SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Program Rippetoe...chcesz być wielki???

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 32550

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 470 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6629
Jest to program treningowy polecany miedzy innymi przez Pana Radka Słodkiewicza... nie jest to trening na poprawę szczegółów np na lepsze bicepsy, barki itd tylko po prostu trening na bycie duzym! wg mnie bardzo ciekawy trening, który poprzez ruchy tylko wielostawowe angażuje wszystkie grupy miesniowe, jeśli ktoś chce dbac o dobra sylwetke, te ćwiczenia nie wystarcza, jesli jednak ktoś chce wrzucic parę kilo na pewno ten trening jest dla niego! Jednak żeby działał NIE MOŻNA wykonywać żadnych dodatkowych ćwiczeń! ten program wymusza ogólny przyrost masy, potem warto wejść na normalny kulturystyczny trening i zadbac o ćwiczenia izolowane i skupić się na poszczególnych miesniach w sposób bardziej wyizolowany...jest to ciekawy program treningowy bazujący na zasadach czysto siłowych/trójbojowych. Kolesie robia na nim po 10kg wagi w cyklach masowych(podobno na czysto!) najbardziej polecany jest dla typowych hardgainerów.

trenuje się 3 razy w tygodniu, są dwa treningi które robi sie naprzemiennie czyli np w pon -trening nr 1, sroda-nr 2, piatek nr 1 i od następnego tygodnia zaczynacie od treningu nr2.
Trening nr1:

wszystkie opisane serie to serie na maks cięzarach, kazde ćwiczenie musci poprzedzać 2-4serie rozgrzewkowe

przysiady 3serie x5 powt
wyciskanie na poziomej ławce 3x5
martwy ciag 1x5
pompki na poreczach z obciazeniem 2x8 to ćwiczenie nie musi być wykonywane, jednak jesli ktoś boi sie o brak stymulacji bezpośredniej tricepsów moze je dołączyć

trening nr2:
przysiady 3x5
wyciskanie sztangi z klatki stojac 3x5
wiosłowanie sztangą w opadzie 3x5
podciaganie na drażku podchwytem 2x8 to ćwiczenie nie musi być wykonywane, jednak jesli ktoś boi sie o brak stymulacji bezpośredniej bicepsów moze je dołączyć

we wszystkich seriach roboczych uzywa się tego samego obciazenia, które zwieksza się co tydzień o 2,5%. jeśli czujecie że mozecie zwiększyć bardziej-nie róbcie tego-wazna jest powolna adaptacja organizmu do wiekszych obciążeń, to zapewni wieksze i dłużej trwajace postepy


Uwaga!!! jeśli to twoja pierwsza przygoda z siłownią to zacznij od Act lub lekkiego fbw bo to nie trening dla ciebie!!!
Po za tym żadny trening nie przyniesie efektów jeśli nie zadbacie o odpowiednio zbilansowaną diete...

źródło i opis ćwiczeń: http://www.bodybuilding.com/fun/wotw52.htm

http://r8.bloodwars.interia.pl/r.php?r=23409  <---fajna gierka przez przeglądarke

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2309
s340

ROZGRZEWKA

Przysiady
1. gryf x 2 x 5
2. 40% x 1 x 5
3. 60% x 1 x 3
4. 80% x 1 x 2
5. 100% x 3 x 5




czyli rozgrzewka to punkt od 1 do 4 a serie właściwe to te trzy serie z punktu piątego? Przecież to się idzie zakatować sumarycznie muszę wykonać 8 serii przysiadu.

Zmieniony przez - mellow w dniu 2012-02-22 15:37:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 347 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22171
Uwaga!!! jeśli to twoja pierwsza przygoda z siłownią to zacznij od Act lub lekkiego fbw bo to nie trening dla ciebie!!!
Po za tym żadny trening nie przyniesie efektów jeśli nie zadbacie o odpowiednio zbilansowaną diete...


Niby dlaczefo? ten trening jest równiez dla poczatkujących bez żadnego stażu na siłowni.


e wszystkich seriach roboczych uzywa się tego samego obciazenia, które zwieksza się co tydzień o 2,5%

Nie co tydzień, tylko co trening dodajemy obciazenia.


W ogole jak cos przepisujesz z neta to rób to dokładnie , bo wtym momencie zrobiłes z tego programu zupełnie co innego.
To , ze obciazenia dodajemy co trening jest bardzo wazne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 265 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1625
proste i zapewne skuteczne...

