SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Proste plecy

Wysłana -
Witam, chciałbym wyprostować swoje plecy gdyż mam lordoze i garba. Czy polecacie jakieś cwiczenia na siłowni które pomogą mi w doprowadzeniu moich pleców do ładu. Z góry dziękuje
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Witaj,
aby dobrać odpowiednio ćwiczenia do wady postawy nieodzowna jest konsultacja ze specjalistą- w tym wypadku fizjoterapeutą. Wybierz się na konsultację i on zaleci ćwiczenia. My na podstawie opisu na pewno nie mamy możliwości zalecenia rehabilitacji.
Wysłana -
każdy ma lordoze, moze być spłycona lub pogłębiona, musiszsioędudać do kogoś kto sprawdzi jaki masz stopień skrzywienia i czy to sie da jeszcze jakoś naprostować
Wysłana -
najprawdopodobniej masz plecy wklesslo-wypukle
dobrze by bylo, jakby fizjo na zywo obejrzal sylwetke, ocenil stopien wady i polecil cwiczenia korekcyjne
Wysłana -
xjstx
Witam, chciałbym wyprostować swoje plecy gdyż mam lordoze i garba. Czy polecacie jakieś cwiczenia na siłowni które pomogą mi w doprowadzeniu moich pleców do ładu. Z góry dziękuje

Siłownia może być bardzo dobrym narzędziem w korygowaniu wad postawy, ale musisz mieć porządną diagnozę i ćwiczenia dobrane indywidualnie pod Ciebie.
Wysłana -
jw czasem wiele osob otrzymuje po prostu info, ze trzeba rozciagnac przod a wzmacniac tyl
czyli rozlusnic miensie piersiowe, a wzmacniac grzbiet
jednak okazuje sie, ze dosc czesto osoby z poglebieniem kifozy, maja tez problem z lordoza szyjna, ktora z kolei wymaga rozlusnienia miesnia czworobocznego i naprawjajac jedna strukture, mozemy poglebiac druga...
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź