SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o pomoc w ułożeniu treningu na siłe

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2273

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez p-aR-ker z działu Strongman.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cze
Proszę o pomoc w ułożeniu planu treningowego na siłe (dla trójboju siłowego). Wszystkie potrzebne informacje chyba podałem, jeśli czegoś brakuje to dopisze.
------------------------------------------
1. Trenuje od kwietnia 2003 systematycznie (z lekką przerwą na wakacje).
2. Plan miałem taki:
___Poniedziałek: klata, bary
___Wtorek: plecy, brzuch
___Środa: ćwiczenia na worku treningowym;)
___Czwartek: biceps, triceps, brzuch, przedramie
___Piątek: nogi
___Sobota: taka jak środa
___Niedziela: Wolne
2 serie rozgrzewkowe potem: 70%CM, 80%CM, 85%CM, 90%CM - na każdą partie taki sam przelicznik. Generalnie ćwicznia podstawowe, po 3-4 na kazdą grupe mięśniową (4 na duże, a 3 na małe). Przerwy ok 1,5min pomiędzy seriami. Dług. treningu ok 1,5 h.
Efekty: przytyłem z 57kg na 64, ale tłuszczu dalej mam mało (taką mam budowe, ze masa mi nie za bardzo idzie;)), siła tez poszła w góre (nie wiem dokładnie o ile bo nie robiłem sprawdzianów przed rozpoczęciem treningów, ale na klate przyszło na 100% powyżej 30kg).
Ostatnio zmieniłem plan i ćwiczyłem jak pod trójbój czyli tylko ćwiczenia podstawowe. pon: klata; wt: nogi; śr: plecy; czw: bary; piatek, sobota: luźno; niedzela: wolne.
----------------------------------------------------
3. CELE:
chce trenować trójbój siłowy i przydałoby sie nie przekroczyć wagi 67,5 kg czyli moge przytyć 3-4 kg (bo teraz waże 63-64kg). Przydałoby sie poprawić trochę siłe (tak 120 na klate, 200 na przysiad i 200 na martwy;)). Więc moim celem jest zwiększenie siły z minimalnym przyrostem mięśni. Chociaż nie ukrywam, ze chciałbym wazyć do 75, ale nie wiem czy dałbym rade o tyle poprawić wyniki, zeby nie było ZONK'a na zawodach;).
4. MOŻLIWOŚCI CZASOWE I SPRZĘTOWE:
No wiec chode na dobrze wyposażoną siłowni i jest na niej wszystko co jest potrzebne zawodnikowi;). Czasu mam dużo bo codziennie moge poświęcić ok 2 godziny na trening.
5. Przeciwwskazań medycznych nie mam.
6. Diety nie stosowałem, ale od stycznia mam zamiar przejść na diete (którą już sobie ułozyłem...3200kcal, 3g węgli na kg, 3g białka na kg i 3g tłuszczy na kg...miało być inaczej, ale jakoś nie dałem rady tak ułożyć diety). Jeżeli podane przezmnie proporcje są złe dla trójboisty to proszę mnie poprawic. Ćwiczyłem chwile na kreatynie i od stycznia mam zamiar kupić następną puszke więc suplementy będą:) (razem z dextrozą).

Wszystkie rekordy są w profilu, ale podam je jeszcze tutaj:
100 na klate (ale do końca tego roku cisne 105 - czuje to w moczu;)), 140 na przysiad (wezme 150-155kg bo za bardzo sie zmęczyłem przy ustalaniu życiówki i nie dałem później rady tego wziąść) i 130 na martwy ciąg (nie ćwiczyłem za dużo, bo szkoda było kręgosłupa dlatego ćwiczyłem wyprosty na maszynie z ciężarkami na karku).
Dzięki z góry za pomoc i życze wesołych świąt i szczęśiwego nowego Jorku;).

PS chciałbym żeby ten trening na siłe trwał np. od początku stycznia do końca lutego.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4337
Na razie bez wchodzenie natemat treningu, a jedynie diety - 3 gramy tluszczu na kg ...... to jest duzo ZADUZO!!!
NA takie jedzenie to sobie mozesz pozwolic jedynie teraz w trakcie swiat...

Pozdrawia i tez Wesolych Swiat,

.

" It's kind of fun to do the impossible" - Walt Disney
"Strength does not come from physical capacity. It comes from an indomitable will" — Mahatma Gandhi

Bronek Włodarczyk
Trener Podnoszenia Ciężarów, Trener Kulturystyki
"Squats are better than Supplements" - Przysiady sa lepsze niz suplementy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czytałem na temat diety tłuszczowej i jakoś mi sie tak spodobała;). Generalnie chciałem jeść ok 4-5g tłuszczu, 4g białka i 1g węgli, ale jakoś mi sie nie udało czegoś takiego "stworzyć":(. Ale diete jeszcze sobie ułoże, jak się popytam co i jak (znających się w tym temacie ludzi:P). A Czy mógłbyś coś poradzić na temat treningu?? Wiem, ze powinienem robić mało powtórzeń dużym ciężarem, ale jak najlepiej to wszystko rozłożyć to nie wiem:(.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4337
Zarówno trening jak i dieta, czy raczej racjonalne odzywianie to sa bardzo zlozone rzeczy.
Mówisz ze dieta tluszczowa Ci sie podoba. OK, ale zdecyduj sie na cos. jesli duzo tluszczu, to bardzo malo weglowodanow. W przeciwnym razie roztyjesz sie okropnie.
Po porade co do diety idz najlepiej do dzialu fitness i zapytaj "Tyke" albo "desire".

