SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy zdrowotne, a suplementy.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 732

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 24 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 141
Witam.
W luty rozpocząłem swoją pierwszą przygodę z kreatyną. (monohydrat po 5g przed siłownią w dt) Po około dwóch tygodniach suplementacji dorwał mnie ból w okolicach odcinka lędźwiowego, przemieszczał się od pośladków do pierwszego szeregu żeber. Nasilał się w ciągu dnia po przespanej nocy na krótki czas ustępował. Przerwałem suplementacje i po kolejnych dwóch tygodniach znikł. Do tego dochodziły bóle głowy, brzucha, nocne duszności. W przeszłości chorowałem na nerki (zespół nerczycowy, w pełni wyleczony) zrobiłem odpowiednie badania tzn. analiza moczu, usg jamy brzusznej, kreatynina, morfologia wszystko w porządku. Miałem podejrzenia, że ból spowodowany był jakąś kontuzją po ostatnim treningu, więc poszedłem do neurologa. Zrobiłem prześwietlenie kręgosłupa i badania na elektrolity. Na kręgosłupie stwierdzono obecność kilku guzków Schmorle'a do tego doszły duże niedobory witanin B12, 25(OH)D. (w okresie zimowym to normalne). Lekarz rozłożył ręce.

W marcu wróciłem na siłownie, do końca maja leciałem na samej diecie. Przez czerwiec brałem gainera (200g w dt). Tydzień temu spróbowałem z bcaa 2:1:1 (5g w dt) po dwóch dniach znowu pojawił się ból co prawda słabszy i tylko pleców. ( trzymał przez jeden dzień) Odstawiłem suple i ustało. Skoro wyniki są w porządku to do ***** skąd ten ból ? Wmówiłem sobie go ? Jestem skazany na suchy trening ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1033 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
skazany na suchy trening - dobry tekst jedzac suple dalej cwiczysz na sucho jak to piszesz wiec spokojnie. rownie dobrze mozesz ich nie przyjmowac i osiagnac ten sam efekt

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dokładnie nie ma co się spinać, suplementy to nie jest jakiś złoty środek, ułatwiają ale nie są niezbędne :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
zwiększ podaż wit b z diety. Jeśli faktycznie masz odczucie, że problem występuje po suplach to czasowo odstaw.
wrzuć badankaa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Witamina P

WHEY premium