SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o Poradę. Udało się któremuś z was?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3781

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 712 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3230
Siema Mam takie pytanko
czy samym podciąganiem na drążku nachwytem,
staniem na rękach,
dipsami,
i różnymi ćiwczeniami z własnym obciążeniem jestem w stanie zrobić taki ruch na drążklu jak kolo z filmiku??





zrobie go ze 2 razy:D ale nie płynnie tylko zażucając reke najpierw lewą później prawą, czy jestem w stanie po długich miesiącach ćwiczen na drążku w koncu wyrobic taki ruch??
jeszcze chciałem zapytać o słynne PLANCHE czy poprostu takimi ćwiczeniami z własnym ovbciążeniem jestem w stanie zrobić takie ćwiczenia Planche czy flagę,,,

prosił bym kogoś doświadczonego o wypowiedz, czy z czasem doszliście do takich ewolucji a na początku byliście "ograniczeni" w ruchach...

za szczere motywujące odp z góry dziękuję i pozdrawiam.

...w sposób niekonwencjonalny...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 712 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3230
Freed85.
czy po ćwiczeniach które mi podąłes w tym planie,
jestem w stanie zrobić "Wejście" w płynny sposóbchodzi mi o to by "wejść" bez szarpania czy bujania wiem ze to wymaga czasu, chce sie dowiedzieć czy takie ćwiczenia pomogą mi w tej ewolucji. .

Zmieniony przez - _Qanto w dniu 2010-12-25 20:10:17

...w sposób niekonwencjonalny...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 831 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5363
ćwiczenia typu planche czy flaga są do opanowania ale to kwestia kilkunastu-kilkudziesięciu miesięcy systematycznego treningu. Jest na forum trening. https://www.sfd.pl/Building_the_Gymnastic_Body_ebook-t558483.html
Na filmiku który wstawiłeś, facet wykonuje tzw. wejście. Ja to opanowałem, a jest to kwestia prób, najpierw tak jak piszesz przez jedną rękę, póżniej przez drugą. Z czasem musisz próbować przez dwie ręce i Ci się powinno udać. Jak masz drążek jakiś na dobrej wysokości to możesz z wybicia z nóg robić wejście przez dwie ręce żeby technikę opanować, która jest bardzo ważna.
Najpierw zapewne nauczysz się tak jak ja, tj z pomocą nóg, ale dojście do bardzo czystego wejścia, bez machania nogami to kwestia dłuższego treningu.
Mi bardzo pomogło podciąganie się na drążku z obciążeniem dowieszonym do pasa. Buduje siłę i dynamikę która tu odgrywa znaczącą rolę.

www.facebook.com/ZaHoryzont  <--- Trochę o podróżach.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 712 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3230
Kingu144000 - propsuje to co napisałeś że to kwestia kilkunastu kilkudziesięciu miesięcy... i zdjae sobię z prawe że trzeba ciężko tyrać, w letnim sezonie mamy drażek na podwórzu takk ze chodzę z qmplami i za pomocą kolegi trzyma nogi z tyłu "pomoc" podciągamy się kiedy już nie można:)

takie pytanko czy Ty preferujesz podciągać się technicznie? (wolne ruchy) czy bardziej dynamicznie(szybkie ruchy z "chuśtawką") z obciązeniem to napewnoe bez chuśtawki... chociaz z nowu z obciążeniem to mniej powtórzeń a dookładniej prawda??
jeszcze jedno pytanie czy popki z gogami na krześlu lub diament... pomogą mi zrobić te Planche...
ogółem ćwiczenia z własnym ciężarem winnym pomóc prawda?
pompki
stanie na rekach (po dłuższym czasie też pompowac)
dipsy siady itd...

...w sposób niekonwencjonalny...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 831 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5363
Nie wiem co masz na myśli pisząc diament, jak byś mógł to wytłumacz.
Osobiście podciągam się siłowo, tj. bez bujania się i machania nogami, jak to napisał któryś użytkownik: "nie jestem fanem break danca na drążku". Wyjątkiem jest wejście na drążek którego bez pomocy nóg nie wykonam. Podciąganie się z obciążeniem daje siłę. Przykładowo, po serii 4-6 powtórzeń podciągania się z dodatkowymi kilogramami, bez obciążenia mnie wystrzeliwuje. Chodzi o to że podciąganie się z dodatkowym ciężarem, da ci siłę która przełoży się na dynamikę bez obciążenia.
Jeżeli chodzi o planche, to przede wszystkim ćwiczenia ukierunkowane na to. Przejrzyj sobie to (dalej jest o planche):
http://www.dragondoor.com/articler/mode3/229/
możesz wejść też na tę stronę:
beastskills.com
1

www.facebook.com/ZaHoryzont  <--- Trochę o podróżach.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 712 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3230
Diament znaczy się wąsko dłonie przy sobie:)
widzisz śmiesz twierdzić że np podciąganie z dodatkowymi kilogramami nie powinnieśmy robić zbujaniem może np pierwsze 4-5 w 8 powtórzeniach to sie zgodze lecz poźniejsze trzy napewno będą wymagały kolebki;)
jeszcze jedno ten ktos kto mówił "break dance na drążku" mylił się poniewaz tylko tak trenuje sie wytrzymałość i dynamike oczywiście pamiętając o sciąganiu łopatek w końcowej fazie ruchu...

Pytanko Kingu po jakim czasie udało ci sie wykonac Plynnie "wejście" wiecej niz po 5-6 miechach?

bede naginał wieloma sosobami na siłce także zobaczymy z czasem;) jeszcze co do tych planchy same dipsy powinny pomoc w wyrobieniu startowej siły prawda...?? za szybkie odp z ry dziękuję i pozdrawiam.:)

...w sposób niekonwencjonalny...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Dipsy na pewno nie pomogą w wyrobieniu startowej siły. Na start jedyne dobre i podstawowe ćwiczenie które powinieneś opanować to stanie na rękach. Staniem wypracujesz odpowiednią siłę górnej połowy ciała niezbędną do późniejszych postępów w plache.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 712 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3230
Freed85- to jak radził bys stać na tych rekach:p do nakrwienia czaszki:P i jaką przerwę zrobić miedzy seriami zeby po chwiliw drugiej nie paśc na kichawe omdlony nie daj boże... czy ćwiczenia na barki ze sztngą lub arnoldki pomoga co do tych ćwiczen takich jak drążek czy planche , mam dostęp do siłki tylko takie ćwiczenia raczej nie pomoga co do streenworku... prawda..

...w sposób niekonwencjonalny...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 712 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3230
Freed85, czy moge loiczyć na jaką kolwiek odp, pomoże ktoś?? mam dostęp do siłowni ale takie ćwiczenia z ciężasrem raczej na nic sie nie zdadzę procz budowania masy,
moglibyście polecić jakies ćwiczenia dzięku którym doszedł bym po czasie do tych "ewolucji"

jeszcze jedno skoro miesien brzuszny jest nie zbedny do wykonywania figur gimnastycznych w jaki sposób go robic...
ja robię nast 7-9 seri w 15 min...

...w sposób niekonwencjonalny...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 712 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3230
?? jeśłi juz podciągac z się z obciążeniem robić powtórzenia szybkie krótkie do nie pełnego wyprostu ramion??

czy wolny ruch "opuszczanie" jak najszybsszy do "góry"

podbije kto??

...w sposób niekonwencjonalny...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Freed!! czyli stanie na rękach pomaga w planche?? yhm.. a myślałem że odwrotnie..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 712 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3230
Twierdzicie, że takie ćiwczenia jak
L- sit
stanie na rękach
frog stand( jeśli nie potrrafię przyjąctakiej pozycji czy zwykłe sprawle pomogą mi do tej ewolucji)??
pompki z różnym rozstawem rąk powinny pomóc...??
no i oczywiście podciaganie się na drązku...
nie wime tylko w jaki sposób technicznie czy dynamicznie

...w sposób niekonwencjonalny...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan na podstawie artukułu Mawashiego, pytania

Następny temat

Czy to wystarczy?

WHEY premium