SFD.pl Administracja i Moderatorzy

Dodaj odpowiedź

Propozycja: nowy dział "Gimnastyka, kalistenika, streetworkout".

Wysłana -
Witam, od dłuższego czasu nurtuje mnie myśl, dlaczego na sportowym forum dyskusyjnym (największym w Polsce) nie znalazło się miejsce na wyodrębnienie tak pięknej dyscypliny jaką jest gimnastyka, obecnie większość dyscyplin "siłowych" czerpie z niej garściami, mam tu na myśli ,bardzo popularny obecnie, crossfit, nie wspominając o kalistenice czy streetworkoucie, który wręcz się w niej zawiera. Zauważyłem, że wiele osób umieszcza swoje pytania i prośby odnośnie tej dyscypliny i jej pochodnych w dziale "Trening w domu", jednak czy nie lepiej byłoby, gdyby osoby mniej lub bardziej zaawansowane miały swój własny kącik na forum, w którym mogłyby bez problemu poddawać wątpliwości technikę wykonywania swoich ewolucji, planów treningowych czy też po prostu czerpać wiedzę od bardziej doświadczonych kolegów tudzież trenerów? Myślę, że tak skromny dział nie potrzebowałby więcej niż jednego moderatora przez co na pewno nie przybyłoby Wam pracy. Sam jestem instruktorem, a przede wszystkim pasjonatem gimnastyki i wszelkich jej pochodnych, pragnę popularyzować ten sport w Polsce, a raczej jego świadome uprawianie. Często otrzymuję w prywatnych wiadomościach pytanie o wskazówki na temat właśnie gimnastyki, warto byłoby je uporządkować w jednym miejscu i umożliwić dyskusję nie tylko pomiędzy dwoma osobami.


Zmieniony przez - Erni93 w dniu 2017-02-25 15:06:50
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Był swego czasu taki pomysł - na dział związany z 'streetworkoutem' i kalisteniką ale niestety przepadł.

Mamy na forum dział CF - http://www.sfd.pl/FitRage,_CROSSFIT_i_Dieta_PALEO-f432.html

W dziale TDZ - www.sfd.pl/trening , powstało sporo artykułów dotyczących kalisteniki http://www.sfd.pl/trening?search=dremor

Pomysł na dział padł z racji tego iż forum od kilku lat ma zwężaną stronę główną, wiele działów na przestrzeni lat funkcjonowało co raz słabiej , mniejsze zainteresowanie = mniejsza ilość zakładanych tematów i pisanych postów, stąd dwukrotnie następowało skrócenie strony głównej. Również z racji przejrzystości i prostoty nawigacji po niej.

Nic oczywiście z forum nie wyparowało, tylko najwyzej zostało połączone z innym działem (lub włączone w dany dział)
Niebawem czeka nas kolejna - zupełnie nowa odsłona forum , strony głównej , dlatego na tą chwilę na pewno czekamy na fakt jak dział IT w końcu zakończy pracę i wprowadzi nowy projekt.

Wracając do głownego tematu , nie widzę szans na to aby dział związany z w/w dyscyplinami miał szansę na to ,by funkcjonować samemu na forum. Nawet jak na poczatku będzie chętny aby taki dział prowadzić i napisze kilka/ kilkanaście artykułów (jak dremor w TDZ - link na początku posta) , to nie będzie w dziale ruchu , na tyle wysokiego aby w po chwili nie trzeba było działu zamykać / usuwać.

Gdyby było to aż tak mocno na forum popularne, mielibyśmy więcej zapytań tego typu , lub zakładanych tematów w innych działach , niestety tak nie jest. Biorać pod uwage iż wszystko zmierza do jeszcze większego zwężenia liczby działów w przyszłości po prostu nie ma argumentów za tym aby tworzyć tego typu osobny dział.

Można ewentualnie pomyślec - jeżeli jest więcej osób jak kolega wyżej i spróbować w którymś dziale treningowym założyć subforum związane z w/w dyscyplinami, ewentualnie jakby to wypaliło to po prostu zrobić wspólny dział związany z 'S-W' , kalisteniką , treningiem w domu, etc
Wysłana -
Subforum nie jest złym pomysłem, dzięki temu można by sprawdzić jakby to funkcjonowało i czy są osoby zainteresowane.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź