SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o ocenę planu treningowego.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1913

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 42
Witam, mam 16 lat i od ponad pół roku ćwiczę na siłowni. Na efekty nie mogę narzekać aczkolwiek postanowiłem się upewnić czy mój plan jest naprawdę rozsądny/odpowiedni. Na siłkę chodzę 2 razy w tygodniu i raz na basen bo tylko na tyle pozwala mi czas. (środa basen, piątek, niedziela silka) Na obu treningach wykonuję te same ćwiczenia.

Rozgrzewka: Bieg 10-15 minut

Plecy: Podciąganie nachwytem 4x4 ( stopniowo zwiekszam, na razie tylko tyle mogę)
Ściąganie wyciągu górnego za plecy 4x12
Wiosłowanie 10 min
Klatka: Wyciskanie hantli 4x12
Rozpietki na maszynie 4x10
Opuszczanie na uchwytach 4x8 ( nie wiem jak to się dokładnie nazywa, ale mam nadzieję, że wiecie o co chodzi)
Ramiona: Arnoldki 4x10
Unoszenie ramion w bok 4x12
Triceps:Unoszenie, Wyciskanie nad głową 4x10
Biceps: Wyciskanie stojąc 4x12

Do tego na każdym treningu 160 brzuszków.
Co sądzicie? Będę wdzięczny za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160362 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234145
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 42
Wiek:16
Waga:66
Wzrost:186,5

Wydawać by się mogło, że mam niedowagę, ale nic z tych rzeczy. Na dowód postaram się zaraz dodać zdjęcia. Nogi, cóż gram dużo w piłkę i chodzę na basen i opuściłem. Nie czuje po prostu dodatkowej potrzeby by obciążać je na silce.

Zmieniony przez - kłoda w dniu 2011-11-20 18:50:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 164 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6361
66 kg przy tym wzroscie?Niedowaga w 100%.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
ale my czujemy potrzebę żebyś nogi ćwiczył biegając one nie stają się silniejsze więc je też daj
160 brzuszków przesada to też do zmiany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
czemu przesada ?
zalezy jaka ma wytrzymalosc silowa tej partii ?
pewnie nie robi tego pod rzad tylko w seriach np. 4 x 40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
pewnie nie robi tego pod rzad tylko w seriach np. 4 x 40 jak robi to w seriach to ok
ale jak razem 160 bez przerwy to już jak dla mnie nie ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
jak ma mocny brzuch to dlaczego nie ?
oczywiscie mozna wziasc wtedy talerz 20 kg i zrobic kilkadziesiat z obciazeniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
jak ma mocny brzuch to dlaczego nie ? ja tam na brzuch patrze jak na inne partie i dla mnie to się trochu dziwne wydaje bo przecież ćwicząc klatkę nikt nie robi 160 powtórzeń ale to może przez te moje myślenie wydaje mi się to dziwne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
jest to troche inna partia
ktora pelni inna role
sa to miesnie posturalne ktore biora udzial chocby w siedzeniu , stanio chodzeniu i innych codziennych czynnosciach
przykladowo 5 brzuskzow nie bedzie zadnym bodzcem
a 5 powtorzen na klatke spokojnie moze juz byc

choc osobiscie nawet gdyby byl tak mocny brzuch wolalbym zrobi jak wyzej pisalem w seriach z obciazeniem niz jednorazowo
ale wiem ze taka ilosc na brzuch w roznych kombinacjach sotosuje sie dosc czesto na treningach pilki noznej czy sw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 42
A czy nie jest to za dużo? Bo mówiono mi, że nie mam szans na jakieś dobre rezultaty bo za dużo robię.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki typ budowy.

Następny temat

FBW jak długo ?

WHEY premium