SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o pomoc w redukcji

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4232

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 317
Na forum nie jestem nowa, ale głos zabieram po raz pierwszy, dlatego na początku chciałam się przywitać. Proszę Was o pomoc, bo zaczynam tracić wiarę, że uda mi się osiągnąć szczupłą sylwetkę. Moja historia wygląda tak: 5 lat zaczęłam się odchudzać w dosyć niemądry sposób czyli dieta 1000kcal + cztery razy w tygodniu aerobik. Zgubiłam wtedy bez trudu 11kg. Ważyłam 64 kg i to była dla mnie waga idealna, którą udało mi się utrzymać przez kolejne 2 lata. Później te stracone kg wróciły mimo, że nadal byłam aktywna fizycznie, ale zaczęłam sobie pozwalać na coraz więcej z jedzeniem. Gdy waga pokazała znowu 75 kg udałam się do dietetyka i otrzymałam dietę 1200 kcal. W trzy miesiące zleciało 8 kg, a później waga stanęła. Zaczęłam coraz bardziej ograniczać jedzenie, co doprowadziło do ataków kompulsywnego jedzenia, a później bulimii. Od października nie objadam się, nie wymiotuję, ale jeszcze bardziej przytyłam, do czego również przyczyniły się leki antydepresyjne. Obecnie ważę 82kg :/ Śledzę tu na forum wątek Parisienne, która ma za sobą podobne problemy i staram się wcielać w życie wasze rady, ale na razie bez efektów. Od dwóch miesięcy mam czystą michę i dużo trenuję, a straciłam raptem 1 kg, a z wymiarów nic. Obliczyłam, że moje zapotrzebowanie kcal wynosi ok. 2200 kcal, 164g białka (656 kcal), 550kcal z tłuszczów, 1000 kcal z węgli. Jeśli chodzi o treningi to 3-4 razy w tygodniu siłownia, zazwyczaj ćwiczę ze sztangą lub na maszynach, później obowiązkowo bieżnia ok. 40 min, 2 razy w tygodniu intensywny spinning, a jak jest pogoda to biegam 2 razy w tygodniu po 6-7km. Mam niezłą kondycję, gdy ponapinam się czuję, że pod tymi zwałami tłuszczu mam twarde, wyrzeźbione mięśnie :) Ale tkanka tłuszczowa wg mojej wagi łazienkowej to ok. 36% :/ Sięgnęłam już nawet po fat burner i nic. Może jakieś badania zrobić? Pomożecie? :)

Zmieniony przez - Darkena w dniu 2011-02-17 00:05:54
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na początek prosimy:

1. Zapoznać się z regulaminem działu oraz wypelnić ankietę, której wzór tam się znajduje: https://www.sfd.pl/-t666947.html

2. Wkleić zdjęcia sylwetki

3. Przeczytać lekturę obowiązkową: https://www.sfd.pl/-t585708.html

4. Podać swój przykładowy jadłospis

5. Podać plan treningowy

6. Dać sobie spokój z tym spalaczem

7. Zmobilizować pokłady zaciętości, wytrwałości, cierpliwości i konsekwencji, bo to od nich zależy sukces


No i oczywiście: witam na pokładzie tej babskiej łajby, tzn. Działu Ladies SFD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 518
witam,
jestem po raz pierwszy na forum. Mam nadzieję że w dobrym miejsu piszę. Chciałabym się dowiedziec w sprawie diety wysokobiałkowej, czytałam już na ten temat bardzo dużo ale szczerze mówiąc to nie wiem do końca ile białka powinnam dziennie spożywać.
Obecnie ważę 66kg przy wzroście 165cm. Od trzech miesięcy trenuję systematycznie na siłowni pod okiem trenera który dobiera mi ćwiczenia. w ciągu tygodnia ćwiczę naprzemiennie, klatę, barki, biceps, plecy i nogi. Po siłowni ćwiczę jeszcze jakieś 40minut na aerobach. Na siłowni jestem 3-4 razy w tygodniu 1 raz w tygodniu pływam przez 40minut na basenie. Przez ten czas zrzuciłam 2kg, jestem świadoma tego że wzrosła mi tkanka mieśniowa. Jak narazie moja waga się ustabilizowała i nie chce zejsć w dół. Jestem świadoma tego że są rzeczy których nie powinnam jeść i które nie przyczyniają się do spadku mojej wagi. Jeśli chodzi o słodycze odłożyłam je całkowicie w momencie kiedy zaczęlam treningi na siłowni. wiem że mogłabym zastosować jakaś dietę polegającą na dostarczaniu mniejszej ilości kalorii ale wtedy byłabym słabsza i nie miałabym siły na treningi. Dlatego też tak bardzo zainteresowałam się dietą wysokobiałkową. Wolę dokładnie analizować co jem i tak dobierać produkty abym miała siłe na treningi oraz abym efektywnie spalała tkankę tłuszczową. Troszkę się rozpisałam a moje pytanie brzmi ile gram białka na kg powinnam zjadać przy moim trybie trenowania mając na celu redukcję tkanki tłuszczowej? Z góry wielkie dzięki za kazda pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Martex w tematach innych nie prosimy o pomoc. Chcesz ją uzyskać, załóż własny temat zgodnie z zasadami, które opisane są w regulaminie działu.

