SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prolaktyna i Progesteron (art)

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 89143

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 2531 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15886
Podstawowe info
Prolaktyna jest Hormonem Pepydowym pozbawionym grupy wodorowęglanowej , wydzielanym przez przedni płat przysadki mózgowej utrzymujący działanie ciałka żółtego oraz zapoczątkowujący i podtrzymujący laktację. Należy do grupy hormonów tzw. gonadotropowych. Ma budowę podobna do HGH I HCG .Prolaktyna wytwarzana jest przez laktotrofy (drugi rodzaj komórek kwasochłonnych przysadki, oznaczany też określeniem e [epsilon], a u kobiet ciężarnych i karmiących y [eta]), które stanowią około 20% komórek przedniego płata przysadki mózgowej. Ich kształt jest graniasty i zawierają liczne, nieregularne ziarna o wymiarach od 400 do 700 nm. Właśnie z tych ziaren uwalniany jest hormon.
Rola w organizmie
Wydzielanie prolaktyny regulują hormony produkowane przez podwzgórze - prolaktostatyna(dopamina), która hamuje wydzielanie PRL, dzialanie pobudzające wykazuje prolaktoliberyna.
. Prolaktyna w nadmiarze blokuje FSH , LH ORAZ DOPAMINĘ (antagonista) ..
Powstaje ona głównie poprzez dodatnie sprzeżenie z progesteronów , wydziela się również przy nadmiarze endorfin i innych
Blokuje ona menstruacje u kobiet , jak i wytwarzanie testosteronu u meżczyzn . Powoduje u kobiet laktację , niezbedny w podtrzymaniu ciąży , u meżczyzn ginekomastię progesteronową . U mężczyzn jest ona uwalniana głównie przy stresie . Z kilku w/w powodów hormon ten jest wrogiem przedstawicieli sportów siłowych .Z tego powodu (jest to szczególnie wazne po cyklach nandrolonami czy silnym stresie) ważne jest stałe utrzymanie jej niskiego poziomu podczas tych cykli .
Co daje zmniejszenie produkcjii prolaktyny
Zmniejszenie Poziomu prolaktyny na cyklu ma 3 wazne zalety . Po pierwsze poziom testosteronu podczas PCT szybciej wraca do normy , po drugie jest znacznie mneijsze ryzyko ginekomastii progesteronowej , po trzecie stres jest mniejszy .
Co na jej zmniejszenie
Sa dwa główne sposoby zmniejszania "szkodliwosci prolaktyny" . Blokowanie jej wydzielania , oraz blokowania jej receptorów .
Blokowanie receptorów polega na tym ze receptory są zapychane substancja , która jednak nie odpala ich . NP.
Winstrol , jednak jest mało skuteczny , działa w podobny sposób jak nolvadex .
Leki wczesno poronne (Mifepristone) lepiej ich jednak nie ruszać .
Drugim Sposobem jest blokowanie jej wydzielania , polega ono na prostym mechanizmie podwyższania postlagatyn .
Leki które to powodują to :
Lewodopa - Niezwykle skuteczny sposób niestety lek trudno dostępny
Bromokryptyna - Najskuteczniejszy sposób zmniejszania prolaktyny , niestety sporo skutków ubocznych jest po tym (polecam art Kazama https://www.sfd.pl/temat176188/ )
Witamina B6 - Równie skuteczny sposób , 200 - 400 mg wystarczy , powyzej 600 mg w razie wystąpienia sumptomów ginekomastii progesteronowej .
Leki ziołowe na PMS - Leki ziołowe, które stosowane są w blokowaniu wydzelania prolaktyny to przetwory dwu roślin: niepokalanka mnisiego (Vitex agnus castus) i karbieńca europejskiego (Lycopus europeus).
), również obniża prolaktyne , chociaż niewiadomo dokładnie jak skutecznie . (art Siemacha https://www.sfd.pl/temat185719/  )
Glikokortykosteroidy - Skuteczne , niestety dziłają katabolicznie .
Apomorfiny i niektóre nakotyki podwyższające poziom dopaminy np. metaamfetamina , są bardzo skuteczne , niestety są niezwykle szkodliwe dla organizmu oraz działają krótko
Co podwyższa jej poziom
Niestety są leki które ją stymulują oto one : wazoaktywny pepyd jelitowy , endorfiny , kompleks białkowy histydyna-izoleucyna oraz progesterony (ich pochodne) , istnieje też czynnik hamujacy wydzielanie prolaktyny . Leki które stymulują prolaktynę to Fenotiazydy , Trójcykliczne leki przeciwdepresyjne , Butyrofenony (haloperidol) , Benzamidy (metoklopramid, sulpiryd) , Rezerpina , alfa-metyldopa , nandronole , Pochodne progesteronu
7
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 421
Mam pytanie - może będziecie umieli mi pomóc.
Od matury walczę z nadmiarem prolaktyny, który okazał się powiązany z mikrogruczolakiem. Non stop jestem na tabletkach, ostatnio zmieniałam z bromergonu na norprolac. W maju robię badania wątroby, żeby sprawdzić, jak się trzyma.

