SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prostatan - skutki uboczne

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11479

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 234 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9293
Pytanie do specjalistów z Olimpa - jakie skutki uboczne może wywołać długotrwałe suplementowanie prostatanu dla młodej osoby ( 28 l).? Prostatan został stworzony z myślą o profilaktyce i leczeniu problemów z prostatą. Ja natomiast chciałem go suplementować wyłącznie w celu ograniczenia DHT i ograniczenia łysienia androgennego. Czy w związku z tym przyjmowanie prostatanu w sugerowanej przy zdrowej prostacie nie odbije się negatywnie na jej zdrowiu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Często przytrafiają się sytuacje, gdy stosujemy dane związki obecne w suplementach i niestety nie wiemy co i w jakim celu spożywamy, a to jest podstawą. Z tego też względu warto zaznajomić się z tym, co dokładnie stosujemy i jaki może mieć wpływ na nasz organizm.

Olimp Prostatan jest suplementem diety, którego podstawowym zadaniem jest wspomaganie pracy gruczołu krokowego, czyli prostaty, która po 30-40 roku życia często nie pracuje już tak, jak powinna. To z kolei może się przełożyć na ograniczenie problemu z androgennym wypadaniem włosów wśród mężczyzn.

Za działanie to odpowiadają takie składniki suplementu jak (porcja 2 kapsułki):

- Ekstrakt palmy sabałowej (45%) 320 mg,
- Ekstrakt palmy sabałowej (45%) 320 mg,
- Ekstrakt pokrzywy zwyczajnej 200 mg,
- Likopen 1 mg,
- Cynk 10 mg.

Jak więc widać po składzie, jest to suplement typowo ziołowy z dodatkiem cynku. Nie ma możliwości, aby wpłynął on negatywnie na Twoje zdrowie. Wręcz zaleca się długotrwałą suplementację, w przypadku gdy oczekujesz efektów. Śmiało możesz stosować przez cały rok.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
spójrz jakie ono ma lajtowy skład, czego sie boisz . Oj bo przypominasz mnie gdy miałem 20 lat . Bez urazy, ale jeśli teraz sie obrazisz, to ja już niewiem może na serio będzie ta 3 wojna ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Możesz brać spokojnie. Wielu chłopaków bierze Prostatan w celu ograniczenia wypadania włosów.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 165 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1492
Witam,

Odświeżę temat, może coś co napiszę komuś się przyda.

Właśnie kończę okres 2 miesięcy suplementacją co prawda nie prostatanu (Procerin - amerykański środek), piszę tutaj ponieważ rozważę następnym razem supelment olimpa bo ma podobny skład a jest 3 krotnie tańszy.

Cel suplementacji
1 poprawa kondycji włosów (łysienie typu męskiego) - dodam, że mam jeszcze sporo włosów ale ostatnio trochę się zaczęły przerzedzać
2 rzekomy wzrost testosteronu
3 prozdrowotnie na cały układ

Ocena suplementacji
9/10 punktów

Wnioski
1 nie zauważyłem znaczenej poprawy w czuprynie, prawdopodobnie trochę za krótki czas. Piszą o 3 miesiącach..
2 tutaj zaskoczenie - nie stosuję nic poza tym suplementem, a odczułem zauważalną poprawę wyników na silowni, nieco spadł mi poziom tłuszczu, wzrosły nieco obwody oraz mieśnie wydają się bardziej pełne. Jestem tym bardzo zaskoczony, nie spodziewałem się że efekt będzie taki że naprawdę da się go odczuć. Jestem przekonany, że suplementacjia poprawila wyniki. Oczywiście nie są to jakieś spektakularne wzrostu ale wiem co mówiłe bo bawię się w ten sport grubo ponad 10 lat (mam 33l). Trudno porównywać to w skali, ale efekty porównałbym do lekkiej suplementacji - a tymczasem nie biorę nic.
3 lekko pozytywne odczycia

Wątpliwość
Z tego co się zorientowałem w temacie, wyciąg z palmy sabałowej dobrze jeżeli jest standaryzowany co do ilości kwasów tłuszczowych w danej tabletce (Olimp ma 45% - 1 kapsułka ma 160g czyli ekstraktu 72g), niestety w procerin nie mam takiej info - założyłem tylko, ponieważ firma jest dobra a specyfik bardzo drogi że nie dali jakiejś lipy i będzie przynajmniej ok 50% więc dawkę brałem 2 x 200g (tabs) = 400mg czyli założyłem że ok 200mg czystych kwasów z saw palmetto. PS. Na opakowaniu pisali 3 x 1 dzień - brałem mniej.

Czy ktoś ze specjalistów może się wypowiedzieć ile aktualnie powinno się brać saw palmetto? abstrah**ąc, od tego co sam brałem.

Na razie będę brał trochę leków więc kończę suplementację.


Zmieniony przez - Krzych.wpr w dniu 2016-08-23 18:05:04

Zmieniony przez - Krzych.wpr w dniu 2016-08-23 18:07:03
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
niestety problem z wieloma suplementami ziolowymi jest podobny - nie wiemy co siedzi w srodku jesli nie ma standaryzacji

tylko ona pozwala na powtarzalnosc dawki

dlatego tak wazne jest wybierac produkty z podana standaryzacja od pewnego producenta sprawdzajacego na wielu etapach swoje produkty

nie musze mowic ze mam na mysli Olimpa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 165 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1492
Dlatego też, zaznaczyłem na wstęnie że rozważam zakup Olimpu nex time. Co nie zmienia faktu, że jestem mile zaskoczony działaniem samej palmy.. Procerin jest naprawdę drogi i ma mega dobrą opinie więc zakładam że wyciąg tez nie jest jakiś lipny, tyle mogę zrobić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
zdaj prosze relacje po stosowaniu Prostatanu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 165 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1492
Przerzucam się na Prostatan, ma jednak jedną z lepszych cen. Jedno pytanie, czy ma w ogólę znaczenie pora łykania tego suplementy jak tez to czy jest to z posiłkiem czy na pusto?

Pozdrawiam,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
sadze ze dobry wyjsciem bedzie do/po posilku
zwlaszcza takim w ktorym byly tluszcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 165 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1492
Tak też brałem do tej pory "czystą palmę" zauważyłem, że na pusty żołądek czasami nieco odczuwałem dyskomfort i później brałem tylko z posiłkiem. dzięki za odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
na zdrowie :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przejscie ze stalej suplementacji kreatyna na cykl

Następny temat

Regeneracja stawów '' Sławomir Ambroziak''

WHEY premium