SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Profi MedSport wita :-)

temat działu:

Dietetyka sportowa

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7179

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 179
Witamy wszystkich serdecznie na forum Centrum Edukacji i Żywienia Sportowego Profi MedSport. Nasi specjaliści, będą starać się tutaj udzielać ogólnych i przystępnych dla wszystkich informacji na temat żywienia i wspomagania diety w różnych dyscyplinach sportu, wykorzystując do tego nie tylko odpowiednie przygotowanie merytoryczne, ale przede wszystkim praktyczne.

Nasze centrum skupia obecnie specjalistów, którzy na przestrzeni lat włożyli ogromny wkład pracy w popularyzację roli żywienia w sporcie oraz znalezienie nowych możliwości poprawy osiągnięć sportowych. Z ich usług skorzystała ogromna ilość sportowców, nie wykluczając tutaj wielu doskonałych zawodników na poziomie światowym i olimpijskim.

Główni specjaliści, którzy będą odpowiadać na pytania to:

dr Dariusz Szukała - dobrze znany ekspert w dziedzinie dietetyki medycznej i sportowej. Absolwent studiów kierunkowych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Akademii Medycznej Poznaniu oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Założyciel Centrum Profi MedSport i oraz Centrum Edukacji i Promocji Zdrowia Dobry Dietetyk. Od kilkunastu lat zajmuje się zagadnieniami żywienia w sporcie wyczynowym i rekreacyjnym, żywieniowym leczeniem chorób metabolicznych oraz problematyką otyłości i nadwagi. Jest autorem kilkuset publikacji w ogólnopolskich pismach medycznych i sportowych, a także wielu prac poglądowych w specjalistycznych pismach poświęconych medycynie sportowej. Jest organizatorem wielu ogólnopolskich konferencji poświęconych dziedzinie żywienia i wspomagania w sporcie, aktywnie uczestniczy w wielu sympozjach naukowo-szkoleniowych oraz programach telewizji ogólnopolskiej. Przekazał ogromną ilość wiedzy teoretycznej i praktycznej trenerom, sportowcom, pracownikom kadr medycznych. W Centrum Profi MedSport sprawuje rolę specjalisty ds. nadzoru żywieniowego i merytorycznego przygotowywanych programów dietetycznych. Pełni rolę wykładowcy i szkoleniowca, a także zajmuje się opracowywaniem prac badawczych oraz przygotowywaniem złożonych raportów dla kadr trenerskich i medycznych na temat stanu odżywienia zawodników.

Zbigniew Kasprzyk - Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu. Ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku trenerskim z pływania. Dodatkowo posiada specjalizację z odnowy biologicznej. Od wielu lat zajmuje się aspektami żywienia i wspomagania w sporcie. Na co dzień współpracuje z wieloma klubami oraz zawodnikami różnych dyscyplin sportowych. Wśród zawodników, których prowadzi większość stanowią pływacy - uczestnicy Igrzysk Olimpijskich, medaliści Mistrzostw Świata i Europy seniorów i juniorów oraz zaczynający karierę sportową. Drugą grupę stanowią lekkoatleci -finaliści, medaliści Mistrzostw Polski, uczestnicy Mistrzostw Europy juniorów. W Centrum Profi MedSport jest specjalistą w zakresie metodyki ustalania planów żywieniowo-suplementacyjnych głównie w kontekście dyscyplin siłowych, siłowo-szybkościowych oraz konkurencji lekkoatletycznych

Piotr Lis - Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy. Instruktor kolarstwa i były, doskonały zawodnik. 14-krotny medalista Mistrzostw Polski w kolarstwie torowym i szosowym (w tym 4 tytuły Mistrza Polski). Zwycięzca międzynarodowych i ogólnopolskich wyścigów kolarskich i Pucharów Polski. Posiadacz najwyższej międzynarodowej mistrzowskiej klasy sportowej. Honorowany stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia sportowe. Od dwóch lat zdobywał wiedzę i doświadczenie w Pracowni Dietetyki Sportowej i Metabolicznej, gdzie zajmował się między innymi opracowywaniem złożonych programów żywieniowo-suplementacyjnych dla różnych dyscyplin sportowych. W Centrum Profi MedSport odpowiada głównie za przygotowywanie i monitorowanie planów żywieniowo-wspomagających u zawodników sportów wytrzymałosciowych i gier zespołowych.

Marcin Zborowski - Absolwent Uniwersytetu Białostockiego Wydziału Pedagogiki i Psychologii oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku o kierunku Żywienie i Wspomaganie Dietetyczne w Sporcie. Jest specjalistą ds. wdrażania żywieniowych systemów przygotowawczych w drużynach i klubach sportowych. Odpowiada za bezpośredni kontakt z trenerami i opiekunami medycznymi a także sprawuje bezpośrednią opiekę nad zawodnikami podczas zgrupowań i obozów sportowych. Od wielu lat związany z tematyką żywienia i wspomagania w sporcie wyczynowym.