Dieta wysokobiałkowa to modna dietka ekstremalna stosowana przez naiwne osoby, które liczą na to, że uda im się schudnąć szybko i bez wyrzeczeń A kwestię tego, jakie konsekwekcje zdrowotne może za sobą pociągnąć przemilczę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 317
Zajęło mi to trochę czasu, wiem, ale w końcu zebrałam się w sobie i oto garść potrzebnych informacji. Najpierw ankieta:

Wiek : 28
Waga : 82kg
Wzrost : 170cm
Obwód w biuście : 99cm
Obwód pod biustem : 87cm
Obwód talii w najwęższym miejscu : 83cm
Obwód na wysokości pępka : 100cm
Obwód bioder : 107cm
Obwód uda : 59cm
Obwód łydki : 40cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch i biodra
W którym miejscu najszybciej chudniesz : górne partie
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: 3x w tyg siłownia, 2x w tyg spinning, 1x w tyg joga
Co lubisz jeść na śniadanie:
Co lubisz jeść na obiad :
Co jako przekąskę :
Co jako deser :
Ograniczenia żywieniowe : żadnych
Stan zdrowia : przeszłam bulimię
Preferowane formy aktywności fizycznej : każda
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Thermo Speed Olimpu
Stosowane wcześniej diety : wszystkie możliwe, głodówki, kom pulsy itp.

Z wyliczeń wynika, że moje zapotrzebowanie to ok. 2100kcal, z czego 164g białka, 50g tłuszczu, 170g węglowodanów. Przyjmuję 1800 kcal w dni treningowe i redukuję do 1600 w dni bez treningu. Przykładowy jadłospis ze wczoraj, warzyw nie wliczam do bilansu.

6:10 śniadanie: 2 kromki chleba ziarnistego, 50g wędliny drobiowej, serek Piątnica, warzywa. Razem: 418 kcal, B: 35g, T: 14g, W: 37g
9:10 II śniadanie: 50g płatków owsianych, 20g pestek dyni, jabłko. Razem: 334 kcal, B: 11g, T: 12g, W: 48g
12:45 lunch: tortilla z kurczakiem i warzywami. Razem: 270 kcal, B: 26g, T: 6g, W: 29g
16:30 obiad: pita wieloziarnista z łososiem wędzonym i warzywami, serek homogenizowany, kilka orzechów włoskich. Razem: 450kcal, B: 38g, T: 15g, W: 35g
18:00 TRENING a zaraz po Syntha6 200kcal, B:23g, T: 6g, W: 13g
20:30 kolacja: 150 g gram tuńczyka z wody + warzywa. Razem; 144 kcal, B: 32g, T: 2g, W: 0g

Razem: 1816kcal, B: 164g, T: 54g, W: 162g

Reszta węgli pochodzi z warzyw. W dni nietreningowe redukuję do 1600kcal rezygnując z Synthy. Teraz treningi… zazwyczaj wygląda to mniej więcej tak:

Poniedziałek: 1godz joggingu lub siłownia
Wtorek: 45min siłownia + 1 godz spinning
Środa: wolne
Czwartek: 45 min siłownia + 1 godz spinning
Piątek: joga
Sobota: wolne
Niedziela: 45min siłownia + 30 min bieżnia

Przykładowy trening na siłowni:
- przysiady ze sztangą 15kg: 3x15 w małym rozkroku + 3x15 w szerokim
- wyciskanie sztangi 10 kg na ławeczce ok. 50 powtórzeń
- triceps zginanie łokci ze sztangą 7,5 kg leżąc ok. 50 powtórzeń
- biceps na stojąco ze sztangą 7,5 kg ok. 50 powtórzeń
- brzuszki na piłce lub bosu ok. 70 powtórzeń
- boczki na bosu po 30 powtórzeń na każdą stronę

Uff to chyba tyle… ;) Zdjęcia sylwetki postaram się dodać niebawem, wydaje mi się, że jestem gruszką. Tłuszcz odkłada mi się głownie na brzuchu, biodrach i udach. Proszę o ocenę diety i treningu i z góry dzięki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 317
Up :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 326
Witaj, patrzę na Twoją dietę i parę rzeczy ,,gryzie w oczy" na samym początku:

- wędlina drobiowa ( lepiej jakbyś upiekła sobie szynkę, to co nazywa się ,,wędliną drobiową" to się składa głównie z tłuszczu i wody).
- serek homogenizowany - oprócz walorów makowych do diety nie wnosi za wiele.

Brakuje też oliwy z oliwek, cennego brązowego ryżu, kaszy,jajek, twarogu.
Nabiał ograniczaj do 1 porcji.
Mi np najlepiej pasuje wieczorem.

Tyle ode mnie.

Życzę powodzenia.;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 317
Serek homogenizowany w 150g to 21g białka, 3g tłuszczu i 4g węgli. Nie zgadzam się, że nic nie wnosi.

Dzięki za pozostałe uwagi :)

Zmieniony przez - Darkena w dniu 2011-03-03 20:06:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Trening robisz cały czas ten sam i wszystkie powtórzenia jednym ciężarem?

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 317
Zazwyczaj tak. Czasami zamiast ćwiczeń ze sztangą przesiadam się na maszyny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 326
No nie wiem
Pierwszy raz się spotykam z tym aby serek homogenizowany wchodził w skład dobrej diety, chyba że jest on wyjątkowo dobrej jakości, mało przetworzony
Ja dostawałam zyeby za tego typu smakołyki i z wielkim bólem odstawiłam wszelkiego rodzaju przetwory mleczne, oprócz twarogu, maślanki naturalnej i kefiru

Zmieniony przez - rezerwa w dniu 2011-03-03 21:10:27
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

pytanie do kobiet trenujących

Następny temat

Konkretnie "mój ciał"

WHEY premium