SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy trawienne

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3302

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 42
@offtopic
Nie wiedziałem za bardzo gdzie to napisac, jak cos przeniescie czy co tam robicie.

Proste pytanie jak przyspieszyc metabolizm? Jestem nieszczesliwym posiadaczem bardzo wolnego metabolizmu, czytalem gdzies ze co ranek szklanka wody z cytryna i kromka chleba z musztarda ale nie wiem czy wierzyc w to.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wiemy co osoba je na codzień. Tez mi się zdarzy zjeść kabanosa z bułką, wiec to nie jest wyznacznikiem diety. mi sanprobi pomogło dlatego to poleciłem. Napisz gościu swój cały jadłospis z dnia wczorajszego i dzisiejszego to mniej więcej będzie wiadomo jak się odzywiasz i czy faktycznie masz tragiczna dietę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
Zdefiniuj dokładnie co oznacza dla Ciebie wolny metabolizm? Jest to pojęcie bardzo szerokie, często bywa też źle rozumiane.
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 42
Koniu151
Zdefiniuj dokładnie co oznacza dla Ciebie wolny metabolizm? Jest to pojęcie bardzo szerokie, często bywa też źle rozumiane.


Po prostu moj organizm wolno trawi posilek i ze tak powiem "stawiam stolca" raz na tydzien a nie raz nawet dluzej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Tempo metabolizmu nie jest powiązane z tempem pasaża jelitowego.
Spowolnione tempo pasażu jelitowego może być spowodowane np: niewłaściwą dietą.

Nie wiemy jak się odżywiasz, nie wiemy nic o Tobie... nie da się nic konkretnego w tej materii napisać.
Wstaw pełną ankietę działu + dzisiejszy dzień jedzenia.

Jak często odczuwasz bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia?
Być może problem jest bardziej złożony.

Zaburzenie perystaltyki jelit może mieć szerokie podłożę.
Nie ulega wątpliwości, iż należy się udać do lekarza i to zdiagnozować.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-08-10 19:29:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Więc nie metabolizm a trawienie. Wrzuć do oceny swoją dietę, według regulaminu działu. Przy okazji wypełnij również ankietę.

https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 42
dudee
Tempo metabolizmu nie jest powiązane z tempem pasaża jelitowego.
Spowolnione tempo pasażu jelitowego może być spowodowane np: zbyt niską podażą błonnika.

Nie wiemy jak się odżywiasz, nie wiemy nic o Tobie... nie da się nic konrketnego w tej materii napisać.
Wstaw pełną ankietę działu + dzisiejszy dzień jedzenia.

Jak często odczuwasz bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia?
Być może problem jest bardziej złożony.




Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-08-10 19:23:08


Boli brzucha w ogole nie odczuwam jedynie podczas cwiczenia gdy napinam miesnie brzucha.

Płeć : mężczyzna
Wiek : 19
Waga : 84
Wzrost : 174
Obwód klatki : 97
Obwód ramienia : 32
Obwód talii : 105
Obwód uda : 63
Obwód łydki : 40
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : nwm
Aktywność w ciągu dnia : praca za biurkiem
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 6x w tygodniu cwiczenia na brzuch oraz od kilku dni staram sie jezdzic na rowerze po godzinie dziennie kilka kilometrow
Odżywianie : Nie jem slodyczy, cukru nie uzywam do niczego. Posilki jem dosyc roznie ale nie przekraczam 2500 kalorii
Cel : zgubic brzuch
Ograniczenia żywieniowe :
Stan zdrowia :
Preferowane formy aktywności fizycznej : rower/cwiczenia w domu
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : nie
Stosowane wcześniej diety :


Zmieniony przez - Ryh w dniu 2017-08-10 19:37:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie ulega wątpliwości, iż w Twoim przypadku należy zmienić postępowanie żywieniowe.
Trenowanie brzucha na nic się zda.. miejscowe spalanie tkanki tłuszczowej nie istnieje.

Tutaj potrzeba zwiększenia aktywności fizycznej ogólnej ( również tej spontanicznej ) , a w tym treningu siłowego ( najsilniejszy bodziec do stymulacji mięśni ) aby nadać kształty i jędrność sylwetce - poprawić proporcje tkanki mięśniowej do tłuszczowej. Nie jestem diagnostą, ale wysoce możliwe, że prowadzisz ''niehigieniczny'' tryb życia stąd też pojawiają się zaparcia. Wstaw swoją przykładową dietę.

Niemniej jednak udałbym się na kontrolę do lekarza ( zrobiłbym również badania hormonalne ).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 42
dudee
Nie ulega wątpliwości, iż w Twoim przypadku należy zmienić postępowanie żywieniowe.
Trenowanie brzucha na nic się zda.. miejscowe spalanie tkanki tłuszczowej nie istnieje.

Tutaj potrzeba zwiększenia aktywności fizycznej ogólnej ( również tej spontanicznej ) , a w tym treningu siłowego ( najsilniejszy bodziec do stymulacji mięśni ) aby nadać kształty i jędrność sylwetce - poprawić proporcje tkanki mięśniowej do tłuszczowej. Nie jestem diagnostą, ale wysoce możliwe, że prowadzisz ''niehigieniczny'' tryb życia stąd też pojawiają się zaparcia. Wstaw swoją przykładową dietę.

Niemniej jednak udałbym się na kontrolę do lekarza ( zrobiłbym również badania hormonalne ).


Np. Dzis sniadanie jogurt + bułka, obiad ziemniaki + surowka i stripsy z piersi kurczaka (2szt), kolacja jogurt, bulka i kabanos. Nie rozumiem o co chodzi z 'niehigienicznym"? Myje sie codzienie (prysznic).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Mówiłem o niedoborowej diecie i niskiej aktywności fizycznej.

To co przedstawiłeś nie jest zdrową dietą - takie postępowanie żywieniowe może doprowadzić do poważnych problemów hormonalnych lub do pogłębienia już istniejących. Powtarzam, tutaj trzeba zrewidować żywienie, w innym przypadku może to się źle skończyć. Zrobienie kontrolnych badań w celu poznania kondycji zdrowotnej organizmu jest tutaj niezbędne.

Tutaj nie ma 2500kcal.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-08-10 21:13:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Spróbuj tez podleczyć się probiotykiem. Ja na redukcji miałem problemy z opróżnianiem. Kupiłem sanprobi i jakoś wydaje się być lepiej. Albo przypadek albo pomogło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Jak można proponować komuś probiotyk? Skoro leżą podstawy odżywiania (niedobór tłuszczy w tym WNKT które wykazują działanie przeciwzapalne, deficyt błonnika etc) .. wysoce możliwe, że też istnieją również problemy hormonalne. Probiotyk trzeba umieć dobrać, w innym przypadku można pogłębić problem. Niemniej jednak najpierw trzeba zadbać o bogato odżywczą dietę która dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zapotrzebowanie kcal organizmu

Następny temat

Dieta na masę do oceny, 70kg

WHEY premium