Co do treningu... Pózniej jeszcze raz sobie przeczytam co powyzej napisales.... to moze cos zaproponuje.
Generalnie piszesz ze trenijesz od kilku miesiecy.... trójbój czy generalnei na silowni? znaczy to ze Twój staz treningowy na silowni to, ..ile... 8 mscy?


Ok, pozdrawiam, trzeba poswietowac

" It's kind of fun to do the impossible" - Walt Disney
"Strength does not come from physical capacity. It comes from an indomitable will" — Mahatma Gandhi

Bronek Włodarczyk
Trener Podnoszenia Ciężarów, Trener Kulturystyki
"Squats are better than Supplements" - Przysiady sa lepsze niz suplementy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak, trenuje na siłowni od 8 miesięcy. Trenowałem typowo na mase. Ostatnio tylko zmieniłem sobie plan na taki bardziej pod trójbój. No co do diety to masz racje, ze jak tłuszczowa to mało węgli, a ja wszystko pomieszałem:D:D. Chce trenować dalej na siłowni (bo nie moge trenować trójboju w klubie bo w Sanoku takiego nie ma:( ), ale bardziej pod kątem trójboju (na studiach w większym mieście sie gdzieś zapisze i nie chce zaczynać "od zera").
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Na diecie tłuszczowej siły nie zrobisz - za mało zapasów glikogenu

W tej co sobie ułożyłeś widze jeszcze a dużo białka - 3g/kg to raczej przy rzeźbieniu


------------------------------
*Nie ma granic możliwości, są tylko bariery do przełamania*

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 388 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3939
nie mów o planie trojbojowym bo twoj plan nawet nie mozna nazwac w 1/3 trojbojowym, to ze cwiczysz grzbiet i nogi to nie znaczy ze cwiczysz trojboj.
plan, ktorym cwiczy wiekszosc trojbuj wyglada tak jak plan szymkowiaka albo tak jak ten:
Pon ława klasycznie i siady
sr ciagi i ława klasycznie
pt siady i lawa klasycznie

to jest podstawa, a dolacza sie barki, przedramie, triceps.
wiec zauwaz ze twoj plan wcale nijak sie ma do trojbojowego to jest poprostu twoj plan wedlug ktorego cwiczysz i widze pare niezgodnosci - jak mozna cwiczyc na mase jesli kazda partie ( oprocz brzucha ) robisz tylko raz w tygodniu? przy cwiczeniu na mase chodzi o to zeby napompowac miesien glikogenem i woda, uzyskuje sie to przy maks 3 powtorzeniach w serii na bardzo duzych ciezarach okolo 85 - 95% mozliwosci. jest taka rozbierznosc w procentowym wspolczynniku poniewaz zalezy to od "dnia" jak i od predyspozycji zawodnika.


UHAAAAAAA ZZIMNNNO

_michaś_
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Michaś

Mase zwykle robi się 1x w tyg duże grupy i max 2x w tyg małe
Masa robiona w 3 powt ma 85-95%?
celem masy jest napompowanie glikogenem i wodą?

To Ty masz chyba jekie rewolucyjne metody
Nigdy nie spotkaem się z takimi metodami robienia masy
trening masę wg mnie zawsze wyglądał tak - 1-2x w tyg 3-4 układy po 3-6 serii na ok 80% 6-10 powt
oczywiście duże ciężary są dodatkowym bodźcem dla rozwoju masy ale eby trójki były podstawą do masy?



------------------------------
*Nie ma granic możliwości, są tylko bariery do przełamania*

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 388 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3939
BYKU MASZ RACJE

tyle ze sluchaj ja sie zgadzam ze 2 razy w tygodniu ale nie napewno raz w tygodniu, po drugie ty mowisz o treningu jaki wykorzystuja kulturysci na mase tzn duzo ruchow i to jest ok ale jest roznica poniewaz miesien obciazony powoduje naciaganie wody w swoje stroktury i to co ja powiedzialem to jest robienie masy na szybko i nie jest trwale w 100% a to co ty mowisz to jest idealne robienie trwalej masy.

pozdro dla znawcy byka ( ma duza wiedze chlopaki )

_michaś_
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co się dzieje z Kovacsem???

Następny temat

dzisiaj w TV Pudzian śpiewał kolędy!!!!

WHEY premium