SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o pomoc w walce z estrogenem

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5915

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam!
bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu mi jak walczyć z estrogenem za pomocą diety. im więcej czytam tym bardziej głupieję chyba
Mam zdiagnozowaną endometriozę, która powoduje u mnie duży ból. boli mnie właściwie ciągle, ale wyższy poziom estrogenu zmusza mnie do brania Tramalu 150mg, tabletki antykoncepcyjne nie działają, teraz zaczynam kuracje lekiem visanne, ktory estrogen ma ograniczyc do minimum i spowodowac sztuczną menopauze. chce sobie pomoc dieta, bo nikt nie daje gwarancji, ze to pomoze i na jak dlugo...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
ale nei rozumiem , jak to "sztuczna menopauze"
Chca ci w ogole wyłączyć działanie ukladu rozrodczego?

Czy rodzilas?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
coś w tym stylu. lek zawiera tylko syntetyczny progesteron - dienogest, przyjmuje się go kilka miesięcy bez przerwy, obniża poziom estrogenu dzieki temu. Ta "menopauza" trwa oczywiści tylko w trakcie brania leku, ale boje się, że jeśli sama nie zapanuje nad poziomem estrogenu w organiźmie to mnie wykończą te hormony. tym bardziej, że jeśli ten lek nie pomoże to dalej jest też sztuczny testosteron i to jest dopiero masakra... chce zrobić wszystko, żeby te tabletki zadziałały i po ich odstawieniu musze trzymać estrogen w ryzach, bo to jest choroba na dzień dzisiejszy nieuleczalna i nawroty są w sumie pewne. tylko się ją zalecza. nie mogę przecież co chwilę menopauzy sobie fundować. mam dopiero 32 lata...
Rodziłam, nie chcę więcej dzieci.

Zmieniony przez - figa79 w dniu 2011-03-15 12:07:39

Zmieniony przez - figa79 w dniu 2011-03-15 12:47:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
powiem ci jedno, dzialnia dietaolami sa bardzo subtelne i nastawione na regulacje rownoczesna wszytskich gruczolow wydzilania dokrewnego, przyjmowanie hormonow w ogole uniemozliwia takie regulacje, bo my bedziemy piorkiem zamiatac a ty przyjmujac leki przychodzisz z odkurzaczem.
Rozumiesz o co chodzi.

Wspolczuje ci strasznie problemu, nie wiem czy takie leki sa oplacalne dla ciebie i twojego zdrowia, czy nie starcisz wiecej niz zyskasz, ale nie mi sie wypowiadac w tym temacie, tak tylko "glośno myśle"

Kiedys na twoje dolegliwosci stosowano ciaze w wiekszosci wypadkow pomagała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no własnie nie wiem, czy by pomogła, bo zaczeło się niecałe półtora roku po ciąży jestem przerażona tymi lekami, ale ból nie pozwala mi normalnie funkcjonować. skutki uboczne sa koszmarne, dlatego chce cos zrobic, zeby to nie wrocilo. nawet jesli leki zadziałają, to nie zamierzam czekac aż znów się pogorszy. zastanawiam się nawet nad dietą redukcyjną z tego powodu. przeczytałam, że tłuszcz produkuje własny estrogen, wiec im go mniej w ciele tym lepiej. jeszcze lepiej działa sport i dużo mięśni, sport sprawia,że że estrogen jest nieaktywny (tzn. w swojej drugiej postaci - sama do konca nie rozumiem), a mięsnie podwyższają testosteron, co działa na estrogen podobnie. mam 170cm wzrostu, 62 kg i 28,6% BF. czy obniżenie go do właściwego poziomu da jakieś efekty, czy bedzie jak z dieta - piórkiem na odkurzacz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
To o czym mowisz to duze uproszczenie tematu obnizenie estrogenu jest jedna strona medalu, Caly problem jest duzo bardziej zlozony.
Nie wierze ze tylko estrogen jest winny takiemu stanowi bo wiele kobiet ma jego podwyzszony poziom i nie dochodzi do takiego czegos, a malo tego u kobiet z PCOS (wiec druga strona medalu) ma problemy z bolami miesiecznymi.
Masz prawidlowa wage i zaden normlane obnizenie tluszczu nie spowoduje zmian w profilu hormonalnym, nizszy poziom rzadko daje sie uzyskac normlnym odchudzaniem a jego utrzymanie jest trudne i wiaze sie z problemami natury hormonalnej.

Z hormonami "zabawa" nie jest oczywista

W ogole wiazesz twoja przypadlosc z czymkolwiek, z jakimkolwiek wydarzeniem nie wiem, wypadek, dieta, cokolwiek...
Napisz jak wyglada twoja dieta?

PS
Jaki jest poziom estrogenu u ciebie tak nawiasem mowiac
i czy mialas badania ukladu rodnego, piersi na guzy cysty itd, czy rowniez robilas sobei tomografie komputerowa glowy?

Zmieniony przez - obliques w dniu 2011-03-15 20:27:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fakt, to uproszczenie. to jedyne co znalazlam w opracowaniach na ten temat po prostu... pisza o diecie w tej chorobie i w zwiazku z estrogenem wlasnie. poza tym wiele kobiet cierpi głównie w trakcie miesiączek, u mnie najgorzej jest kiedy zaczyna sie szczyt estrogenowy. bol rosnie razem z estrogenem, a po owulacji maleje i potem boli tak samo do nastepnego szczytu. dlatego sie tego czepilam. nie mam badan poziomu estrogenu.
co do przyczyn endo to nawet medycyna ich nie zna. ja tez tego z niczym nie wiaze. mam tak odkad pamietam, po prostu teraz bol jest niemal ciagly i duzo mocniejszy, wiec juz sie chwytam wszystkiego po prostu. mialam laparoskopie i obejrzeli mi wszystko po kolei, poza endometrioza jestem okazem zdrowia. usg piersi robie raz do roku, bo jestem obciazona genetycznie, tez nie ma tam nic niepokojacego. nawet mimo endometriozy bez problemu zaszłam w ciąże. mam problem z ciaglym bolem. tylko tyle i az tyle.
czytam, kombinuje, chce sobie pomoc jakos. jestem skazana na tabletki antykoncepcyjne do konca zycia (moze do menopauzy, ale i to roznie bywa), bo kazdy normalny cykl pozwala sie rozwijac chorobie.
ale skoro mowisz, ze to wszystko niewiele da, to pewnie tak jest. nie bede sie szarpac bez sensu.
bardzo dziekuje Ci za poswiecony czas. pozostaje mi miec nadzieje, ze nowy lek pomoze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1218 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6535
Kurcze wspolczuje ci,ja mialam podejrzenie edno w zwiazku z bardzo bolesnymi owulacjami,ale okazalo sie ze to tylko miesniak.Biore wlasnie leki takze z dienogiestem.Mam nadzieje ze te nowe leki ci pomoga.Moja znajoma miala endo i wiem ze jej usuneli guzy.Przez kilka lat nic sie u niej nie dzieje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najpierw piszesz:
no własnie nie wiem, czy by pomogła, bo zaczeło się niecałe półtora roku po ciąży

A potem:
nawet mimo endometriozy bez problemu zaszłam w ciąże

To jak to w końcu jest?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
No i diety nie napisalas
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 318 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2242
Marta, bo może przebiegać bezobjawowo, a poźniej mogą pojawić się np. bóle. Może właśnie ciąża spowodowała aktywowanie się endo.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

JuliEvans - dziennik (redukcja)

Następny temat

pomoc w redukcji ; potrzebne kobiece wsparcie

WHEY premium