SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem ze snem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2990

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no witam,więc zacznę może od początku problem się zaczął jak zmieniłem stanowisko w pracy stres cały czas myślałem o robocie,na początku się budziłem w nocy np o 1,2,3 rożnie chodzę spać przeważnie o 21-22 w nocy wstaje za 5,45,po przebudzeniu już nie mogłem zasnąć i często leżałem aż tak do rana i szedłem do roboty,potem znowu zmiana stanowiska!,i tutaj już ostra jazda bez trzymanki szedłem spać i wcale nie spałem starałem się nie myśleć o pracy ale nic nie spałem np 9 h wcale po 3 dni z rzędu a w robocie jak po***any za******lałem,dopadł mnie półpasiec byłem w domu 2 tygodnie spałem już normalnie(moze tam się w nocy kilka razy obudziłem ale to hoj),w końcu rzuciłem tą pracą siedzę już w domu 2,5 tygodnia,ale wciąż się budzę w nocy o 3 przeważnie i nie mogę już zasnąć najgorsze jest to że w dzień w dzień mi się koszmary śnią a jak wstaje to się czuję jak wrak człowieka.

wcześniej jak miałem egzaminy bla bla,złe sytuacje w życiu to i tak spałem nawet po 12 h a teraz ?,co mam robić panowie kupiłem sobie mzb olimpa,ale to nic nie daje praktycznie może i wstaje bardziej wypoczęty ale i tak się budzę a koszmary jeszcze gorsze i bardziej realne.

Pomożecie co mam zrobić ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 904 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32757
melatonine sproboj :) naprawde mocny i przyjemny sen
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Poczytaj n/t higieny snu.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dobra czytałem ***a dało spałem prawie w cale

kupiłem melatoninę 5mg będę brał 2,5 mg

moje pytanie jest takie czy mogę łączyć z mzb z olimpa w 1 h przed snem ?

Zmieniony przez - MCKOKS w dniu 2011-03-17 13:32:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Jeśli oba się nie gryzą (ulotka) to możesz.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 33
Może stres, a może już depresja.
Ja mam długi czas już depresję, początkowo dużo stresów i byłem tak zmęczony, że spałem po 10-12h, budząc się zmęczony, ale mimo to spałem. Po jakiś pewnie 3 latach nastąpiło chyba jakieś załamanie organizmu i mimo, że psychicznie czuję się dużo lepiej, wręcz ok. to, śpię za krótko i często się budzę w nocy. Koszmarów w ogóle nie mam.

Najważniejsze w moim wypadku jest już jakąś godzinę przed spaniem nie myśleć o swoim życiu, stresach itp. Słuchanie audiobooka (polecam Tańczący z wilkami, szybko można zasnąć) lub jakieś relaksacyjne audio. Ewentualnie wymyślanie sobie jakiejś fantastycznej historii, ale nie jakiejś super ekscytującej, w której jesteśmy kimś zupełnie innym (nie stresujemy się wtedy swoim życiem) także usypia. Bardzo pomaga joga- łączy wiele aspektów: po pierwsze, rozluźnia mięśnie, po drugie głęboki oddech przed położeniem się też sprawia, że sen jest lepszy, no i wyciszenie.
Ważne też, jak podchodzisz do tego, że się budzisz, jak się tym denerwujesz i zwracasz uwagę, jest zazwyczaj jeszcze gorzej, przez co jeszcze bardziej zwracasz na to uwagę itd. i wpadasz w błędne koło.

Na koszmary można spróbować świadomego śnienia, jest to bardzo dobre narzędzie, jednak koszmary też pewnie mają jakiś cel, więc nie wiem, czy w dłuższej perspektywie ich pozbywanie się wyjdzie na dobre.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bardzo możliwe że to depresja ja cały czas się stresuję pierw szkoła,życie,praca najbardziej tutaj chyba dała w kość,więc bardzo możliwe że to od tego

powiem ci że jak zaczynałem pracę na pierwszym stanowisku to po przyzwyczajeniu wszytko było dobrze pracowałem np wstawałem o 5 rano albo nawet wcześniej i wracałem o 20 i nawet chodziłem jeszcze ćwiczyć dziennie i jak rano wstawałem to pełen życia byłem zawsze z radością a teraz to jak mam wstać to jeszcze z godzinę leżę bo mi się nie chce stawać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 886
Jakiej muzyki słuchasz ?? Metal ??
Najlepiej włącz sobie przed snem Radio Puls dance trance non stop(radio internetowe) jak posłuchasz transu to ci się od razu zachce spać. Ta muza super wycisza, uspokaja.
Nie to że jest śpiąca, na impre też się jak najbardziej nadaje POLECAM !!

Jak pomogłem przyznaj SOG'a !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no wiec 5 mg melatoniny poszło przed snem

niestety nic to nie dało jak nie śpię tak nie śpię to tego w nocy jeszcze wziąłem 1 tabletkę mzb olimpa i dalej nie spałem także cała noc z głowy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Chyba, żartujesz Bo 1 dniu chcesz efekt... To typowy lek na bezsenność na Rp, jak np Imovane. Trochę trzeba czasu żeby 'wyregulować' sen i jego jakość a nie jak myślisz, że łykniesz i pójdziesz spać Łykałem melaśkę i trochę to trwało, jak już przestało działać zacząłem łykać Imovane i po tym idziesz spać jak dziecko. Ale to lek a nie melatonina.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no właśnie widzę bo ominąłem to w ulotce jak myślisz ile mg brać tego ? bo tabletki są 5
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem.... Z wyrostkiem?!?

Następny temat

przenoszenie wzoru na skóre tatuaż

WHEY premium