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
WHEY premium