Mark Rippetoe, Glenn Pendlay to jest szkola Billa Starra, wiec wszystkie ich programy beda oparte na przysiadach i innych cwiczeniach zlozonych. Bylo tez cos takiego:

A:
przysiad
wl
wioslo

B:
przysiad
wycisk na barki
mc

mozna dodac cos na brzuch i lapy. uzupelnilem troche temat

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 470 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6629
"Niby dlaczefo? ten trening jest równiez dla poczatkujących bez żadnego stażu na siłowni."
są tu same ciężkie złożone ćwiczenia z dużym obciązeniem, więc trzeba przyzwyczaić mięsnie przed takim wysiłkiem fizycznym żeby zapobiec ryzyku kontuzjii...

"Nie co tydzień, tylko co trening dodajemy obciazenia."
charakterystyką tego treningu jest to ze dodajemy 2,5% obciążenia co tydzień, nawet kiedy czujemy się na siłach dodawać co trening...chodzi tu o powolna adaptacje do obciążeń

"W ogole jak cos przepisujesz z neta to rób to dokładnie , bo wtym momencie zrobiłes z tego programu zupełnie co innego.
To , ze obciazenia dodajemy co trening jest bardzo wazne."
tak ten trening rozpisał pan Radek Słodkiewicz, ale ty oczywiście jesteś mądrzejszy i bardziej doświadczony prawda?? ... jest wiele podobnych treningów tak jak napisał buckshot, ten w załozeniu ma być taki jaki jest rozpisany jak jest, a nie dokładną kopią sciągniętą z neta...



Zmieniony przez - emes7 w dniu 2008-11-06 17:39:53

http://r8.bloodwars.interia.pl/r.php?r=23409  <---fajna gierka przez przeglądarke

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
emes7


DrSTRONG ma racje


Co do tego ze najpierw ACT pozniej cos takiego, nie zgodze sie również, pierwszy plan który tutaj podałeś jest właśnie stworzony dla poczatkującego bez żadnego stażu



ps. miałem nawet ostatnio chęć napisać art na temat Starting Strength, żeby dać nową 3 ogólną opcje (ACT/Weiderowskie ACT/Starting Strength) dla początkującego, i może za jakiś czas coś sie nawet napisze jak czas bedzie.

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 470 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6629
"DrSTRONG ma racje"
w czym??

"Co do tego ze najpierw ACT pozniej cos takiego, nie zgodze sie również, pierwszy plan który tutaj podałeś jest właśnie stworzony dla poczatkującego bez żadnego stażu"
tym planem mogą ćwiczyć nawet zaawansowani....choć racja w tym że jest to plan dla początkujących, dlatego dałem w tym dziale...jednak osobiście uważam ze ktoś kto nigdy w zyciu sztangi nie trzymał i nie ma pojecia o technice wykonywania ćwiczeń nie powinien od razu robic przysiady i martwe ciągi z ogromnym ciężarem a duże cięzary to w tym treningu podstawa....
to program układany na podstawie starting strenght( http://www.startingstrength.net/workouts/ ), ale nie jego dokładna kopia i tak tu np.obciązenia dodajemy co tydzień a nie co trening itd. tak jak jest ułozony program tak należy go wykonywać, jest natomiast wiele podobnych programów więc jeśli komuś ten nie odpowiada może znaleźć sobie inny np.typowy starting strenght...

http://r8.bloodwars.interia.pl/r.php?r=23409  <---fajna gierka przez przeglądarke

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
jednak osobiście uważam ze ktoś kto nigdy w zyciu sztangi nie trzymał i nie ma pojecia o technice wykonywania ćwiczeń nie powinien od razu robic przysiady i martwe ciągi z ogromnym ciężarem a duże cięzary to w tym treningu podstawa....

g**** prawda.

"DrSTRONG ma racje"
w czym??


w tym co napisał.

Nie mam czasu żeby z toba dyskutować,żeby sie rozpisywać na ten temat, przepisałeś plan,i dodałeś od siebie stereotypy z forum, w tym kupa błedów ktore pokazal DrSTRONG.

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 470 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6629
"...Ciekawy program treningowy bazujący na zasadach czysto siłowych/trójbojowych. Kolesie robia na nim po 10kg wagi w cyklach masowych(podobno na czysto!) najbardziej polecany jest dla typowych hardgainerów.
trenuje się 3 razy w tygodniu, są dwa treningi które robi sie naprzemiennie czyli np w pon -trening nr 1, sroda-nr 2, piatek nr 1 i od następnego tygodnia zaczynacie od treningu nr2.

