SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy z karkiem, szyją ortopeda Poznań

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1481

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 19
Witam.

Tydzień temu przydarzył mi się kręcz karku. Po obudzeniu nie byłem w stanie poruszyć nawet rękami bez ogromnego bólu, a raczej skurczu w szyi aż do obojczyka. Po wizycie w szpitalu oraz lekach stopniowo przechodzi. Dziś jest już w miarę dobrze, ale jeszcze trochę sztywno. Trenuję bjj i po jednym z treningów jakieś 3 tygodnie przed zdarzeniem zacząłem odczuwać lekki ból w okolicy kręgów szyjnych przy mocniejszym kręceniu głową w jedną stronę. Był na tyle nieznaczny, że nie zwracałem na to uwagi. Ostatnio więcej walczyliśmy z góry i wykonywaliśmy też dużo ćwiczeń związanych z chwytaniem za kark. Bardziej martwił mnie ból w stawie łokciowym promieniujący czasem do ramienia. Zwłaszcza w nocy. Przypuszczałem naciągnięcie bądź też mogło spowodowane być to siedzeniem przed komputerem, o czym lekarz też wspominał. Teraz również odczuwam podczas siedzenia dyskomfort w odcinku szyjnym. Na razie jednak nie mogę odpocząć od tego. Oczywiście lekarz rodzinny na kontroli nie chciał dać skierowania do specjalisty. Mówił o naciągnięciu mięśni i ok. miesiącu przerwy w ćwiczeniach związanych z karkiem. Jedynie na prześwietlenie za które i tak trzeba zapłacić. Ale to już sprawa drugorzędna. Chciałbym natomiast wiedzieć jaka była konkretna przyczyna i kiedy bezpiecznie będę mógł wrócić do treningów. Planowałem także siłownię.

Zatem czy ktoś z Was miał podobne przypadki, z czym to było związane, czy powtarzało się i jak sobie z tym poradził ? Oraz jakich naprawdę dobrych ortopedów (najlepiej związanych ze sportem) od kręgosłupa byście polecili ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 498 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3645
https://www.sfd.pl/Kręcz_szyi,_zesół_szyjny,_bóle_napieciowe__co_mi_jest_-t792631.html podobny temat - może znajdziesz coś dla siebie

Zmieniony przez - qufello w dniu 2011-09-08 09:45:43
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zniekształcona klatka piersiowa - prosze wasze sugestie

Następny temat

ból w potylicy

WHEY premium