SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy z Barkiem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1405

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 217
Siemaaaa Wariaty ! :) doznałem kontuzji barkuu przy treningu tricepsow najprawdopodobniej ten bark juz byl przeciążony bo pobolewał az po treningu tricepsow na 2 dzien zaczal bolec duzo bardziej jest to boł prawego barku z przodu idący delikatnie w strone bicepsa ortopeda po zdj rtg stwierdzil ze jest do nic poważnego 2 tyg przerwy od treningow i smarowanie mascia no i tak robie z tym ze dzisiaj znowu zaczal pobolewac ten bark nie wiem juz co robic bo blokuje mnie to praktycznie do jakiegokolwiek cwiczenia moje pytanie brzmi co teraz ? jak cwiczyc zeby ten bark nie bolał ? jakie cwiczenia odradzacie ? co i jak ?


Zmieniony przez - seba3215 w dniu 2017-12-25 19:00:37
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
adrian33814
Na początku warto zrobić krótki test czy nie jest to jakiś rotator, powykonuj rotacje wewnętrzne, zewnętrzne


ból przy rotacjach nie oznacza że uszkodzenie dotyczy stożka rotatorów oczywiście jest to jedna z opcji jak wiele innych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Ale odpocząłeś już te dwa tygodnie, czy coś wcześniej zacząłeś trenować i znowu ból się pojawił ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Podczas wizyty ortopeda zrobił coś jeszcze czy tylko zlecił badanie RTG i na jego podstawie to usłyszałeś czy robił również badanie fizykalne ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 217
tak odpocząłem a co do 2 pytania zlecil tylko badanie rtg i na jego podstawie to stwierdził
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
No to jeśli ocenia tylko na podstawie zdjęcia RTG bez uprzedniego badania to małe prawdopodobieństwo żeby postawił prawidłową diagnozę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 217
na 2 styczni mam wizyte u fizjoterapeuty czy on jakos mi pomoze w tym kierunku ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Zależy jaka jest przyczyna Twoich dolegliwości ale prawdopodobnie tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 217
Sluchajcie sprawa wyglada tak ze nia da sie kur wa mac dowiedziec co mi z tym dolega bylem u 3 lekarzy ortopeedzi i wszyscy twiierdza ze 2 tyg przerwy i maść zeby zrobic usgg tego barku to mam 2 mies czekania uwierzcie probowalem juz wszedzie jak ja mam 2 mies czekac to przeciez mnie krew zaleje stad pytanie czy fizjoterapeuta cos doradzi bo to jedyny wolny termin do lekarza na juz ktory mnie przyjmnie z tym barkiem zdaje sobie sprawe ze rtg to nei jest dokladne badanie przy kontuzji barku ale trzeba sie ratowac tym co jest nie doradzajcie zebym szedl te usg robic prywatnie bo probowalem wszystkiego czego sie da minimum 2 mies czekania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Dobry moze pomóc, zrobić Ci parę testów manualnych, sprawdzi dokładnie w jakich pozycjach występuje ból, jaka jest ruchomość

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 217
najbardziej boli to ze jest straszna motywacja i checi do cwiczen ale bark nie pozwala nikt nie potrafi sie okreslic co jest z tym barkiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 414 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9031
Heh skądś to znam. Miałem w styczniu tego roku kontuzje barku i coś o tym wiem. Na początku warto zrobić krótki test czy nie jest to jakiś rotator, powykonuj rotacje wewnętrzne, zewnętrzne, albo zerknij na YT jak przebadać się samemu w ten sposób. U mnie ten test nie wykazał żadnych bóli, ale nie mogłem trenować klatki przez 5 miesięcy tak bolał bark. Miałem też jeden niepokojący objaw. Mianowicie mała, wystająca kostka z barku, jest to wyrostek barkowy. W końcu po szperaniu po internecie natknąłem się, że jest to naciągnięcie/naderwanie więzozrostu, przebyłem magnetronik, laseroterapie, poluzowałem trochę ćwiczenia na klate i dałem takie przy których mnie bark nie boli, smarowałem maściami i przeszło.
1

No pain - no gain.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ból pleców a kręgosłup prosty

Następny temat

Łupiez mimo golenia na "zero"

WHEY premium