Trening nr1:

wszystkie opisane serie to serie na maks cięzarach, kazde ćwiczenie musci poprzedzać 2-4serie rozgrzewkowe

przysiady 3serie x5 powt
wyciskanie na poziomej ławce 3x5
martwy ciag 1x5
pompki na poreczach z obciazeniem 2x8 to ćwiczenie nie musi być wykonywane, jednak jesli ktoś boi sie o brak stymulacji bezpośredniej tricepsów moze je dołączyć

trening nr2:
przysiady 3x5
wyciskanie sztangi z klatki stojac 3x5
wiosłowanie sztangą w opadzie 3x5
podciaganie na drażku podchwytem 2x8 to ćwiczenie nie musi być wykonywane, jednak jesli ktoś boi sie o brak stymulacji bezpośredniej bicepsów moze je dołączyć

we wszystkich seriach roboczych uzywa się tego samego obciazenia, które zwieksza się co tydzień o 2,5%. jeśli czujecie że mozecie zwiększyć bardziej-nie róbcie tego-wazna jest powolna adaptacja organizmu do wiekszych obciążeń, to zapewni wieksze i dłużej trwajace postepy.."
"...tu własnie o to chodzi zeby nie wczuwac się za bardzo w małe grupy miesniowe, nie robic izolowanych ćwiczeń itd, nie jest to trening na poprawę szczegółów np na lepsze bicepsy, barki itd tylko po prostu trening na bycie duzym! wg mnie bardzo ciekawy trening, który poprzez ruchy tylko wielostawowe angazuje wszystkie grupy miesniowe, jesli ktos chce dbac o dobra sylwetke, te cwiczenia nie wystarcza, jesli jednak ktos chce wrzucic parę kilo napewno ten trening jest dla niego! Jednak zeby działał NIE MOZNA wykonywac żadnych dodatkowych ćwiczeń! ten program wymusza ogólny przyrost masy, potem warto wejść na normalny kulturystyczny trening i zadbac o ćwiczenia izolowane i skupić się na poszczególnych miesniach w sposób bardziej wyizolowany..."
cytaty Radek Słodkiewicz

"
Nie mam czasu żeby z toba dyskutować,żeby sie rozpisywać na ten temat, przepisałeś plan,i dodałeś od siebie stereotypy z forum, w tym kupa błedów ktore pokazal DrSTRONG. "
tak bo panicz nie ma czasu na dyskusje akurat to ty pokazujesz dokładnie stereotyp tego forum które i tak jest mocno skostniałe i troche do tyłu pod względem nowości (jak choćby trening arli) .... czytałem twoje posty, jesteś inteligentny człowiek którego darze szacunkiem, ale masz dopiero 19 lat a już myslisz ze wszystkie rozumy pozjadałeś bo przeczytałeś pare książek... ten program układał Radek Słodkiewicz, z powodzeniem stosowało go mnóstwo osób, ale oczywiscie grupa forumowych teoretyków wie wszystko najlepiej ....wkleiłem ten trening bo może ktoś będzie chciał z niego skorzystać i należy go wykonywać tak jak jest napisany, nie mówię że inne treningi typu starting strenght są gorsze, ale specyfika TEGO treningu jest taka jaka jest...
1

http://r8.bloodwars.interia.pl/r.php?r=23409  <---fajna gierka przez przeglądarke

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
tak bo panicz nie ma czasu na dyskusje akurat to ty pokazujesz dokładnie stereotyp tego forum które i tak jest mocno skostniałe i troche do tyłu pod względem nowości (jak choćby trening arli)

"panicz" jeszcze nikt mnie tak nie nazwal(jestes pierwszy)

co masz na mysli piszac alri? na forum jest, nie ma jedynie dodatkowej wersji uzupelniajacej, do przeplatania, wiec ocb?
chcesz cos wiecej wiedziec na ten temat? to napisz posta i zapytaj a na 100% ci odpowiedm i przedstawie od samego 0, jesli tak ci tego brakuje na forum.


nie wiem czy wiesz ale ja od jakiegos czasu wlacze ze stereotypami wlasnie w tym dziale, i troche sie zmienilo (kto w temacie ten wie ocb) nie bede tlumaczyl, po raz setny bo mi sie nie chce.


czytałem twoje posty, jesteś inteligentny człowiek którego darze szacunkiem, ale masz dopiero 19 lat a już myslisz ze wszystkie rozumy pozjadałeś bo przeczytałeś pare książek...

mam 19lat i co? przeszkadza ci to w czyms? wcale tak nie uwazam, wyrazilem swoje zdanie, proste, popieram i podpisuje sie pod tym co napisal DrSTRONG bo trzymam sie podstawowej konkretnej wersji bez udziwnien, bo wiem ze jest skuteczne


ten program układał Radek Słodkiewicz, z powodzeniem stosowało go mnóstwo osób, ale oczywiscie grupa forumowych teoretyków wie wszystko najlepiej

nie obchodzi mnie kto go ukladal, jak dla mnie to moze go ulozyc nawet prezydent, nie bedziesz mi na sile nic wmawial co jest dobre a co nie, nie obchodzi mnie opinia grupy, ja najpierw oceniam plan po tym jak wyglada,po metodyce etc zeby do konca powiedziec czy warto go polecic trzeba przetestowac.

a i tak dla ciebie rozwine ci skrót sfd

SPORTOWE FORUM DYSKUSYJNE

wiec teksty "oczywiscie grupa forumowych teoretyków wie wszystko najlepiej" wsadz wiesz gdzie.

