SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Procentowy udział włókien mięśniowych

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1531

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 621
Witam
Mam takie pytanie.
W internecie można znaleźć informacje dotyczące procentowej zawartości włókien mięśniowych (białe, czerwone) w poszczególnych mięśniach (np. mięśnie łydki zawierają 90–100% włókien czerwonych).
Czy zna ktoś może badania, które określają ten procentowy udział włókien w poszczególnych mięśniach?
Chodzi mi o dokładne źródło tych danych – wyniki konkretnych badań.
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
W źródłach tego artykułu (Menno Henselmans) masz powypisywane badania/prace
http://www.jmaxfitness.com/blog/muscle-specific-hypertrophy-guide-targeted-muscle-building/
Polecam przeczytać cały tak na marginesie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 621
Dzięki za odpowiedź.
Mam tylko takie pytania. Z tego tekstu wynika, że w mięśniach brzucha dominują włókna szybkokurczliwe:
Another consideration is that, anecdotally, the anterior core seems to have limited hypertrophic potential, though its muscles are fast twitch dominant by about 5%.
To by oznaczało, że trzeba robić małą liczbę powtórzeń przy dużym obciążeniu. Jednak powszechnie wiadomo, że na brzuch trzeba robić dużo powtórzeń. Jak to jest z tym brzuchem? Może ja coś źle rozumiem?
Pozdrawiam


Zmieniony przez - Janes w dniu 2018-04-29 17:18:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
"fast twitch dominant by about 5%."
Czyli nie ma aż tak dużej przewagi. Biceps ma podobny podział.

To jest nieprawda, że na brzuch trzeba robić dużo powtórzeń na małym ciężarze
To raczej mit ludzi powstały na bazie głupiej aerobicznej 6 Weidera,
nieudolna próba spalania tłuszczu przez ćwiczenie brzucha do porzygu.

Ja trenuje brzuch tak jak bica: 3 x 10 dwa razy w tygodniu, wznosy kolan wisząc z doczepionym do kostek ciężarem na łancuchu i mam dobre rezulaty. Progresuję z ciężarem. Plus jeszcze guma poziomo dla zdrowia/na skosy raz w tygodniu, żeby mieć chociaż jedną rotacje w planie.


Zmieniony przez - xorton w dniu 4/29/2018 7:35:20 PM
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
ja wiem jedno, trzeba po prostu wypośrodkować, oprócz rodzaju włókien wziąć pod uwagę kinetykę, inaczej mimo wszystko trzeba podejść do m. brzucha a inaczej do klatki czy dolnego grzbietu itd., itd...
no i trzeba też odkrywać swoje własne w tym kontekście właściwości...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przerost formy nad treścią, brak kondycji

Następny temat

[Blog] droga do upragnionej sylwetki

WHEY premium