SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o pomoc w ustaleniu diety i treningu dla 43 latka

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1722

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 99
Witam
Jestem laikiem jeśli chodzi o ćwiczenia i dietę,nie wiem od czego zacząć,niby jest dużo informacji podanych ale już po woli zaczynam się gubić...
Kilka słów o sobie
Mam 43 lata,190cm. wzrostu,99kg,i zaczyna pojawiać mi się ''brzuszek'' na razie a co będzie za chwilę ''brzuszysko''
Jako młody chłopak trochę grałem w piłkę i na tym moja przygoda ze sportem się kończy,o diecie już nie wspomnę...
Muszę się za siebie wziąć to już chyba ostatni dzwonek,chciałbym abyście pomogli mi opracować jakąś dietę,poradzili jakie witaminy brać,może jakieś białko i ćwiczenia na masę i rzeźbę (oczywiście w granicach rozsądku).
W domu posiadam hantle po 8kg (myślę,że na początek ok),w przyszłym miesiącu zamierzam kupić atlas (nie wiem czy to dobry pomysł)
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86827
To wez kogos I cwicz z kims. W domu nie zrobisz dobrego treningu, za malo sprzetu itd.

Na suple I odzywki szkoda kasy.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9031 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699307
nie masz możliwości korzystania z siłowni?
na początek jeżeli chodzi o dietę to proponuje podstawy:
https://www.sfd.pl/10_wskaz�wek_�ywieniowych-t315293.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hantle 8kg to mało ,kup sobie porządną sztangę i cięższe hantle stojaki i ławkę,taki sprzetem zrobisz wszystko!!!Jezeli myslisz o takim atlasie,a często początkujący chcą z tym startowac ,to nie radziłbym ;( taki sprzet nie nadaje sie do treningu;ruchy niepełne ,opór falszywy masy bloczkow-strata kasy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 99
Dzięki za szybką odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 99
jeśli chodzi o siłownię ,niestety jeszcze nie dziś,nigdy nie ćwiczyłem więc wiem,że źle czułbym się z chłopakami,którzy chodzą na siłownię od dłuższego czasu a ja zero kondycji,później jak najbardziej a na początek wolę zacząć w domu.
Właśnie chodziło mi o taki atlas ale dzięki za poradę w takim układzie kupię tak jak mi doradzasz ławkę itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 99
a co do odżywek i witamin na początek co polecacie i czy też jest sens ich brania...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9031 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699307
na początku niema sensu ładowania pieniędzy w suplementy
najpierw skompletuj sprzęt ,potem będziemy myśleć nad treningiem

a swoją drogą nie potrzebnie przejmujesz się takimi sprawami jak "chłopakami którzy chodzą od dłuższego czasu na siłownię"
pamiętaj że oni też kiedyś zaczynali
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 99
ok,dzięki za poradę,w takim układzie biorę się za skompletowanie sprzętu,jak już będę miał wszystko co potrzeba odezwę się po dalsze instrukcje...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 416 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2603
Flex prawde mówi .Nie ma co sie przejmować innymi.Oni tez to rozumieją .Kazdy kiedyś zaczynał.

"Unikaj tych, którzy kpią z Twoich osiągnięć. Mali ludzie zawsze tak robią - tak bardzo się wysilają, aby Ci przeszkodzić, bo nigdy nie będą tacy jak Ty. Tylko Ci naprawdę wielcy sprawią, że i Ty możesz być wielki."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 416 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2603
Zamiast supli ,dieta będzie bardziej stosowniejsza i lepiej przyswajalna przez organizm.

"Unikaj tych, którzy kpią z Twoich osiągnięć. Mali ludzie zawsze tak robią - tak bardzo się wysilają, aby Ci przeszkodzić, bo nigdy nie będą tacy jak Ty. Tylko Ci naprawdę wielcy sprawią, że i Ty możesz być wielki."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 99
ok ,ale tu chodzi o mnie ,jak na razie mam blokadę,wiesz już mam tyle lat,że ciężko człowieka namówić na cokolwiek jak się ma swoje przekonania,muszę najpierw zacząć w domu,niestety ciężko mi się przemóc i pójść na siłownię:),w każdym razie dzięki za słowa otuchy,teraz tylko skompletować sprzęt i do roboty oczywiście z Waszą pomocą bo jak wcześniej wspominałem jestem laikiem w tej sprawie najlepiej do tej pory z ćwiczeń wychodziło mi podnoszenie łyżki i widelca do ust...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Redukcja/odtluszczenie

WHEY premium