Tomasz Główka - Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Na swoim koncie posiada ogromne doświadczenie w zakresie współpracy z zawodnikami sportów motorowych, gier zespołowych oraz młodzieżą sportową. Trener II klasy w zakresie koszykówki. Od 2001 roku trener koszykarskich grup młodzieżowych. W sezonie 2008-2009 II trener I-ligowego zespołu koszykówki kobiet TS Ostrovia. W latach 2004-2005 oraz 2006-2008 trener kadry wojewódzkiej juniorek Wielkopolskiego Związku Koszykówki. Od 2001 roku jest również głównym trenerem przygotowania ogólnego ostrowskich drużyn żużlowych. Jest głównym inicjatorem i koordynatorem Szkoły Promującej Zdrowie w Publicznym Gimazjum Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim. Od wielu lat zajmuje się również aspektami wspomagania w sporcie wyczynowym. W Centrum Profi MedSport jest doradcą ds. analiz wysiłkowych i prawidłowego konfigurowania programów żywieniowo-wspomagających w konteście prowadzonych cykli trenigowych.

Mikołaj Marucha - specjalista w zakresie dietetyki sportowej. Posiada szeroki zakres wiedzy w zakresie projektowania zaawansowanych programów dietetycznych i suplementacyjnych dla różnych dyscyplin sportowych. W Centrum PMS odpowiada za korektę oraz finalny skład programów żywieniowych. Odpowiada za bezpośredni kontakt ze sportowcami, kontrolę oraz systematyczny nadzór wszelkich zadań realizowanych przez Centrum PMS.

Współpraca merytoryczna

Centrum Profi MedSport współpracuje z Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach

Profi MedSport w zakresie działań edukacyjnych, szkoleniowych, promocji nowych kierunków kształcenia oraz realizacji prac badawczych. Dzięki nieocenionej pomocy specjalistów z różnych dziedzin biochemii, fizjologii wysiłku, żywienia, metodyki treningowej, nieustannie poszerzamy swoją wiedzę, aby doskonalić obecny warsztat pracy i przyczyniać się do rozwoju nowych koncepcji szkolenia sportowego.

Konsultacja naukowa

Głównymi konsultantami z ramienia AWF Katowice są: prof. dr hab. Adam Zając, prof. dr hab. Stanisław Poprzęcki oraz dr Miłosz Czuba - osoby bezpośrednio związane z diagnozą stanu wytrenowania i przetrenowania, z programowaniem obciążeń treningowych i startowych oraz żywieniem i suplementacją. Pracownicy Ci są autorami niezliczonej ilości publikacji naukowych i metodyczno-szkoleniowych oraz podręczników akademickich, wśród których prym wiedzie tematyka żywienia i wspomagania w sporcie.

Serdecznie zapraszamy

Centrum Edukacji i Żywienia Sportowego Profi MedSport
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37
Pozwolę sobie przekopiować treść mojego tematu, ponieważ zależy mi na szybkiej odpowiedzi eksperta. Z góry dziękuję za odpowiedź
"Witam serdecznie!

W związku ze zbliżającą się wiosną postanowiliśmy razem z dziewczyną zrzucić trochę kg. Aby było profesjonalnie wybraliśmy się do dietetyka. Wywiad środowiskowy został przeprowadzony. Dieta pojawiła się na moim mailu po kilku dniach.
Dietetyk wyliczył moje zapotrzebowanie dzienne na 1800cal. Przyznam, że dość mocno mnie to zdziwiło ponieważ w porównaniu z poprzednią dietą (rozpisana na siłowni)moje porcje są zdecydowanie mniejsze.
Co sądzicie o tej diecie?
[http://www.speedyshare.com/files/27272185/Dieta.pdf]
Zaznaczam, że nie chciał bym się pozbyć wszystkich mięśni kosztem redukcji kilogramów.
Ćwiczę dość intensywnie:
3x w tyg siłownia (40min siłowo + 20-30min aeroby)
2x w tyg judo (1.5 godziny - dość intensywnie)
Zgodnie z tym kalkulatorem [http://www.programy.u.waw.pl/zapotrzebowanie-kalorie.php]
aby schudnąć moja dieta powinna posiadać 3160.41 cal.
Co o tym myślicie?

