SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prohormony =koks

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6218

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 858 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6210
Temat ten nurtuje mnie od duzszego czasu-pytanie brzmi mianowicie tak
Czy Prohormony zazywane w dawkach dajacych efekty porównywalne do tych uzyskiwanych na koksie (małe dawki) sa mniej szkodliwe dla organizmu i daja mniej skutków ubocznych ?
Czy uzasadniony jest ten znak równosci?

marcopolo

Zmieniony przez - marcopolo w dniu 2002-05-20 09:17:44

marcopolo

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1325 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3978
A ja tam bym spróbował,ale są za drogie i nie wiem ile trzeba wziąć,żeby zadziałało,ja ka firma i czy warto?!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2141 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18809
Sorry Marcopolo, ze nie odpowiem na twoje pytanie, ale co rozumiesz pod hasłem "w dawkach dajacych efekty ". Zastanawia mnie od pewnego czasu bo własnie doszedłem do 900 mg 4-AD i 450 mg nor-4-AD i zastanawiam sie czy mozna by jeszcze powiekszyć te dawki czy raczej sobie dac spokoj bo nic to nie da???

REDRUM it's my not recommended behavior
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To temat dość kłopotliwy i z medycznego i prawnego punktu widzenia. Ponieważ - ktoś dopuścił te środki (za "namową" lobby ich producentów i luk w prawie, wykorzystanych sprawnie przez biegłych amarykańskich prawników)do obrotu. Możnaby więc domniemywać, że skoro środki te - czyli prohormony nie zostały zarejestrowane przez FDA jako steroidy anaboliczne na tzw. The Merck Index a jako suplementy żywnościowe (a więc jako nieszkodliwe dla zdrowia), to faktycznie są one bez względu na dawkę i rodzaj bezpieczne, nieszkodliwe i przynoszące pozytywne efekty w postaci przyrostu beztłuszczowej masy mięśniowej. Nic bardziej mylnego. Prohormony, to nic innego jak sprytnie zalegalizowane "steroidy anaboliczne" mające zarówno pozytywne jak i negatywne oddziaływanie na ludzki organizm. I tak w USA lobby producentów prohormonów walczy usilnie o to by środki te można było kupić wszędzie (włącznie ze sklepami ze zdrową żywnością - o zgrozo !!!) druga zaś grupa rozsądnych ludzi, by bądź je całkowicie zdelegalizować (np. prof. Charles Yesalis) bądź poddać choć minimalnemu rygorowi dystrybucji - dla ludzi zdrowych, po badaniach lekarskich, powyżej 21 roku życia, itd. {I tak byłoby chyba najrozsądniej}.
Medycznie jak już wspomniałem środki te w istocie rzeczy nie różnią się niczym innym od poczciwych i dostępnych na rynku steroidów anabolicznych. W większości są to natomiast środki jeszcze bardziej niebezpieczne, bo dopuszczone do obrotu bez wieloletnich testów medycznych jakimi są obarczone materiały medyczne a przez to o niewiadomych bądź do końca niepoznanych mechanizmach działania i efektach ubocznych. I tak nawet archiwalny już testosteron jest o tyle bezpieczny, że wiemy dokładnie co może nas po nim czekać. Znamy jego efekty uboczne i potrafimy im czasem zapobiegać. Produkuje się go w sterylnych warunkach. Daje nam to więc względny komfort tego co stosujemy. A prohormony ? Robione często przez firmy X i Y, o których nikt na świecie nie słyszał, w piwnicy i wolnej chwili po obiedzie przez domorosłego chemika i wyrzuconego ze studiów za popalanie maryśki farmaceutę... Przecież to już nie śmiech, to groza. A ludzie się tym bez opamiętania faszerują. Czy nikt nie uświadomił sobie, czemu tak duże dawki prohormonów są zalecane przez ich producentów ? A są to dawki nie rzadko po 100, 200 czy 500 mg dziennnie drogą doustną. Bo są to środki słabe w działaniu efektywnym i do osiągnięcia tego co daje np. 5 mg metandienonu potrzebują 100-krotnie większej dawki. Tyle tylko, że te 100 razy więcej substancji czynnej trzeba też "obrobić" w wątrobie. No i wątroba nie raz musi bardziej dostać w kość od takiego cudownego i rzekomo nieszkodliwego prohormonu niż od aptecznych steroidów.
To byłoby chyba tyle "kalumni" jakie rzuciłem na prohormony. A teraz coś optymistyczniejszego. Istnieją pewne firmy produkujące te środki, które wytwarzają naprawdę dobry towar. Dość bezpieczny i dość efektywny. Posiadający testy kliniczne i duży margines bezpieczeństwa jak i zadowolenia z ich stosowania. Radzę więc kupować prohormony ze znanych i dużych firm, zwłaszcza te najnowszej generacji - oszczędzające wątrobę bo mające ten sam sposób działania i wchłaniania co np. mepitiostanolon czy undekanian nandrolonu. Aby nie posądzić mnie o kryptoreklamę, nie podam ani nazwy środków ani producentów...

Pozdrawiam

Ed
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 858 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6210
Moje zdanie , wynikające zreszta z logicznego punktu widzenia jest takie:
jezeli prohormon dziala -daje widoczne efekty w postaci przyrostu masy ciala , wzrostu sily oraz tempa regeneracji organizmu to poziom hormonów naszego organizmu jest znacznie podwyzszony co ma wplyw na -prostate, lysienie , ginekomastie itd.( sa dodane pewne subst.hamujace te efekty -ale fakt jest faktem).


marcopolo

marcopolo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 858 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6210
Dzieki Ed -tak wlasnie myslałem -fajnie ze Ty o tym powiedziales bo jestes autorytetem.

marcopolo

marcopolo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 858 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6210
Ciekawi mnie fakt ze taki - ciekawy skadinad temat nikogo nie zainteresowal -czyzby ludzie bali sie prawdy??????

marcopolo

marcopolo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zdecydowanie zgadzam się z Edem. Nic dodać nic ująć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hmmm to przekonalo mnie,ze niebede wydawal krocie na cos co jest niezdrowe i malo(mniej) skuteczne od saa.jak walnac to od razu z grubej rury
ale i tak ten temat to za dwa lata bedzie aktualny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
Nie planuje cyklu prohormonalnego ( moze TT kiedys ) ale uwazam Ed, ze dobrze by bylo gdybys podal nazwy preparatow, ktore uwazasz za najmniej szkodliwe. Skad przecietny zjadacz chleba ma wiedziec, co wybrac....

Pozdrawiam
M.
3MIASTO GORA!
BJJ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
raczej nie na preparaty się patrzy a na nazwe firmy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
to moze tak : nazwy konkretnych preparatow, konkretnych firm :)

Pozdrawiam
M.
3MIASTO GORA!
BJJ
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DECA+SUSTANON+META(POLSKA)

Następny temat

DYQ HELP:trzeba by cos dowalic ;]]]

Wiecej