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 470 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6629
""panicz" jeszcze nikt mnie tak nie nazwal(jestes pierwszy)"
ciesz sie że doceniasz role sarkazmu

"nie wiem czy wiesz ale ja od jakiegos czasu wlacze ze stereotypami wlasnie w tym dziale, i troche sie zmienilo (kto w temacie ten wie ocb) nie bede tlumaczyl, po raz setny bo mi sie nie chce."
żeczywiscie troche się zmieniło....czytałem ostatnio temat w który skrytykowałeś a6w....co ciekawe wcześniej spierałeś sę ze mną,kiedy ja odradzałem ten trening na mase brzucha https://www.sfd.pl/kaloryfer_a_masówka-t440102.html

"mam 19lat i co? przeszkadza ci to w czyms? wcale tak nie uwazam, wyrazilem swoje zdanie, proste, popieram i podpisuje sie pod tym co napisal DrSTRONG bo trzymam sie podstawowej konkretnej wersji bez udziwnien, bo wiem ze jest skuteczne "
nie przeszkadza, przeszkadza mi to że myślisz ze jesteś nieomylny, teraz piszesz że wyraziłeś swoje zdanie, wcześniej wyraziłeś dogmat że trening jest zły...to nie grzech mieć 19 lat i nigdzie czegoś takego nie pisałem ale wiedza przychodzi nie tylko z ksiązek ale też z doświadczeniem, która jest według mnie lepsza, a w wieku 19 lat doświadczenie nie jest zbyt wielkie a co dopiero w porównaniu np.z panem Radkiem.... czy wszystkie nowosci traktujesz też jako udziwnienia?? na szczęscie nie wszyscy są tacy jak ty, bo kulturystyka juz dawno stanełaby w miejscu....
"nie obchodzi mnie kto go ukladal, jak dla mnie to moze go ulozyc nawet prezydent, nie bedziesz mi na sile nic wmawial co jest dobre a co nie, nie obchodzi mnie opinia grupy, ja najpierw oceniam plan po tym jak wyglada,po metodyce etc zeby do konca powiedziec czy warto go polecic trzeba przetestowac."
przetestowałeś?? nie?? to jak sam piszesz nie powinieneś się wypowiadać... oceniasz plan po metodyce?? spoko w końcu masz aż tak fachową wiedze że każdy plan na pierwszy rzut oka możesz ocenić ...nie wiem jak ty ale ja wole opierać się na planach doświadczonych osób niż wyczytanych w ksiązkach jakiś nieznanych mi znawców (oczywiście nie mówie tu o kopiowaniu planów zawodowców itp.)

"SPORTOWE FORUM DYSKUSYJNE

wiec teksty " oczywiscie grupa forumowych teoretyków wie wszystko najlepiej " wsadz wiesz gdzie."
znam ten skrót, ale co to za dyskusja w której nie przedstawiasz żadnych argumentów tylko od razu stwierdzasz ze plan jest zły...bo tak??? masz prawo wyrazić swoje zdanie, ja swoje, ale krytykowanie planu którego się nie sprawdziło na sobie leży tylko w teoretycznych aspektach.... jak już pisałem specyfika TEGO planu jest taka jaka jest, masz prawo go skrytykować, wybrać inny plan starting strenght, itd. ale stwierdzając że to zły plan ma jakieś błędy bo trzeba go wykonywać tak jak ty uważasz jest śmieszne....tak samo jest dużo różnych metod fbw ....ty pewnie byś stwierdził że metoda 15 10 5 jest zła bo różni się troche od standardowego fbw??? więcej dystansu synek, pozdrawiam

http://r8.bloodwars.interia.pl/r.php?r=23409  <---fajna gierka przez przeglądarke

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 347 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22171
To po jakiego grzyba podpisałes to cos: "Program Rippetoe"



wszystkie opisane serie to serie na maks cięzarach, kazde ćwiczenie musci poprzedzać 2-4serie rozgrzewkowe


haha wiesz co Ci powiem jedna z zasad tego typu programów jest obniżenie ciężaru i dochodzenie do maksów powoli i systematyczne dodawanie czasami nawet wręcz śmiesznych ciężarków np: 1kg( to akurat w przypadku SS)

Moze jeszcze napiszesz, ze trenujemy do upadku na kazdym treningu?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split do oceny

Następny temat

PLAN TRENINGOWY DO OCENY. POMOCY!

WHEY premium