SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy ze stawami, głównie z kolanami. Brak mazi stawowej? POMOCY !!!

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 26929

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Mawashi z działu Trening w domowych warunkach.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 76
Witam! Mam 18 lat. Od 3 lat mam problemy z kolanami. Gran w piłkę nożną, jeżdzę dużo na rowerze i dawniej jeździłem na narty.

Po wypadzie na narty zaczęło mi chrupać w prawym kolanie, po jakimś czasie podobne objawy pojawiły się w lewym. Ponadto, od kilku lat coś przeskakuje mi w biodrze, ale rzadko to odczuwam i na ogół mi nie przeszkadza.

Rok temu lekko skręciłem sobie prawe kolano i od tego czasu wszystko zaczęło się pogarszać. Coraz bardziej chrupało, bolało, pojawiła się woda. Byłem u ortopedy, który przepisał mi glukozaminę, zalecił pole magnetyczne, laser, krioterapię oraz nieuprawianie sportu przez 6 tygodni. Niestety, nie pomogło. Można nawet powiedzieć, że po zabiegach jeszcze się pogorszyło. Ponadto, w lewym kolanie, tak po prostu, bez żadnego skręcenia itp pojawiły się podobne objawy co w prawym. Kilka tygodni temu byłem w Sport-klinice w Żorach, u Dr. Smolika - specjalisty od kolan. Stwierdził, że mam 'chondromalację rzepek', przepisał mi Arthryl, Piascledine oraz Naklofen. Pondato zalecił mi ćwiczenia na czucie głębokie kolana oraz na mobilizację rzepki. Do rozważenia podał MSI kolan, kwas hialurynowu, w najgorszym wypadku operację. Zalecił również ograniczenie sportu. Przestałem grać w piłkę, ograniczyłem jazdę na rowerze, bieganie, wchodzenie po schodach itd - żadnej poprawy.

Stwierdziłem, że jeśli przez pewien okres nie będę mógł uprawiać sportu, to zacznę chodzić na siłownię (nie obciążając kolan oczywiście). Ponadto usłyszałem, że jeśli zacznie się ćwiczyć, to przestanie się rosnąć (może wtedy produkcja mazi ustabilizowała by się), ja mam 1.87 m, ważę 67 kg i dalej rosnę! Po 2 tygodniach ćwiczenia (codziennie po godzince) zaczęło mi chrupać w łokciach, nadgarstkach, barkach, łopatkach. Ponadto, coraz bardziej odczuwam przeskakiwanie w biodrach.

Czy te objawy spowodowane są brakiem mazi stawowej? Zwyrodnieniem chrząstki? Czytałem wiele artykułów, for na ten temat, lecz nie znalazłem zadowalającej odpowiedzi. Wyczytałem gdzieś, że do regeneracji chrząstki potrzebne są białka i cukry. Czy to prawda? Jeśli tak, to proszę o podanie propozycji jakiejś diety. Proszę również o podanie jakichś leków, które zmobilizowały by mój organizm do produkcji mazi. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.


Zmieniony przez - andrzej_l w dniu 2009-06-19 12:23:53
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Objawy chrupania tu i ówdzie (pomijając kolana) są prawdopodobnie objawami braku elementarnej wiedzy na temat ćwiczeń. Powinny przejść wtedy, gdy poziom wiedzy wzrośnie.
A co do kolan, to czemu ani słowa na temat ćwiczeń, mobilizacji itp?
I skąd ta koncentracja na mazi stawowej???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 76
podejrzewam, że to od mazi stawowej, lecz nie jestem pewien, dlatego też pytam, czym to chrupanie może być spowodowane. Na temat ćwiczeń czytałem dużo, staram się je wykonywać według instrukcji i nie używam dużych ciężarów. Pozatym zacząłem ćwiczyć 2 lata temu, lecz ćwiczyłem rzadko, raz na tydzień powiedzmy, i żadnych problemów nie miałem. A co do ćwiczeń na kolana - nie doczekałem się jeszcze terminu rehabilitacji, a sam lekarz nie powiedział mi, jak te ćwiczenia wykonywać tylko zalecił skierować się na rehabilitację.

Zmieniony przez - andrzej_l w dniu 2009-06-19 17:00:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 76
wznawiam prośbę!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bierz glukozamine.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 2417 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25080
skonsultuj sie jeszcze raz ze smolikiem , kumpla prowadzil i jest bardzo zadowolony , moze dobrze by było rozwazyc operacje :)

GO HARD OR GO HOME

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tak ku**a najlepiej pociąć kolesia... za***ista rada, bierz glukozamine i ćwicz normalnie, mi przez jakieś 2lata stzrelaly/chrupaly stawy i w koncu ustąpilo, pozniej bolaly mnie nadgarstki (glownie przy cwiczeniach na biceps) biore glukozamine juz jakis czas i jest co raz lepiej
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 76
biore glukozamine, ale z przerwami (nie zamierzam przedawkować czy cos w tym stylu). Uwazacie, ze należałoby cały czas brać? bez przeewy? Wyszytałem gdzies, ze do produkcji mazi stawowej potrzebna jest sacharoza, znacie moze jakies odzywki ktore zawieraja ten cukier?

Zmieniony przez - andrzej_l w dniu 2009-06-23 14:53:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
na pewno tzreba brac regularnie glukozaminę ale tzreba też robić przerwy, ja sam bede bral na okraglo z przerwami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
d4 nie pisz już tu więcej proszę.
A w tych lekturach odnośnie ćwiczeń nie napisali, żeby czasem odpoczywać?
"Chrupanie" występujące u osób, które nagle zwiększają intensywność ćwiczeń, jest dość typowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Dokładnie. Teraz to i jak to wiem. Regeneracja to podstawa. Nic na siłę. Pzdr..

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból w górnej części kości raminnej.

Następny temat

pękające naczynka w oku

WHEY premium