SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem ze stawami już prawie rok , dalej nie wiem co mi jest, Pomocy !!!

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3092

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2242 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 42187
Witam Panowie pewnie zakładam już któryś z kolei temat o problemach ze stawami ,ale już mam dość k***a tego wszystkiego , moje problemy zdrowotne zaczęły się 1,5 roku temu przy redukcji (2013r przełom maj-sierpień) dopadła mnie choroba lekarz przepisał mi anybiotyk oraz lek wziewny po którym miałem zaj**iście suche oraz bolące stawy , lekarz stwierdził że sobie wmawiam te suchość i olał mnie , od tamtej pory zaczęły się problemy żołądkowe wzdęcia problemy ze sraniem ale myślałem że to wina zmian żywieniowych (w końcu dieta zbilansowana) , więc olałem to i tak sobie ćwiczyłem do lutego tamtego roku , w lutym postanowiłem wejść na dietę VLCD bo się troszkę zalałem na masie ,na tej metodzie żywienia dopadła mnie grypa (po jakiś 5 tygodniach diety ) i duszności na tle alergicznym ( tak stwierdził lekarz bo jestem uczulony na roztocza kurz oraz bylicę ) przepisał mi serię różnych antybiotyków i znowu leki wziewne (ponoć sterydy) choroba trzymała mnie ponad miesiąc aż w końcu puściła ucieszony że mogę już ćwiczyć zacząłem delikatnie coś tam machać i nagle j** wszystkie stawy bolą , zaczęły przeskakiwać , czułem się jak wrak wszystko obolałe jak bym nie miał mazi w stawach i męczyłem się dość długo , problemy ze sraniem były nadal , wzdęcia , gazy , zaparcia . Po jakimś czasie delikatnie ustał ból w stawach ale przeskakiwanie zostało , niepokojące dla mnie było przeskakiwanie w prawym obojczyku nawet jak się schylałem po coś , przeskakiwanie w łokciu nawet jak szedłem . Zacząłem używać wielu suplementów na stawy jakie są tylko na rynku , moja sylwetka mnie nie satysfakcjonowała więc wszedłem na miesiac na dodatni bilans i po miesiącu znowu redukcja , czasami przeskakiwania nie było a a czasami było , poszedłem do fizjoterapeuty powiedział że stawy mogą sobie przeskakiwać i robił mi różne masaże obojczykow barków kapturów , kazał nadal ćwiczyć więc ćwiczyłem , po 2 miesiącach sobie myśle no kurde wiecznie nie bedą mi przeskakiwać stawy bo jest to dla mnie dyskomfort zacząłem szukać różnych ćwiczeń wzmacniających ale nie skutkowało to , poszedłem do innego fizjoterapeuty kazał wykonywac mi cwiczenia w domu Core oraz na barki , też lipa , byłem u ortopedy to nic mi nie powiedział konkretnego powiedzial że on nie widzi problemu , pojechałem do niby fachowca ortopedy kawałek drogi ode mnie ( opinie ma niby bardzo dobre w internecie) więc pojechałem do niego on stwierdził podwichniecie obojczyków i ból wszystkich stawów , kazał zrezygnować z silowni na 3 miesiące zalecil basen oraz różne tam preparaty na stawy , no to sobie mysle h** wytrzymam ten okres zapisałem się na basen ostro pływam i w ogóle i zaczęły się problemy z biodrami jeden przeskakuje i czasami boli jak bym dostał kopa w dupe i ten ból się utrzymuję czasami do tego doszło przeskakiwanie w kolanach , raz sobie uklęknołem na lewym kolanie to coś tam fikło i pieklo dość bardzo , poszukałem innego fizjoterapeuty też niby bardzo dobre opinie dyplomów tyle że ściany by brakło coś tam po nastawiał ale stwierdził że przyczyna musi być gdzie indziej , zrobiłem wczoraj RTG obojczyków i pisze że jest wszystko oki , badania krwi CRP max 6 u mnie wynik 15,7 ale troszkę jestem zasmarkany , wiem że mam refluks ale to nie ma raczej wpływu na stawy , k***a ludzie już nie wiem gdzie mam szukać pomocy boję się że sie rozsypię zaraz z tego wszystkiego , psychika rozj**ana od braku ćwiczeń , spadków , a przede wszystkim od braku sprawnośći , jeżeli ktoś ma jakiś pomysł co mam robić dalej albo zna jakiegoś specjalistę proszę o kontakt bo już nie mogę tak dalej żyć , zrzuciłem 40kg wago , rzuciłem fajki , zmieniłem jedzenie , chcę być po prostu zdrowym facetem a tu cały czas pod górkę ps . zaciekawił mnie ten temat ale nie wiem czy mam się nim sugerować https://www.sfd.pl/choroba_stawów_tylko_nie_wiem_jaka_:_-t233282.html 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
wypowiedź została skasowana ze względi na naruszenie regulaminu forum



Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2018-01-04 22:50:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2242 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 42187
właśnie wróciłem z podróży od ortopedy , zalecił badania , TSH,FT3,FT4, OB , KWAS MOCZOWY , ASO , Czynnik reumatoloidalny RF, Odczyn Waaler- Rose , Mononukleoza (lateks) , może ktoś z was miał takie problemy ze stawami ? proszę o pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
Słusznie, z tymi badaniami powinieneś trafić już do reumatologa. Twoje objawy są bardzo niespecyficzne i ciężko coś tu zgadywać. Być może to jakaś lekka postać reaktywnego zapalenia stawów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2242 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 42187
już zrobione badania 2 stówy poszły .... , dodatkowo zrobiłem badanie chlamydia igg tak doradziła mi babka , wyniki będę miał wszystkie dziś więc zdam relacje , jeśli chodzi o badanie Mononukleoza dopiero wynik na środę a na chlamydia igg muszę czekać 10 dni roboczych :( resztę wyników mam koło godziny 16 to napiszę co i jak , jak by ktoś miał jakieś namiary na dobrego lekarza albo jakieś wskazówki co do leczenia bardzo proszę o pomoc , już nie mam sił wydałem już kilka tysięcy na zabiegi lasery i inne pierdoły , każdy gada co innego :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2242 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 42187
Witam , odebrałem wyniki :

-Przeciwciała - antystreptolizyny O (ASO) wynik 200IU/ml- norma 200
-Odczyn WAALER ROSE wynik 8,0 norma 8,0
-Odczyn lateksowy wynik 8,0 norma 8,0

TSH wynik 4,51 norma 0,27-4,20
-FT4 wynik 16,22 norma 12,0-22,0
-FT3 wynik 4,95 norma 3,95-6,80

-Kwas moczowy wynik 2,6 norma K:2,5-6,7; M .:3,6-7,7
-OB 8mm w google pisze że to norma

Zostało czekać na wyniki :
-chlamydia igg
-Mononukleoza

tsh delikatnie podwyższone ale myślę że na tyle aby sobie nie zaprzątać tym głowy .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2242 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 42187
Hej Ortopeda kazał się udać do reumatologa , (pewnie dla tego że nie wie sam co robić ) zdesperowany udałem się wczoraj do reumatologa u mnie w mieście bo terminy u kumatych reumatologów z innych miast są odległe ( ale i tak się umówiłem do kumatego na 9 kwietnia) miedzy czasie wracając z pracy odebrałem wynik badania -Mononukleoza wynik ujemny czyli wszystko git . Więc idę do tego reumatologa otwiera mi Pan w wieku hmm około 55lat prywatnie przyjmuje od 1998r przedstawiłem mu swoje badania powiedział że delikatnie tarczyca powiększona ale samo tsh czyli nie ma się co bać , opowiedziałem mu historię od kiedy mam te problemy , stwierdził iż problemy ze stawami nie są spowodowane najprawdopodobnie przez te leki wziewne lecz duży spadek wagi , kazał zrobić kolejne badania aby wykluczyć np łuszczycę bo u mnie w rodzinie jest to choroba przez pokolenia , kazał brać collaflex %%) i jakiś tam lek w ( nie pamiętam nazwy) ale w składzie była witamina d3 k2 i bromelina , reumatolog stwierdził że przez zbyt szybką utratę wagi ( kiedyś miałem wagę 120kg ale nie samego smalcu ) moje ścięgna oraz torebki stawowe zostały rozciągnięte , przez to są problemy teraz , fakt nie powiem bo w marcu tamtego roku przy diecie vlcd schudłem 10kg w (z tego co pamiętam )14 dni potem gdy pozbierałem się po tej chorobie (czyli gdzieś w czerwcu) wskoczyłem na 30 dni na dodatni bilans i po 30 dniach dalej jechałem z redukcją tak że zjechałem do 77kg i zrobiłem życiową formę ale z bolącym i przeskakującym obojczykiem i biodrem . Gdy rozmawiałem z fizjoterapeutą do którego jeżdżę powiedziałem mu właśnie czy to może właśnie przez rozciągnięcie i schudnięcie mam te problemy , to on powiedział że nie ma takiej możliwośći bo ludzie chudną ogromne ilości kg i nic się im nie dzieje . Tak że kurde sam nie wiem co o tym myśleć wiem tylko tyle że psycha mi siada , zaczynam mieć sny z treningami , a doły psychiczne mnie dobijają . Czy jest na pokładnie SFDczłowiek który tyle schudł co ja i mial podobne problemy czy jak to stwierdził mój lekarz rodziny .. Pan to jesteś już w ogóle udany .........
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 80 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 7730
pisz jak będziesz coś wiedział-mnie też będzie chyba czekać podobna batalia.

mistrz walki osiąga zwycięstwo bez gniewu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
Powinieneś się cieszyć, że nie zszedłeś, a nie narzekasz na jakieś pobolewania
Tego co powiedział Twój fizjoterapeuta nie skomentuje, bo nie warto. Natomiast gdyby była taka możliwość chętnie nasłałbym na niego sanepid, żeby przestał pier... pacjentom głupoty .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2242 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 42187
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
Bo 120 - 77 to ogromna różnica. Nie wiem co prawda w jakim czasie, trudno to odcyfrować. Ale skoro ktoś powiedział o ogromnych ilościach, to różnie to się może skończyć/.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2242 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 42187
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból w okolicy tricepsa.

Następny temat

Wynik rtg

WHEY premium