SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Projekt Progres ,czyli :Trener Marek Wojciechowski i Rafał-robią wynik w podnoszeniu ciężarów

temat działu:

Aktualności - Kulturystyka i Fitness

Ilość wyświetleń tematu: 8433

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728658
Lato ,to okazja dla kulturystów i trenujących na siłowni do spróbowania swoich sił w troche innych sportach.

Jedną z takich dyscyplin jest podnoszenie ciężarów.

Laikom może się wydawać,że to właściwie to samo co trening na siłowni,bo jest sztanga.:)

Ale gdy się probuje zrobić to ,co z dziecinna łatwością robią ciężarowcy-czyli próby w dwuboju olimpijskim-rwanie i podrzut-okazuje się,że jest to bardzo trudne z wielu względów.


Przed wszystkim zaraz zauważymy,jacy jesteśmy pościągani,brak pełnych zakresów ruchu w stawach,koordynacji pracy mieśni i oczywiście techniki.



Rafał- z przekonaniem trenujący trójbój siłowy i amatorsko zupełnie podnoszenie ciężarów ,chętnie spokrzystał z okazji potrenowania pod okiem Marka Wojciechowskiego,trenera podnoszenia ciezarów i wychowawcy wielu świetnych zawodników.




Latem jest mały okres roztrenowania w tej dyscyplinie-stąd też czas na takie program i takie przedsięwzięcie.

W treningu będą nam towarzyszyć utytułowani ciężarowcy: 17 letni bracia Dach-Mikołaj i Kacper.









Zobaczymy przy okazji jak się zmienili od ostatniego programu z 2015 roku.








Konkretne info :

Termin

15 lipiec 2017,godzina 11:00

Miejsce : siłownia Płomień Opalenica-Poznańska 37,Opalenica(w szkole podstawowej)














Zmieniony przez - masti w dniu 2017-07-09 07:15:34
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 34 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17278
Ja tu widzę dużo pracy jeszcze ale cieszę się z tego, że spojrzenie profesjonalisty i uwagi powodują, że wykonuję prace ewidentnie w dobrym kierunku a nie błądzę w domysłach:)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728658
Zainteresowani udziałem w treningu ciężarowców,chcący skorzystać z wyjątkowej okazji potrenowania z mistrzmi Polski i z ich trenerem.:

jak zwykle-krótkie infoo sobie i aktualne zdjęcie.
Czasu bardzo mało-ale jak to się mówi-dla chcącego nic trudnego :)


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 34 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17278
No to jak mnie wywołano:)

Rafał:)

Na co dzień zajmuję się pojedynkowaniem z cukrzycą typu 2 u podopiecznych (nie tylko) bo swoją wdeptałem w ziemię:)

Poza zawodowymi sprawami pasjonuję się piłka ręczną i sportami siłowymi (piłka ręczna poszła już w odstawkę bo planuję pozostać z własnymi kolanami do końca życia ;) )

Co do sportów siłowych i budowy sylwetki: mam prawie 10 letnie doświadczenie/ staż z czego co najmniej połowa wyrzucona do śmieci przez błędy ale to cena nauki więc nie żałuję :)
Jestem trochę obok tego całego fitness mainstreamu i metodologia, której używam do rozwoju jest dzisiaj chyba coraz częściej pomijana z racji pędu do szybkich efektów. Uważam, że podnoszenie ciężarów a dokładniej motoryka i mobilność, która jest potrzebna przy tym sporcie jest podstawa sportów sylwetkowych czy nawet amatorskiego budowania mięśni. Jak już wspomniałem zawodowo życie i moja choroba poprowadziły mnie tak że zajmuję się żywieniem ale tez prowadzę treningi. Często z podopiecznymi, którzy są na etapie "mam staż ale nie ma przysiadu a przy martwym bolą plecy. Do tego na drążku podciągam się pół raza ;)" Tak więc moje podejście do tego jak trenować sięga na pewno lat 80tych i raczej nie ulegam trendom zaczynającym się od "najnowsze badania szwedzkich naukowców mówią że:...." :)

