SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Propozycje kolacji by malinowa :-)

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 49314

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Polecam kilka sprawdzonych ,smacznych i zdrowych przepisow na kolacje
Zawieraja sporo bialka ,malo tluszczu i nie sa trudne w przygotowaniu
(wiec dobre dla Panow )

1.Twarozek z warzywami.




Chudy twarog, pol zielonego ogorka pokrojonwego z kosteczke,
pomidor,papryka czerwona, szczypiorek do tego sol i pieprz, wszystko wymerdac,na gore posypac oregano i bazylia,
w razie gdyby sie nie kleilo dodac chudego mleka i jeszcze raz wymerdac :)


2.Mozarella z pomidorami i bazylia
(Panowie zablysniecie na romantycznej kolacji we dwoje)




Mozarelle pkroic w plasteki przekladac pokrojonym o podobnej grubosci pomidorem.
Na sos 2-3 lyzki oliwy z oliwek z trzema zabkach czosnku (chyba ze ktos lubi wiecej;)
i dwoma lyzeczkami bazyli plus szczypta soli,zmiksowac w blenderze albo mocno wymieszac
widelcem wyciskajac czosnek. POmidora i mozarelle polewac wykonanym sosem i voila !
Jak ktos nie jest na redukcji to polecam podawac z grzaneczkami (Do dekoracji mozna
dodac oliwki)



3.Szybka salatka grecka.




Ogorka zielonego, cebule, pomidora, kapuste pekinska i oliwki,
kroimy wrzucamy do miseczki na gore wedlug uznania feta odtlusczona, lejemy troszke
oliwy z oliwek i octu winnego do smaku sol i pieprz i gotowe Warto do smaku dodac jeszcze
szczypte oregano.


4.Domowa pasta z tunczyka




Dla tych ktorzy znaja monotonie jadanej co wieczor tuny Pol chudego twarogu,
puszka tunczyka,ugotowane jajko (pokrojone w kosteczke), pol malej cebulki,szczypiorek
lyzka ketchupu i troszke chudego mleka do zaklejenia wszystkiego.(ja osobiscie dodaje do tego jesze lyzke sosi slodko ostrego tao tao mniam )Wszystko razem
ugniatamy na paste , gore pospujemy kilkoma oliwkami do smaku,
podajemy na lisciach salaty albo jak ktos moze na razowym chlebku :)


5.Serek wiejski.





Ten przepis chyba kazdy zna ale jest niesamowicie szybki i latwy w przygotowaniu
Serek wiejski przezucamy do miseczki dodajemy pol malej pokrojonej w drobna kosteczke
cebulki, pol pomidora takze pokrojonego w kostke, posypujemy szczypiorkiem, wiedug
uznania sol i pieprz


6.Salatka z tuna.





Paczuske rukoli (taka jak te z lidla;)) wrzucamy do miseczki, na to ukladamy rozdrobionego
tunczyka, pomidorki koktajlowe pokrojone na pol,jajko ugotowane pokrojone w kosteczke,
pol cebulki takze pokrojonej, oliwki na gore, polewamy oliwa, do smaku sol i pieprz.


7.Pomidory faszerowane jajkiem.




I ostatni z tych bardziej pracochlonnych przepisow. Jajko ugotowane na twardo, pol puszki
tunczyka, lyzka kaparow,lyzeczka majonezu,natka pietruszki i lyzka oliwy z oliwek,
Wszystko mieszany w jedna calosc. Z trzech pomidorow odcinamy "kapelusiki" , wydrazamy
srodek ktory ,mieszamy pozeniej z reszta farszu. Wyszykowane miseczki z pomidorow wypelniamy
wczesniej przygotowanym farszem posypujemy kilkoma kaparami do derkoracji.


Wysztkie przepisy wyprobowane , czesto przydaja sie na diecie, gdy juz mamy dosyc wcinania
suchego twarogu albo suchej puszki tunczyka ,Propozycje by Malinowka








Zmieniony przez - Malinowa w dniu 2009-01-31 10:50:08

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tunczyka wypróbuje dziś ,a tak przy okazji taka kobieta to skarb jak takie przysmaki serwuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 360 Napisanych postów 3449 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 56832
Jesteś pewna, że nie szukasz męża? :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
heheh jestem pewna

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 593 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 49296
sooql, powiem Twojej, że tak na forum piszesz zobaczymy czy taki mądry będziesz
Swoją drogą jakbym robił takie kolacje to zaraz byłby krzyk, że coś nabroiłem Leci sog

yamaha r6 2001

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 360 Napisanych postów 3449 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 56832
Moja się śmieje, że będzie mi kupować tylko parówki z aro .

PS. Odezwij się do mnie na gg, bo listę straciłem.

Zmieniony przez - sooql w dniu 2009-01-31 12:01:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 691 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7764
To drugie to popularna włoska 'Sałatka Caprese', jestem prawie uzależniony od niej
Wiele osób skrapia ją jeszcze octem balsamicznym...

"Nie dyskutuj z d****em: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Tłuszcze - Kompilacja --> http://www.sfd.pl/Tłuszcze_-_Kompilacja-t464716.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 223 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 544
Kobito, masz soga i wielkie dzięki za tyle pomysłów kolacyjnych....na bank wszystkie wypróbuję, wreszcie jakaś odmiana, bo mi się już pomysły pokończyły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2058 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 33403
w końcu jakieś konkretne przepisy

mozzarellę z pomidorami czasami robie, tylko moja nie jest nigdy taka elegancka jak ta z fotki

"These are the people who always know a guy who knew a guy, who took steroids and his head exploded."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
a no mozarella jest pycha cale szczescie jest tez wersja light, dzieki za pozytywne komentarze.

ps. fajnie ze wreszcie sie na sfd kobitki pojawily


edit: znalazlam wlasnie fajny przepis na ligt'owa salatke to podziee sie z wami





Mieszanka salat, oliwki zielone i czarne, seler (ten ze sloika juz pokrojony jest super ), sos jogurtowy
,chociaz szczerze mowiac dodalabym do tego zestawu kilka plasterkow wedzonego lososia...mniam !

Zmieniony przez - Malinowa w dniu 2009-02-01 00:23:51

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1142 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25547
sog za paste z tuny
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mega Omlet

Następny temat

Jajka faszerowane

Wiecej