z góry dziękuję za odpowiedź!"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Witam serdecznie. W tym dziale wspólnie z kolegami z PMS będziemy starać się przede wszystkim prezentować różnego rodzaju wiadomości oraz odpowiadać na pytania dotyczące diety i suplementacji w innych dyscyplinach sportu niż kulturystyka i fitness. Mamy nadzieję, że wiele prezentowanych tutaj wiadomości przyda się w codziennej praktyce zawodnika.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1748
Witam!
Trenuję mma oraz chodzę 3x w tygodniu na siłownię i w weekendy biegam mam na celu zgubienie tkanki tłuszczowej oraz poprawę siły jaką dietę powinienem stosować? Dziękuje z góry
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 262
Witam serdecznie. Oczywiście jak najbardziej spróbujemy coś fachowo zaradzić . Ale na początek to my musimy trochę pomęczyć. Potrzebujemy przede wszystkich kilka ogólnych informacji zaczynając od najprostszych: wiek, wzrost, waga, % tłuszczu (jeżeli znasz), docelowa masa ciała, parametry jakie chcesz poprawić. Opisz nam także dokładnie swój wybrany dzień odżywiania z rozpisaniem godzin posiłków i treningów. Chodzi o jeden przeciętny dzień, najlepiej gdybyś opisał nam dokładnie jak wyglądało to np. wczoraj. Będzie to na pewno świetną podstawą do dalszej ewentualnej dyskusji na temat Twojej diety czy programu suplementacji. Jako dla pierwszego użytkownika tego forum na pewno się postaramy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1748
Więc tak...

Mam 19 lat i 187 wzrostu oraz ważę 93 kg, niestety nie znam swoich parametrów tkanki tłuszczowej krótko charakteryzując:lekkie otłuszczenie w okolicach brzucha oraz pośladów ogólnie nie jest najgorzej.Najbardziej mi zależy aby doprowadzić swój poziom tkanki tłuszczowej do jak najniższego nie tracąc przy tym masy mięśniowej. Mój sposób odżywiania był chaotyczny i nie przypominał prawidłowych podstaw żywieniowych. Jestem studentem więc wstaję zazwyczaj o godzinie 8 jem śniadanie i idę na uczelnie,o godzinie 12.30 jem obiad, w okolicach godziny 14 jestem w domu następnie coś przegryzam i lecę na siłownie około 1.5 h treningu, i znów pojawiam się w domu i szykuję się na trening MMA który jest o godzinie 19.30 i trwa do godziny 21. Po powrocie z treningu około godziny 21.40 jem kolację i powoli się szykuje do snu. Treningi MMA odbywają się od poniedziałku do czwartku o godzinie 19.30 4 razy w tygodniu natomiast na siłownie chodzę w następujące dni środa,piątek oraz niedziele. W weekendy biegam lub jeżdżę na rowerze. To taka krótka charakterystyka jak spędzam dni pod względem sportów którymi się zajmuję,
Dziękuje za pomoc i fachowe podejście
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 262
Super, już coś wiemy, do pełni brakuje nam jeszcze to abyś dokładnie spisał nam co dzisiaj jadłeś i o których godzinach miałeś posiłki oraz trening. Nieważne, że wypadnie źle, ale to nam pomoże nadać jakiś kierunek. Bez pospiechu, opisz dokładnie to co wydarzyło się dzisiaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 262
Napisz także o wszystkich przekąskach, wodzie, płynach i ewentualnie suplementach jeżeli jakieś przyjmujesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1748
Więc tak nie jest to żadna dieta tylko po prostu jem na to co mam ochotę albo było akurat pod ręką, ogólnie mam pojęcie na temat odżywiania ale zawsze mi brakuje kogoś kto mnie naprowadzi dokładniej, nie przedłużając:
8:30 -Jogurt do picia 500ml w drodze na uczelnie ponieważ nie miałem czasu aby zjeść porządne śniadanie
10:30-napój energetyzujący tiger oraz mini pizza(bułka z serem z mikrofalówki)
12:30- obiad(schabowy z ziemniaczkami i surówka)
15:00-pierś z kurczaka z ryżem i warzywami
16:00 kaszanka jedna kiełbaska
18:00 zupka chińska i serek wiejski
19:30 trening mma
Dzisiaj akurat miałem dzień bez treningowy na siłowni
21:40-tatar wraz z chlebkiem pełnoziarnistym
Jeżeli chodzi o płyny to wypiłem przez cały dzień około 3 litrów wody oraz tigera

Trochę chaotyczne sposób odżywiania ale napisałem w tym temacie i się zaciekawiłem aby porządnie przygotować się do przyzwoitej diety która będzie w pełni odpowiednia dla mnie, dodam że mam tendencje nie duże ale mam do odkładania się tłuszczu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1748
Dodając zamierzam wprowadzić białko, ponieważ był okres wakacyjny i dopiero od września wznowiłem treningi na siłowni i MMA oraz nigdy nie miałem profesjonalnej i przemyślanej diety tylko jadałem tak mniej więcej na oko, przestrzegając w pewnym stopniu prawidłowe sposoby odżywiania się

Zmieniony przez - KrzychuWsP w dniu 2010-09-09 22:53:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 262
Na sobotę przygotuje ewentualne zalecenia, jakie proponowałbym dalej wdrożyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1748
Ok dzięki
Nowy temat Temat Zamknięty
Następny temat

Dieta MMA + siłownia

WHEY premium