SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy z barkiem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1038

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 69 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 323
Witam, być może podobne tematy były tutaj wielokrotnie poruszane jednak nie znalazłem takiego do którego mógłbym się typowo odnieść, więc postanowiłem opisać moją sytuacje, być może znajdziecie dla mnie konkretne rozwiązanie. Ćwiczę kalistenikę i od ok 3 tygodni odczuwam nieprzyjemny ból w barku gdy wykonuje pompki. Od tygodnia mam przerwę i ból jedynie delikatnie zmalał, jednak nadal jest dość dający się we znaki w przypadku gdy chciałbym wykonać np. pompkę. Bólu tego nie odczuwam w czasie ćwiczeń na drążku podchwytem. W przypadku treningu na drążku nachwytem ból również jest odczuwalny. Gdy wykonuje ruchy ręką góra-dół to bólu nie czuję, jedynie gdy symuluje podobny ruch jaki wykonuje w przypadku pompek i działa on pod jakimś nawet delikatnym obciążeniem to wtedy czuję właśnie ten nieprzyjemny ból. Niestety muszę się przyznać, że ostatnio te pompki robiłem w mojej ocenie niepoprawnie (szybko i niedbale), więc samemu sobie zawiniłem. Zastanawiam się czy póki co mogę wykonywać te ćwiczenia, które nie sprawiają mi bólu ? Myślicie, że to coś poważnego ?

Z góry bardzo dziękuje za pomocne odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Zaznacz na poglądowym foto gdzie dokładnie występują dolegliwości bólowe oraz są one tylko i wyłącznie przy wykonywaniu pompki ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 69 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 323
Tak głównie w przypadku ruchów podobnych gdy wykonuje pompki, nawet jak drzwi są jakieś ciężkie i je pcham do przodu to też czuję dyskomfort.Gdy nie ma żadnego oporu nie odczuwam bólu. Co jest ciekawe dzisiaj nie wytrzymałem i zrobiłem sobie lekki trening i pompki robiłem z odwrotnie rozstawionymi pięściami i bardziej rozszerzonymi rękoma niż dotychczas i nie odczuwałem żadnego bólu, jednak gdybym chciał je robić tak jak zawsze to coś tam czułbym, że delikatnie boli. I tak się zastanawiam czy to coś lekkiego czy coś sobie poważnego narobiłem....








Zmieniony przez - Luzakin w dniu 2017-05-19 20:50:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 69 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 323
Patrząc na to zaznaczone pole, ból odczuwalny jest trochę bardziej w lewo, chciałem to zdjęcie edytować, ale nie wiem dlaczego nie chce mi przyjąć nowego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 69 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 323
a
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 69 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 323
Patrząc na to zaznaczone pole to ból doskwiera mi delikatnie bardziej w lewo niż tutaj mam zaznaczone. Ta sama wysokość, ale te 2 cm w lewo. Chciałem edytować do zdjęcie, ale nie wiem dlaczego nie chciało mi się nowe wczytać ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 69 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 323
Wczytane zdjęcie jest ok, najwyraźniej były jakieś przeciążenia. Zdjęcie ukazane powyżej dobrze pokazuje okolice bólu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Takie dolegliwości i lokalizacje bólu może być spowodowana wieloma czynnikami , zapoznaj się z poniższym tematem:
chttps://www.sfd.pl/art/Zdrowie/Zespół_cieśni_podbarkowej-a289.html


Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2017-05-22 00:48:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 69 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 323
Ok jutro poczytam, wielkie dzieki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Spoko, jakbyś miał jakieś pytania odnośnie tego albo co dalej z nim robić to pytaj
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból w odcinku krzyżowo lędzwiowym

Następny temat

Pytanie dotyczące zmniejszenia bądź usunięcia zarostu

WHEY premium