Jestem przekonany, że przygoda z profesjonalistami w zakresie podnoszenia ciężarów to dostęp do tajemnej wiedzy, której raczej na co dzień w siłowni nie zobaczymy:) a że choroby kręgosłupów zaczęły się od momentu kiedy wynaleziono kibel i krzesło to staram się przeciwdziałać jak tylko potrafię :)

Co do moich wyników to właściwie nie bardzo wiem jakie mam rekordy bo na max max nigdy nie szedłem ale:
Przysiad front rack: 120kg
Przysiad as to the grass: 150kg
Martwy ciąg tradycyjny: 180kg
Zarzut z podsiadu (chyba): 80kg
Podrzut olimpijski (o ile tak można nazwać mój podrzut): 70kg
Rwanie: nie wiem bo brakuje trochę zakresów i nie chciałem bez pomocy profesjonalnej ryzykować
Podciąganie na drążku: nie wiem ale myślę że pewnie 30 jest osiągalne
Muscle up: już umiem
pompki na poręczach: 6 x ja +60kg

Reszta ma znaczenie drugorzędne:)



Zmieniony przez - shogooon w dniu 2017-07-10 17:25:07

Zmieniony przez - shogooon w dniu 2017-07-10 17:25:24
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728658
Mikołaj Dach właśnie próbował pobić rekord Polski w podrzucie na Olimpiadzie Młodzieży w Siedlcach.

Zdobył tam srebrny medal













...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728658
Zawody leca w tej chwili na żywo






Zaraz startuje jego brat Kacper Dach w kategorii do 62 kg

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728658
Po Olimpiadzie Młodzieży w podnoszeniu ciężarów tak o starcie swoich podopiecznych napisał ich trener Marek Wojciechowski :


3 medale dla Promienia Opalenicy podczas Ogolnopolskiej Olimpiady Mlodziezy 2017r Sieldce, zloto dla Martyna Komorowska w kat. +90kg, do konca o jak najlepsze wyniki walczyli bracia Dach - Mikołaj Dach tym razem ze srebrem w kat .56kg natomiast Kacper Dach brazowy medal w kat.62kg Kapcer atakowal 130kg w podrzucie ktore dawaloby zloto jednak ten ciezar jeszcze nie byl w jego zasiegu Mikolaj atakowal 125kg w podrzucie atak na rekord polski zabraklo troche sily przy wybiciu sztangi nad glowe aby ten ciezar moglby byc zaliczony





Ciekawe co powie o umiejętnościach Rafała?


Dowiemy się już w ta sobotę :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728658
Dla przypomnienia i na rozgrzewke przed sobotą -jeden z odcinków dotyczących podnoszenia cieżarów z Pawłem Najdkiem-olimpijczykiem i posiadaczem kilkunastoletniego rekordu Polski w podrzucie-250 kg.
Do dziś nikt tego jeszcze nie dał rady poprawić.

Jest też Marek Wojciechowski ,strongmen oraz kulturysta




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728658
Już dziś,za 3 godziny Rafał zrobi trening podnoszenia ciężarów z mistrzami Polski i pod okiem ich trenera Marka Wojciechowskiego.

Zobaczymy ,jak wypadnie i co zaleci trener.

Warto w okresie letnim samemu też popróbować innego rodzaju treningu siłowego ,niż się najczęściej wykonuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 34 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17278
Zaliczone:) Jestem mega zadowolony i wiem nad czym pracować:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728658
Bardzo fajny trening,i unikalne informacje na pewno Rafała skierowały na drogę ku większym ciężarom.

Filmy w trakcie zgrywania,zdjęcia powoli też już wchodzą.






...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728658
Trochę zdjęć z treningu trwającego ok 2 godzin













Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

RELACJA GRAND PRIX POLSKI W KiF 2017 oraz DEBIUTY 2017 SUMMER EDITION, Warszawa

Następny temat

Warsztaty dla młodzieży

WHEY premium