SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Program komputerowy do treningu Aerobicznej Szóstki Weidera

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 65848

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez apokalipsa z działu Trening dla zaawansowanych.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1553
Witam wszystkich walczących o "stalowe", dobrze wyrzeźbione mięśnie brzucha. Sami doskonale wicie, ile trzeba włożyć wysiłku w skuteczny trening. Mówiąc skuteczny mam na myśli trening opracowany przez specjalistę, systematyczny i męczący, a co Najważniejsze taki, którego widać efekty. Wielu uważa, że pod tą definicję podchodzi znany zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha: Aerobiczna szóstka Weidera. Niestety nie jest on łatwy. Ten trening jak i inne wymaga czasu i chęci, czego dać nie mogę.
Specyfika treningu wymaga jednak wykonania określonej liczby powtórzeń każdego dnia oraz dbania o odpowiedni czas trwania powtórzeń jak (3 s.) i całego treningu(<25 min.). Wymogi te mogą być nieco kłopotliwe. Sądzę, że trudno wam było liczyć powtórzenia, mierzyć czas trwania powtórzenia (na przykład za pomocą tyknięć zegara), a także dbać o prawidłową technikę. Za to komputer liczyć potrafi naprawdę dobrze i robi to z zegarmistrzowską precyzją. Maszyna może nas zatem wyręczyć w dwóch pierwszych zadaniach. Dzięki temu skupiamy się na najważniejszym, a mianowicie technice.
Napisałem ostatnio program czyniący z komputera osobistego trenera, który od początku do końca towarzyszy nam w treningu zajmując się tą czarną robotą. Mój program jest bardzo rozbudowany, pod gusta wymagających. Ma w pamięci standardowy plan ćwiczeń na poszczególne dni oraz zaprogramowaną 3 s długość powtórzenia. Użytkownikowi w zasadzie nie pozostaje nic innego do zrobienia jak podać dzień treningowy i nacisnąć przycisk Start. Pod warunkiem oczywiście, że akceptuje ustawienia domyślne. Zanim rozpocznie się właściwy trening program daje nam czas na ułożenie się na podłodze (standardowo 4 s.). Dopiero potem zaczyna liczyć powtórzenia nadając odpowiednie tempo. Przez cały czas widzimy na jakim etapie treningu jesteśmy (wyświetlana jest bieżąca seria, ćwiczenia, powtórzenie oraz ilość powtórzeń w serii), a także przedstawiony jest opis ćwiczenia i obrazek osoby prawidłowo wykonującej ćwiczenie. Oprócz tego informowani jesteśmy też dźwiękowo przykładowo: na początku powtórzenia. Dźwięki przypisane są do następujących zdarzeń: początek ćwiczenia, podczas ćwiczenia, koniec ćwiczenia, zmiana ćwiczenia, nowa seria. Nie ma ograniczeń co do dźwięków z programu: można wybrać własne i ustawić im żądaną głośność, a niektóre z nich wyłączyć. Po zakończonym treningu odpoczywając możemy przejrzeć logi przebytych treningów (przycisk Pokaż -> Logi z przebytych). Będziemy się orientowali, kiedy dokładnie decydowaliśmy się trening, jak długo on trwał, a także ile powtórzeń wykonaliśmy. Program ładnie wszystko zlicza i wyświetla przejrzyste podsumowanie dla każdego dnia.
"Mój trener" (tak nazwałem swój program) jest programem Javowym, co implikuje jego wieloplatwormowość. Zadziała pod Windowsem, Linuxem, czy prawdopodobnie pod Solarisem. Do uruchomienia jednak potrzebuje maszyny wirtualnej pod konkretny system operacyjny. Maszynę znajdziemy w pakiecie JRE (dokładniej potrzebować będziemy JRE w wersji co najmniej 1.6.0_01). Jeśli dawno nie instalowaliśmy Javy albo nie jesteśmy pewni, co do posiadanej wersji najlepiej sobie ściągnąć najnowszą wersję ze strony SUNa:
Link: http://www.java.com/en/download/manual.jsp
Po instalacji Javy wystarczy program już tylko ściągnąć do wybranego folderu i uruchomić. Program umieściłem w 3 podanych niżej lokalizacjach. Zapraszam do ściągania :).
http://a6w-download.yoyo.pl/Moj_trener_A6W.jar
http://moj-trener-a6w.ovh.org/Moj_trener_A6W.jar
http://www.oxedion.com/index.php/download/dd4b1b3148347f60243141be80be89f0
Program nie zawiera umyślnie zaimplementowanych złośliwych procedur. Na dowód tego udostępniam również źródła:
http://a6w-download.yoyo.pl/Moj_trener_A6W_src.rar
Ludzie trochę piszący w Javie mogą go przejrzeć, skompilować i potwierdzić moje zapewnienia. Daje im też wolną rękę co do modyfikacji. Możecie wprowadzać własne ulepszenia, upiększać program. Oczywiście nie wolno ruszać informacji o autorze :). Istnieje też strona projektu z podstawowymi informacjami o programie. Zachęcam do podawania odnośników do działu download znajomym: http://moj-trener-a6w.ovh.org/download.html.
Ponieważ na razie jest to wersja beta wszystkich zainteresowanych proszę o wyrozumiałe testowanie, zgłaszanie swoich uwag i propozycji. Jak czas pozwoli (ale co najmniej za 2 tygodnie) postaram się wprowadzić zaproponowane zmiany, a teraz życzę owocnych treningów z moim programem. Powodzenia!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 537 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68988
Ja nie mam problemu z liczeniem ani ilosci powtorzen ani serii.Uwazam wogole taki program za zbedny ale jak juz jest to moze komus sie przyda :)

Niech nas nienawidza tak mocno , jak sie nas lękają.
Kaligula

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 517 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10269
a mi się przyda dzięki.

---"kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem"---

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bardzo dobre! zamiast liczyć można się w pełni skupić na ćwiczeniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1519 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12344
Bardzo przydatny program. Mi bardzo się przydaje, bo wszystkie ćwiczenia są wykonywane w jednakowym tempie. Po wczorajszym treningu z tym programem dużo bardziej czułem brzuch niż normalnie (większe przerwy, itd.) Dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 263 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6903
przyda się łap sogacza :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1484 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15444
Hej ściągnąłem programik,mam Javę ale nie wiem jak go uruchomić.

Breaking My relationship with time&space
Z Crohnem da się żyć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 479 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9688
jak masz javę to za pomocą jej otwórz ten pliczek co ściągnąłeś...Nic trudnego, pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1484 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15444
javę pod firefoxem miałem,ale trza było ściągnąć całą.Tak czy siak działa już

Breaking My relationship with time&space
Z Crohnem da się żyć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 128 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8002
Bardzo fajny programik, przyda się. Pozdrawiam serdecznie autora programu, niewielu ludziom w dzisiejszych czsach chce się coś zrobić dla innych i to jeszcze za darmo

Dum pugnas, victor es.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5271
Bardzo przydatny program!
dzięki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początek wielkiej przygody...

Następny temat

Poprawcie mój plan

WHEY premium