SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o pomoc w ułożeniu planu treningowego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1703

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 378
Hej. Chcę zacząć trenować dla poprawy ogólnej kondycji. Trochę poprawić siłę i sylwetkę. Chcę prosić o pomoc. Pracuję na cały etat + uczę się do matury. Na początek zapytam o sam szkielet planu, czy nie jest to przeładowane? Wyznaczę cele:
-Poprawa siły, podciąganie na drążku nachwytem, pompki, pompki na poręczach
-Poprawa kondycji, głównie dobry czas na 1000m, nauka techniki pływania i w miarę sprawne pokonywanie 50m
-Poprawa sylwetki, zdrowia, samopoczucia, jestem zalany fatem i mam dosyć wysokie tętno spoczynkowe co jest zapewne obrazem tragicznej kondycji (powyżej 80 uderzeń na minutę)

Jestem w stanie ułożyć mniej więcej taki plan:

Pn, Śr, Pt:
-Trening siłowy
-Trening biegowy

Wt, Czw:
-Trening biegowy
-Pływanie

Co sądzicie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132164 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460693
O butach tez poczytaj, a nawet jak stary model Ci wcisna to moze nawet lepiej bo bedzie np lepiej do Twej stopy dopasowany, w niektorych tez badaja Twoj chód jak sie stopa uklada i na tej podstawie wybieraja buty.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777621
Aktywności jest sporo, ale jeśli odpowiednio poprzesz to dietą to powinieneś dać radę ogarnąć.

A to pływanie to rekreacyjnie?
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 378
Na początek chciałem zapytać o sam szkielet. Mam pomysł, by przeplatać cięższe i lżejsze. W poniedziałek, środę i piątek jakiś FBW, do tego może cięższy biegowy, we wtorek i czwartek lżejszy biegowy.

Co do basenu, pójdę i zapytam ratowników czy udzielają lekcji, wezmę kilka i będę po prostu przez tą godzinę pływał, może z czasem będzie szybciej. Nie do końca rekreacyjnie, chcę w miarę dobry czas.

Co do odżywiania, tutaj nie będę bilansował, ale zmienię odżywianie na zdrowsze, zarabiam więc i mogę sobie wszystko opłacić. Będę o to pytał później w dziale odżywianie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777621
W takim razie sam szkielet jest do przyjęcia. No odżywianie trzeba będzie zmienić żeby unieść trudy treningów.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 378
Wiadomo, ale tym zajmę się po ustaleniu planu treningowego. Wobec tego biorę się za przeszukiwanie internetu i podeślę coś. Dzięki Ci serdeczne za dotychczasową pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777621
jeiv
Wiadomo, ale tym zajmę się po ustaleniu planu treningowego. Wobec tego biorę się za przeszukiwanie internetu i podeślę coś. Dzięki Ci serdeczne za dotychczasową pomoc.


Spoko nie ma problemu jak już coś sobie ułożysz to podeślij tutaj też to zobaczymy co tam będziesz działał.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 378
1)Trening biegowy - tak jak wyżej napisałem, po samym tętnie widać, że kondycja jest opłakana. Łatwo się męczę chociaż w miarę szybko biegam. Kiedyś trenowałem na siłowni i dużą uwagę kierowałem na nogi, osobny dzień całkowicie nim poświęcony. Nadal są mocne, choć teraz zalane fatem, słabo z wydolnością, rzuciłem niedawno papierosy i jakoś mnie już do nich nie ciągnie, już samo to sprawia, że czuję się lepiej. Zatem czas na dalsze kroki i wprowadzenie treningu biegowego.

-Myślę, że tutaj na początku nie ma co filozofować, powinienem wyrobić jakieś podstawy, zatem na początek zwykłe marszobiegi, mam trasę z kiedyś na 6km i chcę nią biegać, bo dokładnie ją zmierzyłem, jest praktycznie poza miastem, choć jest to droga, którą jeżdżą samochody, asfalt. Na początek marszobiegi na 6km ze stopniowym ograniczaniem czasu marszu, kiedy dojdę do biegu stałym tempem w rozsądnym czasie zacznę myśleć o interwałach, będę mógł także wydłużyć trasę do 10km (również dokładnie zmierzona, właściwie kontynuacja tej 6-cio kilometrowej). Mam też niedaleko fajną, dosyć długą górkę (znów niestety asfalt i samochody, aczkolwiek rzadziej uczęszczana), ze 100m pod górę i ze 100m w dół, może nawet więcej, sporawe nachylenie terenu, także do podbiegów na później byłoby chyba fajnie. Pracuję na czterobrygadówce i do pracy mam 4km w jedną stronę, jeżdżę samochodem, na dalszym etapie będę chciał po prostu biegać do pracy i wracać z pracy w ten sam sposób.

-Rozciąganie - ciężko znaleźć jak właściwie powinno się rozciągać, bo jedni twierdzą, że przed treningiem dynamicznie, po treningu statycznie, inni, że wystarczy przed treningiem dynamicznie lub po treningu statycznie (w sensie, że tylko raz, dowolny sposób), jeszcze inni sugerują statyczne na początku. No więc jak to będzie najlepiej?

-Buty do biegania - no i tutaj mam troszkę problem, nie wiem jakie wybrać. A może buty taktyczne? Kiedyś biegałem trochę w butach taktycznych, chociaż częściej w adidasach vanquishach, czytałem o nich niedawno słabe opinie, tak naprawdę nie kupowałem ich stricte do biegania, jakoś tak po prostu się złożyło.

2)Trening pływania - to tak jak napisałem, przydałby się instruktor, by pokazał mi technikę, rozważam 1* w tygodniu iść na lekcje, drugi dzień powtarzać to co miałem na poprzedniej, po jakimś czasie pewno będę wiedział jak to rozplanować. Zatem 4* z instruktorem, 4* samotnie. No i po prostu pływać, jak najwięcej.

3)Trening siłowy - nie wiem czy powinienem rozpisać jakiś split czy fbw będzie lepsze? Poprawa sylwetki, poprawa wyników w podciąganiu, pnp.. Jeśli rozpiszę split to będę się podciągał zaledwie raz w tygodniu. Co sugerujesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777621
To ogólny plan jest całkiem spoko. Co do butów to jak zamierzasz biegać długo to warto czasem zainwestować w buty do biegania za sensowne pieniądze w innym wypadku trochę szkoda kasy

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 378
Możesz mi polecić jakiś model? Najlepiej do 200-300zł. Jak z tym rozciąganiem? Myślę i wymyśliłem, że jednak FBW będzie miał większy sens niż SPLIT. Rozpiszę to później.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777621
Nie chciałbym polecać jakiś konkretnych ponieważ ja biegam rekreacyjnie i od kilku lat mam buty asics, któe dobrze mi służą.
Jest konieczność rozciągania? Bo nie każdy musi się rozciągać

Fbw jak najbardziej dobra opcja

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 378
Hm, trochę nie rozumiem tego pytania z rozciąganiem. Wszyscy to zachwalają, że to takie dobre dla zdrowia. Ja właściwie nie wiem czy jest, czemu ma służyć. Do tej chwili myślałem, że to podstawowy element treningu biegowego.

Jak często biegasz? Czy Ty się rozciągasz?


Zmieniony przez - jeiv w dniu 2018-06-19 10:11:31
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na masę

Następny temat

*CZERWCOWY KONKURS*

WHEY premium