SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy trawienne

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2889

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 74 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5820
Co polecacie na lepsze trawienie?Chodzi głównie o to że mam dużą kaloryczność posiłków a przy tym problemy trawienne,wzdęcia,gazy,wydęty brzuch,i.t.p.Być może przyczyną jest pierś z kurczaka,ryż lub za dużo błonnika.Stosowałem już ocet jabłkowy,siemie lnianie,Debutir i probiotyk Sanprobi.Zero efektów.Przy każdym większym posiłku brzuch rośnie jak balon i zaczynają sie problemy.Na redukcji takich problemów nie miałem.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Generalnie prawie po równo jedynie w posiłkach okołotreningowych możesz dać ich więcej, kwestia zalania to głownie ich ilości i nadwyżki kalorycznej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 45 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2940
Witaj. Również mierzyłem się z takimi problemami i w sumie nadal muszę mierzyć.
Po pierwsze polecam dietę rozdzielną tzn. w jednym posiłku staraj się używać maks 2 makroskładników, czyli jak zjadasz pierś z indyka to najlepiej z samym ryżem i warzywami, bez olejów/orzechów itp.
Druga sprawa to ogólne ograniczenie albo węgli, albo tłuszczu. Osobiście mam grupę krwi "0" i nie jestem w stanie poradzić sobie z za dużo ilość ww w posiłku.
Co do suplementów to mi pomagają:
- enzymy trawienne
- pankreatyna
- błonnik (Collon C) ale obowiązkowo na czczo sporo przed śniadaniem
- probiotyki (od czasu do czasu)
- laktaza jeśli jem posiłek z nabiałem
Kombinuj, musisz wszystko sprawdzić i optymalnie ustawić. Nie szukaj złotego środka/suplementu tylko zajmij się głównie doborem składników w diecie. Pozdro ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 74 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5820
Dziękuje bardzo Piechota90
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Pokaż jeszcze jak ta twoja dieta wygląda, bo od tego powinniśmy zacząć zanim się zacznie jakiekolwiek suple polecać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 74 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5820
Średnio na posiłek wychodzi około 130gr węglowodanów+40 gr.bialka+10gr.tłuszczów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
produkty, konkretnie, suche liczby nic nie znaczą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
strong1972
Przy każdym większym posiłku brzuch rośnie jak balon i zaczynają sie problemy.Na redukcji takich problemów nie miałem.


jak wygląda żywienie na redukcji w stosunku do tego obecnie stosowanego ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 74 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5820
Jeśli chodzi o produkty to nic nadzwyczajnego:ryż,piersi,makarony i płatki owsiane.1 posiłek to płatki kukurydziane,olej kokosowy i MCT(posiłek przedtreningowy jednocześnie)Generalnie chodzi o to że im większy zjem posiłek (zwłaszcza ryż z kurczakiem albo z płatkami)tym większe rewolucje żołądkowe.Jeśli chodzi o redukcje to takich problemów jest mniej bo obcinam kalorie z węglowodanów i te posiłki są niewielkie.Produktów na redukcji nie zmieniałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
rozkład makro? - łącznie w sensie ile wychodzi


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-12-30 12:59:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 74 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5820
5 posiłków po 130 gr.węgli,40 gr białka i 10gr.tłuszczów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Może spróbować trochę białko ograniczyć, za duże ilości jak najbardziej mogą powodować dolegliwości. Węgli trochę zredukować na korzyść tłuszczu też by nie zaszkodziło.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból w kolanie podczas biegania.

Następny temat

Ból w kolanach oraz dziwna zmiana przy pompkach

WHEY premium