Męczy mnie to cholernie, bo kurcze ile można... Szukam już na własną rękę jakiegoś innego sposobu lub wspomagania obniżania prolaktyny. Wyczytałam, że pomocna okazuje się GABA, histamina i dopamina. Pytanie, co z tym fantem dalej?
Zastanawiałam się nad wprowadzeniem GABA, ale przyznam szczerze, że niewiele na ten temat wiem, poza tym, co wyczytałam dzisiaj - że wspomaga układ nerwowy, pomocna przy budowie masy, spalaniu tkanki tłuszczowej (w te dwa jakoś nie chce mi się wierzyć).

Myślicie, że to by coś pomogło, czy tylko zaszkodziło?

Powoli a do celu - pośpiech to zły doradca

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
micen ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3707 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 35513
Bardzo ładnie.
3

Formę buduję dzięki:
http://www.esuple.pl/

Moderator w Dziale Doping...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 2531 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15886
Nom wiem
Chłopaki dawać mi sogi tylko 5ciu mi brakuje do znawcy
7
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6263 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38431
masz soga

hihihi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 2531 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15886
Oki dodałem ankiete , który środek na zbicie Prolaktyny jest najlepszy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 3951 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62148
a masz.
jak już wymieniłeś winsa to jescze_> inne pochodne dht_> prov/master/primo
a jednak tylko duchowy pozostaje
o chyba wszedł.
Zmieniony przez - thatman w dniu 2005-07-02 11:27:42

Zmieniony przez - thatman w dniu 2005-07-02 11:28:49

wczorajdziś*(LOUD)*jutropojutrze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1456 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5033
Oćjeń charaszo
Sog, ale duchowy.
Wcisnął bym swoje małe zniamy, ale ogólnie jest ok.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 2531 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15886
Ano dobre sprostowanie That
Dlatego andractim tez lekko zmniejsza gino progesteronowe
edit : Thatman a Oxandrolon dałby rady czy nie ?
a co to jeszcze avataru mi nie zmieniło , przecież go w czwartek wsadzałem
MHM


Zmieniony przez - Krzabr w dniu 2005-07-02 11:46:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 3951 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62148
nene oxa net.
można by dodać halo i raczej mimo powiązań odpada m1t.
2

wczorajdziś*(LOUD)*jutropojutrze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3115 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21300
sog
1

to be a masterpiece ...
sweet&hot honey honey

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 2531 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15886
Mimo wszystko Primka i oxa to leki prawie na wszystko
TYlko 2 sogi .............
Niech Kazam i Uriel się wypowiedzą
Napewno by chcieli by prolaktyny nie było , wtedy cały czas by mieli fazę, dzieki dopaminie ....

Zmieniony przez - Krzabr w dniu 2005-07-02 12:51:17
3
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Do znawców

Następny temat

dziwne side

WHEY premium